Olej do prevodovky

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Olej do prevodovky

Příspěvek od jarson1 »

Kolko je " mala " napln prevodovky?
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Olej do prevodovky

Příspěvek od Shi »

Už je to pár let, takže nechci kecat, ale čekal jsem že objem náplně bude větší a doporučená perioda výměn delší.
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Olej do prevodovky

Příspěvek od Shi »

airwaves píše:Děkuji moc za informace. Co říkáte na převodové oleje Sunoco? Mohlo by být do převodovky SUNOCO GL-4 LDZ HYPERFLOW 75W80 a do rozvodovky a diferenciálu SUNOCO GL-5 75W90 HYPERFLOW ? Díky.
Nabídka na trhu je široká, já bych se držel olejů, kde se dají dohledat konkrétní parametry, což je u zrovna Sunoca docela problém.

Na "papíře" slušný GL-4 ve viskozitě 75W-80 vypadá třeba nějak takto:
https://www.ravenol.de/en/product/getri ... sae-75w-80
airwaves
Příspěvky: 82
Registrován: stř zář 26, 2018 9:54

Re: Olej do prevodovky

Příspěvek od airwaves »

Super děkuji to mi moc pomůže. Přece jenom proniknout až do tajuplných hodnot olejů je pro mě nepředstavitelná věc. Mohu ještě poprosit o konkrétní doporučení pro rozvodovku a diferák GL-5 75W90 ?
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Olej do prevodovky

Příspěvek od Shi »

Zkus si u Ravenolu do jejich vyhledavače náplní zadat svoje auto a vypadnou ti jejich možnosti.
Kvalitativně pak nejlepší bývá ve zlaté láhvi (plná syntetika nebo možná syntetice velmi blízký HC), částečně syntetické pak jsou stříbrné a minerální jsou ve žlutých obalech.

Podle mě by ti mohl fungovat Ravenol VSG 75w-90:
https://www.ravenol.de/en/product/getri ... sae-75w-90

Případně aspoň máš něco, vůči čemu můžeš jiné značky srovnávat.
Minimálně se dá sledovat onen Pour Point nebo viskozita při -40 stupních Celsia, přičemž menší číslo je pro provoz za studena lepší.
airwaves
Příspěvky: 82
Registrován: stř zář 26, 2018 9:54

Re: Olej do prevodovky

Příspěvek od airwaves »

Shi ,ještě jednou díky. Tak došlo na jednoduchou tabulku excel. Porovnal jsem si pár olejů co znám :D , jsem v převodových olejích nula, tak to berte prosím s rezervou. No a Ravenol a Castrol jsou na prvních řádcích. Vzhledem k nepatrně nižší ceně je Castrol mírný favorit. Sunoco a Valvoline střed a Total ELF závěr. Dalo by se říci že to pořadí kopíruje ceny až na Sunoco, to by mělo být vzhledem k ceně na prvních místech. Je to samožřejmě asi ??? velmi jednoduchý pohled na věc, bez vlivu na celkové opotřebení při provozu, nevím. Ale jak psal Shi je to aspoň nějaká hodnota. Kdo si hraje nezlobí. :wink:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9849
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej do prevodovky

Příspěvek od Colommbo »

airwaves píše:...No a Ravenol a Castrol jsou na prvních řádcích...
Ravenol mám v převodovce a Castrol v difu... 8)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět