Olej do 4T moto Honda innova

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Koby

Olej do 4T moto Honda innova

Příspěvek od Koby »

Zdravím, jaký olej byste doporučili do Hondy Innova 125 4T?

Podle tabulký v návodu bych zvolil 10W-40. Ale nevím, jaký konkrétně.

Taky tam píšou, že má mít API SE, SH nebo SG.

Můžu tam nalít třeba tenhle shell?
http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1295

děkuji
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

ta norma API by Tě měla zajímat víc, než SAE. A taky bych hledal normu JASO. Ten Shell Advance není špatná volba, ale jsou i jiné alternativy; třeba: http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=731
Koby

Příspěvek od Koby »

Pitris: Ok, děkuji.

A co nějaký MOTUL? třeba tohle http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1231

Tím se taky nic nezkazí ne? :)

Zvolím jedno z těch třech, tzn. ten shell, repsol nebo tento motul. Ale asi spíš shell, protože ten maj na každý pumpě nebo repsol, u tý pumpy bydlim, takže to mám kousek a jezdit speciálně někam pro motul se mi až tolik nechce :)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Shell, Repsol, Motul, ale třeba taky Fuchs - to jsou značky olejů, kterými "nic nepokazíš" (spíš naopak). Je potřeba ale DODRŽET normy API a JASO stanovené výrobcem motoru.
Akorát u té pumpy to bude (asi) dražší, z e-shopu Ti to dovezou, a někdy i zdarma.
Koby

Příspěvek od Koby »

Tak v návodu píšou pouze normy API a to SE, SH a SG... Příčemž většina olejů má SG - tuším tedy, možná špatně, že to je ta nejvyšší a se a sh jsou pod ní, takže je na olejích neuvádí? alespon takhle nějak to je u aut...

Vezmu asi ten Repsol.. doporučeno firmou Honda :D Co zas mi někdo řikal, nevim co je na tom pravdy, tak ten motul ester 5100 je pro víc točivý motory... ale asi by se tomu taky nic nestalo. Schválně zítra zavolám do Hondy, co do tohodle motoru lejou.

Ještě jedna věc, ten shell nebo ten repsol je taky s tím esterem?? jsem někde četl, že to je to nejlepší, hlavně pro studené starty, udělá to na pístu emulzi... To bych zase asi bral radši ten motul :-))

díky
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

ad 1.)
API jde podle abecedy - čím dál od "A", tím kvalitnější olej

ad 2.)
Já ten Repsol jezdím ve VFR 750 - bez problémů, motor i převody O.K.

ad 3.)
Esterovou složku do motoolejů používá Motul a Fuchs, jestli je obsahují i Shell a Repsol nevím, ale mám pocit, že ne. Ale když to nebudeš honit za studena, tak to neřeš. A jen tak na okraj - nejde o emulzi (tu udělá voda v oleji), estery zajišťují lepší přilnutí oleje ke studeným částem motoru.
Koby

Příspěvek od Koby »

pitris: díky za odpovědi, člověk hned o něco chytřejší...

Volal jsem do 5 servisů v čr... a každej mi jako hlavní olej řekl něco jinýho :D

1x Motul 5100 ester
1x Repsol Sintetico
1x Castrol R4 superbike
1x Castrol power 1 GPS
a pak jeden, co jsem zapomněl název :-)

Ale každej z nich jako další alternativu uvedl Castrol Power 1 GPS 10W-40...

Ještě jednou se však, pro jistotu, zeptám na ten Castrol, kdybych na něj někde narazil... Píšou tam totiž - Splňuje specifikace: API/ ILSAC SJ, JASO MA...

Je to skutečně tak, že normy SE, SH a SG ta SJ obsahuje, tudíž to tam není psané, aby tam nebyl popis na pul stránky?? :-)

A pak mě trošičku začáží, že píšou Systetický olej, přitom je to 10w-40 a v servisu mi řekli, že at si hlavně hlídám at je to polosystetika... A pokud vím, tak platilo pravidlo 5W - systetika, 10W polo, 15W minerál...

To se ptám spíš navíc, abych v tom měl jasno, počítám spíš s tím motulem 5100 ester - protože dost startů bude v nízkých teplotách a tak jednou z 5 jízd nebude čas na 3 minutový klapání na volnoběh, ale po minutě se pojede., tak by to asi bylo lepší... a nebo ten repsol:-)

ještě jednou díky
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Každý servis prodává olej, který má nasmlouvaný od dodavatele. Opravdu si z těch olejů vyber ten, který se Ti líbí.....
Norma API - opravdu, čím vzdálenější písmeno od "A", tak to znamená po výkonnové stránce oleje, že plní tu předchozí + "něco navíc".
A neřeš, jestli je to syntetika, nebo polo - na to se už víceméně "nehraje", krom toho dělení olejů 15w - minerál, 10w polo a 5w syntetika bylo pro autooleje.
A mrkni třeba sem: http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=moto_4t
Brembo

Příspěvek od Brembo »

Ten Castrol R4 sa nevyraba je nahradeny R4 Power Racing (esterovy olej). Motul 5100 je polosyntetika(mineral+ester). Plne synteticka je len rada 7100 (ester) alebo 300V (double ester). Ta 300V sa vyraba i 5W/40. Je ale pravda,ze ten Castrol a Motul 300V su aj najdrahsie,ale pre tvoj motor bohate staci 5100 alebo 7100,pripadne GPS
Odpovědět