Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jtk545

Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Jtk545 »

Ahoj, potřeboval bych poradit, co je pro moje auto menší zlo. Auto je nové a chci měnit olej po zajetí v Mazda servisu a na výběr je toto:

Mazda Dexelia Supra 0w20 (ACEA 2008 A3/B4, API SL/CF)
Mazda Dexelia Ultra 5w30 (ACEA A5/B5, API SL/CF)

Osobně bych šel do jiných olejů, ale kvůli záruky...

Moc díky za radu.
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od buřtyskřenem »

Nevim jak to ma Mazda, ale Hyundai nechava na servisech a jejich politice, zdali umozni zakaznikovi prinest si svůj olej ci nikoliv. Třeba to mate stejne. Mne nikdo nestrasi ze prijdu o záruku. Jedine co udelaji je to, ze to zapisi do servisni knizky. Tot vse. Zkus se zeptat v ruznych servisech :D
Mne například v tom posledním servisu tvrdily, ze menit predcasne olej je zbytecne, protože skodovky na ten samy olej pry najizdeji 30 000km. Pak jsem zjistil, že mne tam lili olej se specifikací ACEA C2/C3. :cry: Takze tolik asi k servisum. Taky, ze me uz tam uz nikdy neuvidi. 8)
Jtk545

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Jtk545 »

Vlastní olej je možné si donést, ale je to s červeným razítkem do servisky. A nemám pochyb o tom, že v případě nějakého průseru s motorem, to bude vina toho oleje a dokazování opaku bude náročné jak na prachy, tak čas... :-(
Návštěvník

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Návštěvník »

Tak zvol tenhle:
Jtk545 píše:Mazda Dexelia Supra 0w20 (ACEA 2008 A3/B4, API SL/CF)
bouchy

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od bouchy »

Jtk545 píše:Vlastní olej je možné si donést, ale je to s červeným razítkem do servisky. A nemám pochyb o tom, že v případě nějakého průseru s motorem, to bude vina toho oleje a dokazování opaku bude náročné jak na prachy, tak čas... :-(
Pravda - naposled s červeným razítkem, že olej vlastní a servis nenese záruku, předtím nic takového a jen poznámka ve faktuře. Navíc dost velká neochota technika spojená s komolením jména oleje s tím, že o ničem takovém nikdy neslyšel. A to za tím musím jet 40km. Neměl jsem sílu mu vysvětlovat, že jejich sudovka je sice možná super, ale 2x tak dražší a kdo mi dá jistotu, že jsem dostal Mobil/Shell a že to nejde někomu do kapsy. Navíc tipuju, že maj dva sudy - jeden na normální olej, druhý na longlife, takže všechny různé výkony, benzín a nafta, dostanou stejný oil - od tříhrnků 1,0 až po 3,6 V6... a cenu za 3,5l přes 2000.
Návštěvník

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Návštěvník »

bouchy píše:...maj dva sudy - jeden na normální olej, druhý na longlife, takže všechny různé výkony, benzín a nafta, dostanou stejný oil - od tříhrnků 1,0 až po 3,6 V6... a cenu za 3,5l přes 2000.
Tak to je na škodovácký servis ještě příznivá cena: jinak olejová náplň do motoru 2,0 FSI 5700 Kč (venkov na Jižní Moravě)!
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od jerome »

Ta 0W20 sa da zohnat za nejakych 10€/l. Na jednej talianskej stranke som nasiel ceny v servise a tato Dexelia 0W20 30€/l a 10W40 tam sekaju po 20€/l Nieco podobne je asi aj tu. Otazkou zostava ked si prinesies svoj olej ci ti ho tam aj daju. To tiez nezistis.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od buřtyskřenem »

bouchy píše:
Jtk545 píše:Vlastní olej je možné si donést, ale je to s červeným razítkem do servisky. A nemám pochyb o tom, že v případě nějakého průseru s motorem, to bude vina toho oleje a dokazování opaku bude náročné jak na prachy, tak čas... :-(
Pravda - naposled s červeným razítkem, že olej vlastní a servis nenese záruku, předtím nic takového a jen poznámka ve faktuře. Navíc dost velká neochota technika spojená s komolením jména oleje s tím, že o ničem takovém nikdy neslyšel. A to za tím musím jet 40km. Neměl jsem sílu mu vysvětlovat, že jejich sudovka je sice možná super, ale 2x tak dražší a kdo mi dá jistotu, že jsem dostal Mobil/Shell a že to nejde někomu do kapsy. Navíc tipuju, že maj dva sudy - jeden na normální olej, druhý na longlife, takže všechny různé výkony, benzín a nafta, dostanou stejný oil - od tříhrnků 1,0 až po 3,6 V6... a cenu za 3,5l přes 2000.
Bouchy mas pravdu. Muj poslední servis také lil do všech aut stejny olej. Ted jsem nasel jiny a také budu dojizdet 40 km. Nevadi mne to.

Koupím si olej od důvěryhodného prodejce a uschovám doklad - fakturu. Budu dbát, aby na dokladu byla vidět i specifikace oleje. To že musí přesně odpovídat popisu v servisní knížce je asi jasný že :D .No a pokud by došlo ke sporu o záruku, mám co předložit na soudu jaký olej a kdy jsem koupil a měnil.
Návštěvník

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Návštěvník »

U soudu je to dosti často jen soubojem právníků. :evil:
Pojmy "logika" nebo "pravda" jsou často na druhé koleji - bohužel. :cry:
Návštěvník

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Návštěvník »

Pokud jde o záruku, opakovaně jsem se jí raději vzdal, než abych po každé pravidelné návštěvě servisu kvůli zachování záruky musel na pokračování řešit to, aby mi ve značkovém servisu uvedli auto alespoň to toho stavu, v jakém jsem jim ho předal. A když už jsem to udělal a začal si auto servisovat sám, nikdy jsem žádný problém následně neměl.

P.S.: Zánovní auto mám v záruce. Po poslední návštěvě servisu (kvůli neuznané reklamaci křivého disku kola) mi přestaly fungovat parkovací senzory...
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Jezevcik »

Návštěvník píše:Zánovní auto mám v záruce. Po poslední návštěvě servisu (kvůli neuznané reklamaci křivého disku kola) mi přestaly fungovat parkovací senzory...
Henry Ford už tehdy říkával:
Auta vyrábíme proto, abychom na ně mohli prodávat náhradní díly.

Takže přesně podle sloganu "Go Further" zdokonalují původní myšlenku :)
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Jtk545

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Jtk545 »

Tak jsem domluvený, že mohu být při výměně, takže uvidím co tam nalejou. Výměnu mi nerozmlouvali a říkali, že je to rozumné, ještě aby ne, když je to pro ně slušný vývar jak na oleji, tak na práci. Dám tedy 0w20. Díky za radu.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Pedro »

Ještě že nežiju v tomto tisíciletí.
Tyto oil parametry mě děsí.
Návštěvník

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Návštěvník »

... total nesklamal 0w20 za 6.15E ....
Itall

Re: Olej do Mazdy 6 GJ 2,5i Skyactiv-G

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
bouchy píše:...maj dva sudy - jeden na normální olej, druhý na longlife, takže všechny různé výkony, benzín a nafta, dostanou stejný oil - od tříhrnků 1,0 až po 3,6 V6... a cenu za 3,5l přes 2000.
Tak to je na škodovácký servis ještě příznivá cena: jinak olejová náplň do motoru 2,0 FSI 5700 Kč (venkov na Jižní Moravě)!
Když jim to někdo dá...
Odpovědět