nová specifikace Ford - WSS-M2C913-D

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Koliesko
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 17, 2013 19:51

Re: nová specifikace Ford - WSS-M2C913-D

Příspěvek od Koliesko »

kiko píše:
otass píše:Zde na fóru se doporučuje nerespektovat fordí normy a jít do A3/B3 namísto jejich "omaštěných vodiček"...když si ale navolím na https://www.lubrizol.com/apps/relperftool/pc.html tuto normu, tak vychází mnohem lépe než A3? Jak tomu mám rozumnět?
Máš tomu rozumieť tak, že vo Forde vedia prečo predpisujú takýto olej a iné pripúšťajú iba v nevyhnutnom prípade na doliatie. Toto čo tu tvrdia ľudia na fóre /je ich len zopár/ sú ničím nepodložené reči. Ja na tieto Ford oleje jazdím roky a všetko šľape ako má. Základ je včas olej meniť, motor za studena nepreťažovať a pod. Z vlastnej skúsenosti ti poviem, že ak do motora nalejem olej Ford Formula F, tak v kultivovanosti chodu a tichosti prevádzky je bezkonkurenčný, no raz som na skúšku dal mobil 1 0w40 a zvuk úplne iný, hrubší, olej šiel po 7.500 km von. Naposledy som použil posledné špecifikáciu od Castrolu WSS-M2C913-D a všetko super.
:roll: asi si tu jediny, ktory nebol spokojny s olejom MOBIL 1 0W-40 (new life ?) Az je to divne, zeby sa motor s tym olejom spraval tak, ako popisujes.
Odpovědět