Olej pro Hyundai Elantra

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Prosím místní znalce o pomoc při výběru toho nejlepšího oleje pro vůz HYUNDAI Elantra 1.6 D-CVVT 97 kW / 132 HP r.v. 2012 . Jen pro pořádek uvedu, že se jedná o benzínový atmosférický motor, který má ted najeto 21 000km a má před 3 garanční prohlídkou v rámci 5 leté záruky. Výměna oleje výrobcem je po 1 roce nebo 20000 km, nebo podle toho co nastane dříve.
Specifikace oleje od výrobce je: API SL/ACEA A3 nebo vyšší a to konkrétně: Shell Helix Ultra 5w-40, Shell Helix Ultra Plus 5w-40 nebo Shell Helix Plus VB 10W-40.
Olej ve voze byl menen poprvé při najeti 4000km a druhá výměna byla při najetí 17000km.

Vuz bych si chtěl ponechat i po zarucni době - tedy po 5 letech provozu a proto chci pro nej to nejlepší. Přemýšlím o tom, že interval výmeny oleje zkratím místo 1 roku na 6 měsíců bez ohledu na to, kolik km bude ujeto. Takze jedna vymena by probehla na podzim a druha vždy na jare.
Chtel bych se držet specifikace 5w-40. Olej bych si chtěl i na garancni prohlídky nosit sam, protože autorizaky to mají o dost predrazený.

Jinak podle najezdu km je poznat, ze vuz zatím nemá najeto skoro nic. Jizdní styl je v rámci povolených limitu. Jezdím cca 30% město a 70% okresky. Nikdy motor nevytáčím za studena. Pravidelne jsem od začátku aditivoval Vifem a ted Millerem.

Tak díky za rady 8)
Naposledy upravil(a) buřtyskřenem dne úte čer 09, 2015 9:33, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

Mobil1 0W-40 a měnit po 10 tis. km + pokaždé nový filtr od Purfluxu.
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Olejový filtr mám již originál Hyundai za 150 Kč. Muze byt?
Co jsem se ještě docetl, tak nanocasticove oleje od Millera by snad mely byt na spici. Nebo to uz je zbytecny luxus? :|
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

Purflux je lepší (na šikmo skládaný filtrační papír o větší ploše) a navíc lacinější, proto jsem ho doporučil. Pokud však chceš použít originální filtr, OK.
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

buřtyskřenem píše:Co jsem se ještě docetl, tak nanocasticove oleje od Millera by snad mely byt na spici. Nebo to uz je zbytecny luxus? :|
Jsem svinský perfekcionista, postrach všech automechaniků. :mrgreen: Ale zároveň nerad vyhazuji peníze za něco, co nejsem schopen plně využít. Proto jsem nedoporučil to "nejlepší" (ostatně ani přesně nevím, co by to vlastně mělo být), ale právě to, co bych na tvém místě (s přihlédnutím k tomu, co jsi napsal), použil já. Prostě "value for money", nic víc, nic míň.
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

tak díky za rady :D jenom ještě jedna amaterska otázka v cem je lepsi 0W oproti 5W? :D
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

0W je vhodnejsi do vacsich mrazov s castejsim startovanim ale podla tvojho stylu jazd 30% mesto/70% okresky ti 5W40 bohato staci aj ked s tym 0W40 tiez nic nepokazis. Pri tomto style teda nie kratke trasy ti staci vymena po 10.000km to je taky ideal pre 5W40. Po 6000 by bolo vhodne uvazovat pri uplne kratkych celorocnych trasach 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lefort »

Pokud dobře počítám, auto nenajede ani 10tkm za rok, výměna dvakrát ročně je podle mě zbytečná, myslím že motoru to nic moc navíc nepřinese. A s klidem bych se držel toho doporučeného Helixu Ultra 5w40, je to dobrý olej za dobrou cenu a udrží motor čistý :wink:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

Mně ovšem primárně nešlo o posun SAE z 5W na 0W, ale o to, že Mobil1 se odlišuje od běžných olejů v SAE 5W-40 jiným základovým olejem. Tedy se bavíme o oleji jiných, kvalitativně lepších vlastností.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

lefort píše:Pokud dobře počítám, auto nenajede ani 10tkm za rok..
ano vychadza to na 7000/rok :mrgreen: preto menit 2xrocne resp. po 6000 je uz trochu vyspickovane ale da sa aj tak :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Jezevcik »

buřt přišel velmi dobře připraven a má v tom celkem jasno. Ať si ten, kdo ho zrazuje od častějších výměn, promluví s Pedrem :-)
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Jezevcik »

Návštěvník píše:Mně ovšem primárně nešlo o posun SAE z 5W na 0W, ale o to, že Mobil1 se odlišuje od běžných olejů v SAE 5W-40 jiným základovým olejem. Tedy se bavíme o oleji jiných, kvalitativně lepších vlastností.
Toto by mělo být napsáno na nebi. Aby už konečně skončilo to nesmyslné dogma "5W-40 = plná syntetika a basta".
Smutné je, že se tím stále ohání i chlapi od aut. Když namítnu něco o třídách zákl. olejů, tak koukají jako hotentoti.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

jerome píše:
lefort píše:Pokud dobře počítám, auto nenajede ani 10tkm za rok..
ano vychadza to na 7000/rok :mrgreen: preto menit 2xrocne resp. po 6000 je uz trochu vyspickovane ale da sa aj tak :wink:
vuz kupovan jako 0,5 roku stara predvadecka s 600 km najeto ,takze za další pulrok mne cekala garancka a do te jsem najel cca 6000 km a pak se při 1. garancce menil olej. Druhy rok jsem najel cca tech 10 000 km a ted mam za tri mesice cca 3000 najeto. :D
Jenze se to muze hned zmenit...dojizdel jsem takhle nějaký čas minuly rok do práce denně 65 km tam a dalších 65 zpet.Coz me eventualne ceka i ted.
Nejkratsi trasu co ted jezdim je tak 12 km 1-2 X tydne. Když nebudu pocitat 4X za rok 3km trasu do obchodaku za nakupy :D Jinak vesmes všechno ty okresky a trasy cca 40 - 80km. Dalnice 0 .
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

takze se tu asi všichni shodnete, ze bud používat ten samy olej od Shellu a nebo Mobil1 0W-40 ? Je to tak? :wink:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lefort »

Jezevcik píše:buřt přišel velmi dobře připraven a má v tom celkem jasno. Ať si ten, kdo ho zrazuje od častějších výměn, promluví s Pedrem :-)
Já nikoho nezrazuju, jen jsem psal, že to při malém nájezdu, kor u atmo benzínu nemá moc smysl. Ale po doplnění info od buřta :mrgreen: už je to jasné. Pak bych možná do těch výměn šel, ale nevidím to jako bezpodmínečně nutné.
jerome: 7000/2=6000? nemáš tam chybu? :D
edit: jo, tak se asi shodneme, teda za mě :wink:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Odpovědět