Neutrál ??

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Neutrál ??

Příspěvek od pepoh »

bezdovodne pomala jazda, to je na pokutu.. :wink:
mas dve moznosti - obehnut alebo roztlacit debila klaksonom.
preco riskovat manever a palit benzin pre debilitu inych ?
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Neutrál ??

Příspěvek od kornel »

Jerry3 píše: Teď si představte, že jedete po silnicích 1. třídy stovky km a furt narážíte na ty, co "jedou jenom kousek a nikam nespěchají".
:wink:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Neutrál ??

Příspěvek od skodovkar »

Řídím se presumpcí neviny. Oslňovat někoho dálkáčema nebo bezdůvodně používat klakson (neodvracuji nebezepčí a nedávám vědět o předjetí) může situaci jen zhoršit a způsobit zmatek.
Pokud se mi něco nelíbí, tak s tím něco udělám. V tomto případě předjedu. Ale jak předjedu? Rychle, pomalé předjíždění je ho*no - a tady taky využiješ svou oblíbenou akceleraci :wink:
A pak máš druhou možnost. Vzít si tu plastovou kartičku zprzněnou žlutomodrou fahnou a hodit ji do kanálu :lol:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Neutrál ??

Příspěvek od Pedro »

J3-
Protože nekde nekdy musi být. A za to jsou, jsme placeni. Proto náklaďáky, maji li na to techniku, jezdi stsle na plny omezovač +- 90. Busy 100.
Rovněž tak jezdim, dovoli li situace.

Me kamionaci, zejména PL, H, BG, RO, a z domacich B a Z., zacli vadit, když jsem zacal pro firmu tahat veci na vozejku. Nekdy neni bezpecne jet vic jak 80 po dalnici a okruhach a pitomci mi v pravym pruhu problikavaji, to samypod kopcem. Nejezdim ani s prazdnym ci poloprazdnym vozejkem povolenych 130,neb to povazuju za vodržku, jezdim 100. Muj vozejk ma 80.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Neutrál ??

Příspěvek od pepoh »

trubim len na osobaky, nakladak moze mat objektivny dovod ist pomaly. klakson ma budiaci efekt, ze osoba sa zobudi a zacne sa venovat premavke... :mrgreen:
tot vcera stary pan na mpv, na parkovisku sa nepozeral ci niekto ide po ceste, a veselo si cuval dalej .
sofer ma predvidat--vcas som vyradil-pribrzdil a dival sa co ten blazon robi. bolo vidiet ze klakson ho zobudil :mrgreen: a uvedomil si chybu.
mohol som aj dupnut na plyn a obehnut ho, ale riskoval by som dalsiu rizikovu situaciu.
doteraz sa mi vzdy osvedcilo zabrzdit, upozornit -zobudit vystraznymi vzadu, a pockat kym sa "bordel" vpredu uprace (urychlit to klaksonom)

spominam, ze kedysi bolo -sofer nesmie ohrozit ani obmedzit ostatnych. teraz obmedzit uz neplati. ludia maju v tom gulas, a robia blbiny...
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Neutrál ??

Příspěvek od pepoh »

jedna situacia- kedy ist pomaly je prospesne
neznasam "machrov" co na kruhaci idu moc rychlo - vtedy je nemozne sa zaradit.
na kruhaci naschval idem pomaly, potom pekne vidiet ako "upchate" kolony sa zacnu hybat.

na cestach casto citim sebeckost-egoizmus, "ja idem a ostatni ma nezaujimaju" chyba mi viacej solidarity-empatie.
napr: pustim pred seba; pribrzdim; alebo inak spomalim svoje tempo; aby premavka nezatuhla.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Neutrál ??

Příspěvek od Jerry3 »

Pokud bych na dotyčnou zatroubil, jsem přesvědčen o tom, že by ještě ubrala, neboť dotyčná fakt nespala, jen jejímu jízdnímu stylu chyběla akcelerační dynamika. Pro ženy bez AT a se slabým motorem naprosto typické. Předpokládám, že to celou dobu rvala na nejvyšší kvalt.

Předjet ji nešlo, jelikož v protisměru byl silný provoz.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Neutrál ??

Příspěvek od Jerry3 »

Jinak pro ty, kdož z objektivních důvodů nejednou limit, mám pochopení. Jenže ty snadno poznáte podle toho, že nejednou levými koly po středové čáře.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Neutrál ??

Příspěvek od Jerry3 »

A ještě k těm kruháčům: v nové době se začaly lavinovitě šířit, aby odlehčily klasickým křižovatkám. V tom smyslu, že z vedlejší se často nedalo dostat na hlavní. Bohužel s určitou intenzitou provozu se i ony stávají špuntem, mj. kvůli těm, komu je akcelerační dynamika cizí.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Neutrál ??

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:Jinak pro ty, kdož z objektivních důvodů nejednou limit, mám pochopení. Jenže ty snadno poznáte podle toho, že nejednou levými koly po středové čáře.
Mně se zrovna to jednou stalo. Jel jsem kdysi ještě fáčkem z našeho podzimního srazu. Byl jsem na kopcích Vysočiny a zrovna začal foukat silný vítr. Musel jsem sakra hlídat, abych se udržel na své půlce cesty a jel jsem kolem 60 protože to prostě víc nešlo :lol: Naštěstí to netrvalo moc dlouho, byla to nevšední zkušenost :shock: Mít větší výkon nebo kulatější auto, asi by můj život byl mnohem chudší :mrgreen:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Neutrál ??

Příspěvek od Jerry3 »

Jednou tě někdo sejme a bude ti houby platné, že právo stálo na tvé straně.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Neutrál ??

Příspěvek od skodovkar »

Pokud opravdu přijde můj čas, tak s tím nic neudělám. Do té doby jen můžu žít slušně a ohleduplně k jiným :idea:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Neutrál ??

Příspěvek od Jerry3 »

Že by opravdu pomalu=bezpečně? Je tohle recept na přežití v dnešním chaosu, kde každý hledí jen na sebe? :o
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Neutrál ??

Příspěvek od pepoh »

mam odkukane na gps max limity, napr 58=55gps atd.
cize jazdim pod max hranici bez rizika pokuty.
aj mna dokaze nasrat v meste idiot s <50. je pravda ze pomala jazda zvysuje agresivitu inych.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Neutrál ??

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:Že by opravdu pomalu=bezpečně? Je tohle recept na přežití v dnešním chaosu, kde každý hledí jen na sebe? :o
Vědro má ve dně díru mílá Lízo, milá Lízo. Vědro má ve dně dírů milá Lízo jak hrom...
https://www.youtube.com/watch?v=tUSVA67kJUI
Odpovědět