O nehodách

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

U nás už to propuklo rovněž,nějak ta předpověď neklapla. :( Jsem strašně rád,že musím v noci do práce,snad nebude až takový provoz a naštěstí jedu jen Třebušice-Hněvice.Tedy pokud nedopadnu jako minule,že jsem nakonec ještě mazal do Furth im Waldu. :x
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lefort »

lengy60 píše:
Návštěvník píše:
lengy60 píše:... A tou druhou spojitostí je myšleno co,že v zásadě žádná ženská neumí řídit?
Ne, tou druhou spojitostí je něco jiného.

Přesto přidám dva odkazy (nutno číst vždy odspodu):
http://mitsi.pise.cz/072012/
http://mitsi.pise.cz/
No nádhera, a ten člověk co tohle sepsal ještě vlastní OP nebo už je umístěn někde v klecovém lůžku? :D
Že by Návštěvník a mitsi byla jedna a tatáž osoba? To už chce fakt minimálně silný komplex, něco takového sepsat a prezentovat na netu...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Hombre píše:....Touto dobou totální kolaps....
http://www.novinky.cz/domaci/355097-na- ... e-mhd.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Ano. Jedna baba vezoucí čtyři baby nabourala do kamionu a všechny hotové... Pár dní na to jedna baba autem vrazí do čtyř bab a dvě hotové. To je celkem sedm bab pryč. Co bude do třetice...? :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od skodovkar »

Zrovna jsem byl v Holešově a manželka kolegy byla svědkem, prý to bylo opravdu hodně "na krev".
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... by se měli svěřit do rukou veřejné dopravy.Problém je ale v tom,že i tam se za volantem se vyskytují takoví,co to neumějí nebo přehánějí,takže je to vlastně neřešitelný problém. ...
Ona rovina rozdělující nás dva, přesněji řidiče mého a tvého archetypu, se vine naším náhledem na kamioňáky a vůbec na řidiče, které volant živí: mně nikdy nevadili, ba co více, vždy jsem měl takový dojem, že si dokážeme vzájemně vyhovět.
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Jan Nowak píše:V Evropě se o "striktním dodržování zákona" (pro tento případ jen silničního) dá z mé zkušenosti mluvit jen v (pořadí dle striktnosti dodržování):
- Švýcarsko
Bohužel jen v samotném CH, a to díky extrémní represi: např. od září 1996 je překročení rychl. limitu o 30 km/h klasifikováno jako trestný čin.
Jan Nowak píše:A kdo občas projede Rakousko (pro některé stále etalon "mravné a ukázněné" západní země), tak ví, že Rakušáci si s námi moc nezavdají...
Je to stejné, jako u nás, jen příčiny jsou rozdílné: u nás schválnost, v AT neschopnost.
Jan Nowak píše:Dodržování zákona je v lidech. Rád bych se jednou dožil doby, ...
Já rovněž, ale toho bohdá nebude!
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... se spíše začínám přiklánět k názoru,že se celé lidstvo blíží do finální fáze. ...
Zcela výjimečně s autorem souhlasím.
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

PePe píše:... Já teda nemusim ani auta se znakem CH,asi mám smůlu,přijdou mi natvrdlý k našim předpisům a hlavně,co vídám,jsou nevšímavý. Já jedu. ...
Já jsem Švýcar, kdo je víc! Jako řidiči jsou nejnebezpečnější hned po překročení hranic své domoviny. Pokud to někoho zajímá, vysvětlím...
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Jan Nowak píše:Také cítím rozdíl v tom, jak se CH, GB a D chovají za volantem doma a jak např. u nás. Že by jen zoufalý pokus o asimilaci :?:
Nikoli. Jen nepochopení, že zvyky se mohou lišit. Např. v DE jsem se nikdy nesetkal s tím, že by někdo zastavil v připojovacím pruhu. V případě CH pak neschopnost uznat, že výrazné rozdíly v jízdním tempu si vyžadují také výrazně větší rozestupy mezi vozidly. Ke GB se vyjádřit nemohu, neboť to neznám, resp. nemám ono srovnání z praxe.
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

lefort píše:...To už chce fakt minimálně silný komplex, něco takového sepsat a prezentovat na netu...
Jen malý dotaz: pokud napíšu, že ženy v noci hůře vidí, přesněji že jejich zrak není schopen obsáhnout tolik odstínů šedi (pro pořádek uvádím, že onu knihu jsem nečetl), jako muži, bude to komplex nebo ne?
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:... by se měli svěřit do rukou veřejné dopravy.Problém je ale v tom,že i tam se za volantem se vyskytují takoví,co to neumějí nebo přehánějí,takže je to vlastně neřešitelný problém. ...
Ona rovina rozdělující nás dva, přesněji řidiče mého a tvého archetypu, se vine naším náhledem na kamioňáky a vůbec na řidiče, které volant živí: mně nikdy nevadili, ba co více, vždy jsem měl takový dojem, že si dokážeme vzájemně vyhovět.
No to je holt věc názoru a určitých zkušeností. :D Mně tedy rozhodně vadí,pokud jedu v obci 50 a osel s 25 t mi jede metr za zadnicí a poblikává. :roll: Nebo pokud mě v obci, kde je limit 50,předjíždí kamion dobře 80 km rychlostí,tak to už mě přímo s..e.No a dnes jsem po dlouhé době koukl na TV a tam reportáž o kamionu,z kterého se uvolnil tuplák,přeletěl přes svodidla a zabil na místě chlapa jedoucího v protisměru. :( Pokud Ti takové věci vyhovují,tak OK,každému podle jeho gusta. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše: Bohužel jen v samotném CH, a to díky extrémní represi: např. od září 1996 je překročení rychl. limitu o 30 km/h klasifikováno jako trestný čin.
Tak tomu bych pouze zatleskal,ovšem jde o to jak by se komu měřilo.Pokud jako doteď,tedy podle výše konta,tak je to stejně o ničem. :(
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:...Pokud Ti takové věci vyhovují,tak OK,každému podle jeho gusta. :mrgreen:
V 70. letech, když ještě nebyla dálnice D1 a veškerý tranzit jel po silnici č. 38, jsem se jako začínající řidič zachránil před čelní srážkou s předjíždějícím kamionem v úseku Čáslav-HB únikem na mostek do pole s tím, že abych se na něj včas dostal, musel jsem proti tomu kamionu v protisměru přidat, co to dalo. A něco mi to dalo: i v krizové situaci nepřestat myslet a hlavně nikdy nepřestat řídit. :idea: Díky, neznámý to řidiči cizího kamionu, za tuhle školu, díky níž jsem dodnes přežil a mohu prudit na olejích.cz! :D
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lefort píše:...To už chce fakt minimálně silný komplex, něco takového sepsat a prezentovat na netu...
Jen malý dotaz: pokud napíšu, že ženy v noci hůře vidí, přesněji že jejich zrak není schopen obsáhnout tolik odstínů šedi (pro pořádek uvádím, že onu knihu jsem nečetl), jako muži, bude to komplex nebo ne?
To se divím,že pak ty ženy vůbec zaměstnají v nočních provozech. :D A tím nemám na mysli montáž někde na lince nebo pečení chleba. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět