Olej do štípače Scheppach

Fórum o průmyslových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
slivka

Olej do štípače Scheppach

Příspěvek od slivka »

Zdravím. Potřebuji vyměnit olej do horizontální štípačky Scheppach Ox-T500. Výrobce v návodu udává olej s viskozitou 20 (SAE20), nic bližšího v návodu není, ani doporučení na konkrétní olej. Nikde na internetu jsem na olej s tímto viskozitním číslem nenarazil, nejbližší je 22. Mohu jej použít (např. Paramo HM22) ? Nebo mi nějaký doporučte. Díky za info.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Konkrétně Vám asi neporadím, ale SAE 20 je něco úplně jiného, jak HM22 !
Viskozita SAE 20 se těžko shání, podle mého by to mělo jít nahradit olejem SAE 30 při NEpoužívání v mrazu, nebo olejem SAE 10w30, který je možno použít i v zimě http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=879
Ale neberte to jako bernou minci - bylo by dobré, kdyby to někdo potvrdil, nebo vyvrátil.....
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Příspěvek od bio »

SAE 20 neodpovídá ISO 22 jako je HM 22 jak píše Pitris, vhodným hydraulickým oleje bude olej o viskozitě ISO 46 - člili HM 46 nebo raději HV 46.
mipesa
Příspěvky: 763
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Nechci situaci nikterak zlehčovat, ale speciálně u tohoto štípače se jedná o primitivní vedení tlak.oleje s lehkým popř. nulovým ohřevem oleje, takže je dobré dodržet předpis výrobce, ale já Vám zodpovědně tvrdím, že v Háčku pro hydrostaty můžete použít 22 - 68, samozřejmě hustší hydraulika bude mít větší tlakový odpor a tudíž větší zatížení pro agregát.
Odpovědět