Olej do Porsche 911

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Olej do Porsche 911

Příspěvek od bjukemen »

ten Rowe nasadil latku tiez vysoko, mne osobne su celkovo sympaticky, ale rozhodnut sa musis ty
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Re: Olej do Porsche 911

Příspěvek od alfi166silver »

Skutečně syntetický olej, možná lepší než původní Mobil New Life, nabízí Amsoil
https://www.znackoveoleje.cz/Amsoil-Sig ... -d2285.htm

mají i "evropskou" formulaci
https://www.znackoveoleje.cz/Amsoil-Eur ... -d2304.htm

Ale jak tu psal Durex, furt to v hlavě hlodá :D....a popravdě, "nejlepší" olej se těžko vybírá, volba nakonec stejně proběhne srdcem nebo podle peněženky :)
Koby46
Příspěvky: 25
Registrován: sob črc 28, 2018 11:46

Re: Olej do Porsche 911

Příspěvek od Koby46 »

bjukemen píše:ten Rowe nasadil latku tiez vysoko, mne osobne su celkovo sympaticky, ale rozhodnut sa musis ty
No mě jako hodně, ale dej si do auta rowe, když všude na závodech vidíš castrol, mobil 1 nebo Liqy Molly :D Ale asi to tak dopadne :) Nějak tomu věřim.
Koby46
Příspěvky: 25
Registrován: sob črc 28, 2018 11:46

Re: Olej do Porsche 911

Příspěvek od Koby46 »

alfi166silver píše:Skutečně syntetický olej, možná lepší než původní Mobil New Life, nabízí Amsoil
https://www.znackoveoleje.cz/Amsoil-Sig ... -d2285.htm

mají i "evropskou" formulaci
https://www.znackoveoleje.cz/Amsoil-Eur ... -d2304.htm

Ale jak tu psal Durex, furt to v hlavě hlodá :D....a popravdě, "nejlepší" olej se těžko vybírá, volba nakonec stejně proběhne srdcem nebo podle peněženky :)

Je to tak, furt to nějak hlodá. A já to nikdy tolik neřešil, mám ještě Mini cooper S, tam prostě píšou 5w30, dával jsem tam pořád shell, tak jsem otevřel mazací plán Shell, vyběhlo na mě 5w30 c3 nebo jak se to jmenuje a nic dál jsem neřešil. Stejně tak s jinýma. Jen tady, asi z obavy o ten motor, to řešim až moc a výsledku stejně je to podle mě hlavně o zacházení a rozdíl mezi tima olejema neni tak velikej. Všechny ty hodnoty jsou v desetinách a bavíme se, jestli má něco 13,3 nebo 13.5 , nebo 3,7 nebo 3,6 tak nevim :)

Dneska jsem volal do firmy Deckenbach - dovozce Rowe, ale ten muj nemaj. Ale mají tam ještě pár litrů New life za výprodejovou cenu. Tak mě to trochu láká, protože ten Mobil 1 mi byl vždycky hrozně sympatickej už od mala, z dob DTM atd prostě. Ale zase už se nějakou dobu nedělá a nevim, jestli třeba nějak i v origo zabalený flašce nedegraduje, ted ty kauzy o tom, že se ten olej snad nejvíc fejkuje... Já to vždy kupoval přímo v Lubstar, kde jsem měl jistotu, že kupuju to co to mělo bejt :D No spousta neznámých takovej olej :D
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej do Porsche 911

Příspěvek od Pitris »

Tak za mne tedy v 0w40 raději Rowe než Castrol (bo ten C2/C3), ale Mobil1 nebo Ravenol je taky :wink: Nebo ten Amsoil....
A aby si měl hlavu ještě více zamotanou, tak do toho Mini-ka, jestli je to benzin, tak C3 není to nej. Tam bych úplně klidně a raději dal (když Shell, tak) Helix 5w40. Nebo jiný A3.... Ale je to na Tobě !!
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Olej do Porsche 911

Příspěvek od Shi »

Koby46 píše: ...když všude na závodech vidíš castrol, mobil 1 nebo Liqy Molly
To, co vidis na zavodech muze byt a pry take casto byva neco uplne neco jineho, nez je nalito v motoru.

Pokud na to veris, tak Ravenol zase doporucuje Ralf Schumacher :mrgreen:

Na srovnavani viskozit se vybodni, podstatnejsi je slozeni zakladoveho oleje a aditivacni balicek a to neni o znacce, neco malo naznaci produktova rada dane znacky. Slozeni zakladoveho oleje a aditivacni balicek lze vytusit z udaju o odparnosti, ktere v technickem liste ale udava malokdo (ravenol a amsoil ano), a pak z rozboru oleju z Nemecka nebo Ruska.
Koby46
Příspěvky: 25
Registrován: sob črc 28, 2018 11:46

Re: Olej do Porsche 911

Příspěvek od Koby46 »

pitris: Jo, to už jsem tady po týdnu bádání zjistil taky, že jsou asi i lepší věci :) Příští výměnu dám něco jinýho :-) I když Mini, to je poctivej brazilskej motor, žádná rychlokvaška ze Stuutgartu :evil: Mě ten Mobil 1 odrazuje tím, že je to na hranici, aby si vůbec mohli říkat, že je 40... Jak tu mnoho lidí na foru píše, je to spíš top 30 než 40. To je asi jediný co mi na něm vadí do takovýhleho motoru.
Koby46
Příspěvky: 25
Registrován: sob črc 28, 2018 11:46

Re: Olej do Porsche 911

Příspěvek od Koby46 »

shi: To o závodech vím, poměrně se v tom pohybuju a třeba wrc Citroen leje do motoru ve skutečnosti Castrol 10W60, ale ta flaška je přelepá Total, protože sponzor atd :-) Stejně tak je mi jasný, že 24h Le mans asi Porsche neodjeli na Mobil 1 0W40 jak rádi prezentují. Spíš jde o to, že ty značky člověk nějak zná, mají historii a nějakej vývoj. Což ale ne vždy znamená, že musí být lepší. U olejů to platí jak zjištuju asi často. Menší výrobce udělá lepší olej než nějaká velkovýrobna, které dnes už mnohdy přízpůsobuje olej spíš menší spotřebě a ekoteroristům...

A jestli Ravenol doporučuje samotný Ralf, tak to je pak jasný :-)))) Fakt se mi líbí asi nejvíc, je to takovej mix všeho. Uměj supr oleje, maj to svoje USVO, 0W40 je papírově lepší jak ten Mobil 1, peněz to stojí normálně a importér za barákem. Jo, a Amsoil údajně vynalezl plnou syntetiku v roce 1972, ale to asi tady všichni víte. To jsem našel jen tak omylem na nějakým US foru o Porsche včera v noci, kde se btw taky píše, že Amsoil beats Mobil 1.
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Olej do Porsche 911

Příspěvek od Shi »

Koby46 píše:Citroen leje do motoru Castrol 10W60,
ty značky člověk nějak zná, mají historii a nějakej vývoj ...
Na Castrolu je tragédie to, že vedle špičkových olejů umí i podprůměrné oleje a za všechny si nechá královsky zaplatit. Navíc Castrol je firma, která má slušný podíl na tom, že slovo syntetický ztratilo svůj původní význam. Takže u mě má hned dva černé puntíky. Jejich 10w-60 je dlouhodobě vynikající, ale u Castrolu platí, že za stejné prachy lze prakticky vždy najít na trhu lepší olej. Navíc u Castrolu člověk musí být fanoušek přes oleje, aby se vyznal v tom, jak neustále a zcela chaoticky mění názvy olejů, takež nepoznáš co je prémiový olej a co je šunt za prémiovou cenu.

U Mobilu to nejlepší má v názvu Mobil1. U Shellu je to řada Helix Ultra, U Amsoilu Signature Series.

