Olej pro Octavia 1.4 TSI

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Lukas P.

Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Lukas P. »

Ahoj, predem se omlouvam, jestli je zde toto tema jiz zalozene. Ale zajimalo by mne, jestli nekdo z vas pouzivate do sve Octavie 1.4 TSI olej Mobil 1? Momentalne se rozhoduji, zda koupit Mobil 3000 X1 5W-40 nebo Mobil ESP Formula. Mam najeto cca 25.000 km. Olej jsem menil cca ve 12.000 km a to za tehdy doporuceny Castrol Magnatec 5W-40. Nasledne jsem si precetl neco zde na foru a do budoucna bych chtel pouzivat olej Mobil. Jsem ale zmateny z pouziti. Mam nastaven pevny interval QG2 - 15.000 km / 1 rok. Takze ted nevim, zda priste zvolit 5W-40 nebo 5W-30 zn. Mobil? A pak mam jeste otazku - pouzivate nekdo olej Fuchs pro tento motor??? Dekuji a tesim se na reakce :-)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Pitris »

V první řadě je potřeba zmínit interval výměny, který by se měl (pokud Ti na motoru záleží) upravit podle jízdních podmínek: Při krátkých popojížďkách nebo při častém využívání výkonu motoru bych ho zkrátil na 9-10tkm; při běžných a delších max. 15tkm. Co se týče SAE, tak VW normu plnící je od Mobilu jak ten Mobil 3000 X1 5w40 tak i Mobil ESP Formula 5w30 a je v podstatě jedno který vybereš, i když já bych se asi přiklonil k 3000 X1 protože ESP plní i ACEA C2/C3 - pro DPF - což nepotřebuješ. Ale pokud jezdíš celoročně, budou i krátké jízdy a seš ochotný upravit výměnný interval oleje podle potřeb motoru, dá se od Mobilu (který patří mezi TOP značky) použít i třeba Mobil1 0w40 New Life http://www.oleje.cz/p/mobil-1-new-life-0w-40-5-l--1075 který Ti zajistí ochranu motoru jak při mrazivém startu, při běžné jízdě, tak i při "plné palbě" na dálnici. Ale důležité je s olejem měnit vždy i filtr :wink:
PS: oleje Titan od značky Fuchs jsou též kvalitní výrobky. A ještě, si tu letošní první a celkově tisící první registrovaný člen 8)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Autoxxxrady

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Autoxxxrady »

Mobil 1™ ESP Formula 5W-30
Mobil Super™ 3000 X1 5W-40

U nového vozidla, kde není spotřeba oleje bych volil Mobil 1 ESP Formula 5W-30 díky lepší aditivaci.
Při dálničním provozu ten Mobil 1 New Life 0W-40
Ale i Mobil Super 3000 X1 5W-40 není špatná volba. Dají se použít všechny.
Lukas P.

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Lukas P. »

Diky moc za obe vyse uvedene rady. Asi zustanu u 5W-40. Urcite ale pujdu do Mobil 1 pripadne do Fuchs. Ktery z techto dvou je lepsi? Nebo to vyjde na stejno? Pouzivate nekdo oleje Mobil primo do tohoto motoru?
Co se tyka vymeny oleje, tak jsem si nechal upravit interval z puvodniho, promenliveho QG1 na pevny QG2. Auto jsem kupoval kdyz melo najeto asi 10.000 km. A pri 17.000 km jsem menil za Castrol Magnatec, tehdy jsem si myslel, ze je to asi to nejlepsi, co mohu autu dat :-) jenze pak jsem si precetl ruzna diskuzni fora a prisel jsem na to, ze Castrol je asi takovy lepsi prumer. Osobne s nim ale nemam problemy. Na strankach Fuchs jsem cetl, ze Skoda ho pouziva pro nova vozidla. Myslite, ze je to pravda? :-)

Jinak je mi cti byt 1001. clen fora a 1. v roce 2014 :-) jeste dotaz - jde v servise dohodnout zmenu intervalu na 10.000 km? Repsektive to tam nastavit? Ma Mobil 1 nejake oficialni ceske zastoupeni, kde lze olej objednat bez toho, ze by se mohlo jednat o padelek? Takze ted "babo" rad - dat tam Mobil 1 nebo Fuschs? Diky moc :-)
Autoxxxrady

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Autoxxxrady »

TITAN SUPERSYN 5W-40
Specifikace
ACEA A3/B4
API SN/SM/CF
BMW LONGLIFE-98
MB-APPROVAL 229.3
PORSCHE A40
VW 502 00/505 00
RENAULT RN0700/RN0710

Mobil Super™ 3000 X1 5W-40
Mobil Super 3000 X1 meets or exceeds the requirements of: 5W-40
API SN/SM/SL X
ACEA A3/B3, A3/B4 X
Mobil Super 3000 X1 has the following builder approvals: 5W-40
Opel GM-LL-B-025
MB Approval 229.3
VW 502 00 / 505 00
Porsche A 40
Peugeot/Citroën Automobiles B71 2296
BMW Longlife 01
Renault RN0710, RN0700
LADA AvtoVAZ, Group "Luxe"

Najdi deset rozdílů
Lukas P.

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Lukas P. »

No prave, prijdou mi oba totozne az na cenu :-) ktera ovsem pri vymene oleje nehraje takovou roli, kdyz je to 1x za rok. Osobne jsem si ale podvedome myslel, ze Fuchs je premiovy olej, ale vim, ze Mobil je spicka :-)
Ty mas taky tenhle motor? :-)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Pitris »

V současnosti, když budeme uvažovat o zavedených a známých výrobcích olejů, tak jsou dobré oleje a lepší oleje. Je fakt že Mobil bych řadil o krapítek výš, ale Fuchsu netřeba se báti. Castrol je možná takový lepší průměr - řadu Sport, převodové oleje a třeba brzdovky mají gut ale zrovna Magnatec se nepoved, zanechává úsady.... Řekl bych že Škodovka jako prvonáplň používá oleje toho, kdo zrovna nabídne lepší cenu. Nastavení pevného intervalu místo "LL" je dobře ale jestli jde nastavit počítač na 10tkm - to nevím; lístek v motoru / nálepka ve dveřích od výměny ale udělá skoro stejnou službu....
Origo oleje Fuchs by měly být k dispozici zde: http://www.extra-oleje.cz/3-fuchs a Mobil snad tam, kde "berou" od: http://www.lubstar.cz/cs/lubstar/ - a kromě zde "našeho" e-shopu třeba na http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... /3-1-Mobil Když bys zvolil SAE 0w40 nebo 5w30 asi bych vybral Mobil1, v 5w40 je to zřejmě jedno....:wink:
Ale jestli hledáš fakt dobré oleje, můžeš volit třeba i http://www.millersoils.cz nebo oleje Elf, Eni, Motorex, Motul nebo Yacco.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Autoxxxrady

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Autoxxxrady »

TSI nemám
Za kolik to jezdí? Do sedmi se dá normálně?
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od jerome »

uzivatel e1H pouziva do 1.2 TSI 0W30 a 0W40 z dovodu aj co najrychlejsieho premazania turba pri akejkolvek teplote a myslim ze Pitrisov odkaz Mobil1 je gut riesenie :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Návštěvník »

Autoxxxrady: no ja jsem mile prekvapeny timhle motorem! Uvazoval jsem o dieselu, nakonec jsem dal na recenze a rady lidi, kteri TSI maji.
Moje nejcastejsi cesta meri 38.8 km, jezdim vetsinou ve dvou s prazdnym kufrem a spotreba je ted v zime 6,5 l/100 km. jedu cast pres mesto, semafory atd., a pak polovinu cesty pres okresky, kde je dovoleno 80 km a pak zbytek vsi. Takze spotreba super. Mam bezny styl jizdy, urcite to nehonim a nevytacim ale zas kdyz je potreba predjet, predjedu! V lete se dostavam na spotrebu cca 5,5 a 5,8l.
Jinak na dalnici se 4 lidma v aute to zere pri 140 km tempomat kolem 7 - 7,3 litru. Nekde jsem cetl, ze se s tim clovek nedostane pod 10 l :-) to musi byt fakt silenec, co to honi v otackach.
Rakord 4,8 km, ale to je vylozene eko jizda. Jel jsem s 1.2 TSI, kdyz jsem vuz vybiral - ve 2 lidech hodne podobne jako 1.4 TSI, ale ve 4 lidech to melo uz celkem problem a muselo se i podrazovat. 1.8 TSI byla uz nad muj financni limit, takze jsem vzal stred. Jinak mam liftback, rok vyroby 3/2012.
Jeste poznamenam, ze muj dalsi favorit pri vyberu auta byla Toyota Auris Touring Sport, kterou jsem s 1.6 motorem nasledne po koupi Octavie pro zajimavost (jestli jsem neprohloupil :-) ) i vyzkousel. Designove se mi auto moc libi, ale ten ovladaci panel a sedacky pro me zklamani. Prislo mi to i tvrdsi nez Octavie. Kilowatove to melo jeste asi o 25 Kw navic, oproti Octavii, ale byl to atmosfericky motor, tedy bez turba a uprimne to bylo hodne znat. Takze jsem byl nakonec rad, ze jsem vzal Octavii a byl verny znacce (alespon pro tentokrat). Pred tim jsem mel Fabii 1.4 MPI, r.v. 2000. Do budoucna (cca 8 let +) bych chtel asi Toyotu Avensis, ale to treba budou uz jina, lepsi auta. :-) tak koukam, ze jsem se zase moc rozkecal :-)

Napsal Lukas.P (admin)
Autoxxxrady

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Autoxxxrady »

Nejčastější cesta 38,8km a uvažoval jsi o dieselu? .) na takový vyjížďky je benzín lepší.
6,5l v zimě to je pěkný
Lukas P.

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Lukas P. »

Ano, uvažoval. Toto beru jako nejčastější cestu, nebo spíše takovou "vzorovou". Co jezdím 4x týdně. Jinak od jara do podzimu pořád někam jezdíme. Takže ročně těch 17 - 18 tisíc najedu... Takže věřím, že 38.8 km vyznělo asi velice vtipně :-)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Pitris »

Lukas P. píše:....ročně těch 17 - 18 tisíc najedu....
No "echt" řešení by bylo na "zimních" 7tkm použít 0w40 nebo 5w30 a na "letních" 10tkm třeba tu 5w40
Návštěvník píše:Toyota Auris Touring Sport s 1.6 motorem....Kilowatove to melo jeste asi o 25 Kw navic, oproti Octavii, ale byl to atmosfericky motor....
Jestli měla ta jednašestka atmosféra o 25kW víc než to TSI-čko, tak na kolik ho máš "naladěný" :?: :?
Návštěvník píše:Do budoucna (cca 8 let +) bych chtel asi Toyotu Avensis, ale to treba budou uz jina, lepsi auta....
Já bych "japončíka" volil i teď - a to před Hondou jsem byl taky škodovkář. Ale záleží na vkusu každého soudruha :P
A za 8 let auta budou jiný, to jo, ale jestli budou i lepší :?: :idea:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Lukas P.

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Lukas P. »

To mas pravdu s tim "letnim" a "zimnim" olejem. Ale to bych auto asi moc rozmlsal :-) hlavne zatim ho mam v zaruce, takze nechavam vymenu na autorizovanem servisu s tim, ze si material dodavam vlastni. Takze by se mi to prodrazilo. Mozna to zkusim, az bude auto po zaruce a budu si vymenu oleje delat sam :-) uplne jsem si predstavil, jak spolecne s prezouvanim pneumatik na zimni, menim i olej na "zimni" :-)

Co se tyka toho Aurise Touring ysport, tak jsm se prehledl v motorizaci, resp. v kW. Ja jsem zkousel 1.6, ktera ma vykon 97 kW. A podival jsem se jen na jinej motor, ktery ma vice kW. Octavku, jelikoz je zatim jak jsem psal v zaruce mam vykonove serivove - tedy 90 kW. Mozna po zaruce ji necham vykon upravit, ale max. tak na 103 kW a tocivy moment na 250 Nm. Aby to melo parametry Octavie III. Obecne to cipovani moc rad ani nemam, pokud proste nemam na auto, ktere ma vykon samo o sobe, musim se spokojit s "malem" :-)

No ja se rozhodoval mezi Toyotou a mezi Skodovkou. Nakonec jsem zvolil Skodu z duvodu, ze jsem mel i Fabii a hlavne, ze je tu dost servisu a spousta veci, ktere se clovek dozvi na ruznych forech, nebot to auto ma vic lidi. Nechi rikat, ze jsem udelal dobre, nebo spatne. Ja jsem s tim spokojeny. Myslim, ze za sve penize jsem dostal celkem vydarene auto. Ale do budoucna bych chtel asi Toyotu - rika se, ze jsou to velice spolehliva auta. U Skodovky me stve asi jen pristup prodejcu a servisu. Kdyz jsem si sel vyzkouset Toyotu, tak uplne jiny pristup personalu. A tam jsem mel pocit, ze jim opravdu na me, jako zakaznikovi zalezi. Kdyz jsem poslal dotaz emailem vetsinou behem 1 dne odpoved uplne krasne detailne popsano, co jsem chtel vedet. Poslu dotaz do Skodovky, ze bych si rad dokoupil prislusko a ... Zadna odpoved. Takze mozna tohle bude duvod ke zmene. Ale to je predcasne resit, kdyz Octavka ma ted najeto necelych 25 tkm :-)
Lukas P.

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Lukas P. »

Jinak pro zatim tam budu davat Mobil 1 3000 X1 5W-40 ... A uvidime. Snad bude lepsi nez minuly Castrol Magnatec ....
Odpovědět