nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Pitris »

kornel píše:nejaké zistenia z reálu..
Posledný cca 3/4 rok som mal v 2.0TSI olej <<Ravenol SSO 0w-30>> (HTHS = 3,5mPa.s), miesto dovtedy dlhodobo používaného <<MO CFS 5w-40 NT(+)>> (HTHS = 3,97 mPa.s)...
Práve niekedy od toho času zmeny oleja na "ľahkejšo-bežnejší" sa postupne začal objavovať istý problém s motorom....
Ne vždy je nízkoviskóznější olej i vhodnější.
A vztáhl bych to i k CT-R....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1740
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od kornel »

do CT-R ide budúci týždeň na leto MO CFS 0w-30 NT+ (HTHS = 3,1 + silné anti-wear zastúpenie).. to by po niekoľkých konzultáciach malo byť na leto optimálne (z viacerých hľadísk).
no tomu TSi (gen.2) vyslovene chutí vyššia HTHS.. to bol citeľný rozdiel v prejave + to ostatné čo som popísal hovorí zrejme dosť jasnou rečou.

Doplnujuce info: popísaný problém nesúvisel s olejom a tlakom, ale s mechanicky už nesprávne fungujúcu reguláciou turba. Vyriešené výmenou turboduchadla.
Naposledy upravil(a) kornel dne stř dub 19, 2023 8:07, celkem upraveno 2 x.
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Shi »

Pokud je 0w-30 povolená viskozita a auto s ní takto blbne, tak bych si tipnul, že má motor nějaký problém, který olej s vyšší viskozitou (zatím) maskuje.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1740
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od kornel »

ten motor má problém už na kresliacej doske.. Ako funguje, išiel a ide (až na tie spomenuté neduhy) dobre, nenechal ma zatiaľ vyslovene v štichu nikde, dokázal som s ním aj pri zmienených problémoch docestovať vždy.. rovnako som dokázal udržať kondíciu toho nepodareného motora (z hľadiska rozvovodov a žrania oleja) tak, že nezlyhal a olej nežerie.. no stálo ma to vskutku veľké množstvá "pretečeného" race-esterového oleja cez motor za dobu jeho života, 2x preventívnu výmenu reťazových rozvodov a iné prkotiny.. Znova by som ho nikdy nekúpil.. a to ani pri tých výhodách, ktoré som mal v rámci VAG koncernu.

..zatiaľ je to v štádiu pozorovania a dedukovania čo bolo príčinou tých problémov. Nepovažujem to už za vyriešené, ani náhodou... príde mi to stále dosť podivné.
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Shi »

Hypotéza s tlakem oleje dává smysl, někde něco drhne a je potřeba větší tlak, aby se nějaké "šoupě" pohnulo.
Jira rs
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 06, 2023 18:23

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Jira rs »

Ahoj ,koupil jsem si octavii 2 rs 2.0tsi a žere to olej jako blázen na 1000km 1l to mi přijde docela dost ..používám 5w30 ..ale bylo mi řečeno že mám dát 5w 40 až 50 nestane se nic motoru potom ?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Pitris »

To že by s 5w50 ten motor umřel podruhý? Ono je totiž možný že poprvé ho popravil bejvalej olejem 504 a dlouhými intervaly výměn :( Podívej, můžeš dát olej 5w40 - třeba Valvoline MaxLife - na regeneraci těsnění nebo můžeš dát něco do oleje na uvolnění pístních kroužků, můžeš zkusit (třeba BG) dekarbonizaci, dá se prubnout olej 5w50 na lepší vymezení už velkých vůlí v motoru, ale bylo by potřeba motor (nechat) opravit mechanicky. Totiž jiným olejem to neopravíš - možná tu spotřebu na čas mírně snížíš. Každopádně ale i 15 tkm na výměnu oleje při využívání výkonu motoru je moc :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1740
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od kornel »

ak je to TSI vyrobené od r. 2009 do 2011 :arrow: a olej neťahá cez vrch (toto nepredpokladám...) tak sú v tom motore v hajzlu piestne krúžky (zatuhnuté zapečené karbónom :arrow: hlavne stierací krúžok ktorý múdre hlavy z FAUVE z dôvodu zníženia trecích strát, čo sa snažili dosiahnúť jeho tenkým konštrukčným vyhotovením (1mm) a naviac do neho vymysleli, že ideálne bude urobiť pre prietok oleja malinkaté len vŕtané otvory v nich :arrow: ktoré keď motor nepracuje doslova v ideálnym podmienkach prevádzkovania :arrow: tak sa pomerne rýchlo zaj*bú karbónom a krúžky zatuhávajú, prestávajú efektívne stierať olej :arrow: a spotreba oleja rastie a rastie a rastie... až do takej miery že to kludne býva aj 1l na 500km a viac.
Ak sa to nerieši čím skor ako spotreba začne výraznejšie stúpať :arrow: poškodí nahromadený karbón v zámku krúžkov steny válcov a občan môže kupovať nový kompletný polomotor, prípadne veľké GO s vyvložkovaním + nové piesty ojnice ložiská a všetkými úkonmi k tomu prislúchajúce no s neistým výsledkom za rovnako brutálnu cenu ( a to viac v pomere k zostatkovej cene vozidla :wink: )

Zhrnutie: žiaden olej ti tu nepomôže, pri takejto spotrebe ti nepomôže ani žiadna chémia aplikovaná do oleja napr Bishops 560 :arrow: to by bolo potrebné nasadiť podstatne skôr kým stieracie krúžky ešte nestratili úplne funkčnosť a olej cez ne nejaký ešte preteká.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od jerome »

Asi sa ti do nejakej väčšej opravy nechce, takže zdvihnúť letné číslo môžeš skúsiť. To je tá najmenšia investícia :)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1740
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od kornel »

skúsiť môže, ale bude to úplny prd platné a paradoxne to môže ešte zhoršiť stav.. ale to už je pri takejto spotrebe oleja aj tak jedno, ten motor pôjde tak či tak čoskoro do hajzlu ak sa mechanicky neopraví... a svoje dostáva na ciferník aj KAT
Odpovědět