Castrol má chvíli jako prémiovku Edge Sport, momentálně Edge Supersport, předtím tam bylo TWS, do toho se ti motá jakési Titanium a k tomu v servisech mají Professional, lidi oblbují magickými molekulami Magnatec - vítězství marketingu nad technikou je, že nejhorší řada se pro laika jeví jako nejlepší - prase aby se v tom vyznalo a u mě tímto marketingem klesli na úroveň prodavačů předražených hrnců pro důchodce.

Amsoil Signature Series může být lepší než Mobil1, ale tam už to chce porovnávat olej od oleje a to včetně výsledků rozborů.

Jestli je Ravenol SSL 0w-40 lepší než Mobil 1 FS 0w-40 ti asi nikdo neřekne. Výhodou je, že u Ravenolu nekoupíš padělek a je známá hodnota odparnosti.

Já jsem Ravenol SSL 0w-40 zvažoval do auta, které jezdí občas krátké trasy a občas dostává zabrat při dálkových jízdách na dálnici, kde otáčky sto a víc kilometrů málokdy klesají pod 4000 ot/min, ale nakonec jsem šáhl po Ravenol VST 5w-40, protože před námi je léto a tedy 0w je naprosto zbytečné - nechtěl jsem jít do Ravenol RUP, protože nejsem schopný zajistit, že výměna v tomto autě proběhne adekvátně tomu, že je to olej s nízkým TBN. Do jiného auta, které jezdí především krátké trasy jsem dal 5w30, protože přes zimu parkuje v garáži a 0W tedy není potřeba. Když parkovalo venku, dostávalo 0W.

Na tvém místě bych zapátral, zda je nějaký rozumný důvod pro to chtít 0w olej. Já o tom silně pochybuji.
Suru
Příspěvky: 35
Registrován: sob zář 23, 2017 16:47

Re: Olej do Porsche 911

Příspěvek od Suru »

Shi: Proč jsi nešel do RCS 5W 40? Ten má TBN 10.
Subaru Outback H6 3,6R 191 kW
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Olej do Porsche 911

Příspěvek od pepoh »

Koby46 píše: třeba wrc Citroen leje do motoru ve skutečnosti Castrol 10W60, ale ta flaška je přelepá Total, protože sponzor atd :-)
takej stupidnej politike nechapem, preco radsej nie (motul 300v) ester.. na fukany 380k motor asi ideal. total akurat tak na hovno.

v liste 10w60edge kastrolu je spomenuty "hydrotreated".. :oops: :P
Obrázek
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Olej do Porsche 911

Příspěvek od Shi »

Suru: Chtěl jsem civilní olej, protože občas to auto jezdí i krátké trasy. A VST vypadá po všech stránkách výborně: https://oil-club.de/index.php?thread/46 ... w-40-usvo/
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Olej do Porsche 911

Příspěvek od bjukemen »

Shi: aky vplyv maju aditiva na odparnost oleja? Nebude to zalezitostou cisto zakladoveho oleja?
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1861
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej do Porsche 911

Příspěvek od BigBang »

Právě proto. HC jsou oleje, které jsou složeny z různých uhlovodíků. To znamená, že v nich sice převažuje nějaká část „olejová“, ale nezanedbatelný zbytek jsou i jiné frakce - lehčí a těžší. Ty lehčí se snáze odpařují, a proto mají vyšší procento odparnosti. Oleje skupiny IV a V jsou uměle vyráběny, tzn. obsahují mnohem větší podíl těch správně dlouhých molekul „olejových“ a mnohem míň těch ostatních, které se odpařují raději ;)
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej do Porsche 911

Příspěvek od Pitris »

bjukemen píše:Shi: aky vplyv maju aditiva na odparnost oleja? Nebude to zalezitostou cisto zakladoveho oleja?
Možná ne tak vliv aditiv na odparnost, ale spíš význam odparnosti (resp. její hodnoty) na kvalitu oleje. A čím nižší NOACK, tím líp.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět