Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Máme s kamarády takovou malou hudební grupku, čtyři lidi, a ač si poslední roky společně zabékáme tak třikrát do roka, je to dycky moc fajn a těším se na to (zrovna zítra se sjedeme.) A včera večer mi volal basák, povídali jsme si skoro hodinu m.j. o tom, že když se před týdnem vracel s rodinou z Chorvatska (autem - Berlingo s vozíkem a na něm člun), před sedmou ráno kousek před Jihlavou mikrozaspal a poslal auto ze silnice. Naštěstí doprava na pole a ne do protisměru, kde mohlo něco jet. Auto dost pošramocený, ale až na pár modřin se nikomu nic nestalo. A před pár dny zase banjista boural na motorce (má nějakýho půllitrovýho italskýho skůtra.) Někde u Slaného před ním jela ženská (jak následně vyšlo najevo) s autem, pěkně po hlavní, zprava po vedlejší přijížděla sanitka (v klidu, neblikala, nehoukala), dáma v osobáku se jí asi lekla, protože zničehonic šlápla na brzdu, a kamoš to za ní už neubrzdil. Dal jí ránu zezadu, přeletěl přes auto a skončil v kotrmelcích před ním. Taky se mu, zaplaťpánbu, nic nestalo, má jen naraženej palec na levý ruce, ale uvědomil jsem si, že ze čtyřčlenný kapelky jsme za jistých okolností mohli během jednoho týdne zůstat jen dva... :(
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Mám najeto fakt hodně, převážně po Evropě, něco malinko i jinde. Co země či oblast, to jiná řidičská kultura. Tedy byla. Tak např. ve Francii platívalo, že pokud může řidič jinému řidiči udělat nějakou špinavost, určitě ji udělá. Dnes už tam zůstalo v platnosti jenom jediné pravidlo: žena za volantem má přednost vždy a všude.

Proč to vlastně zmiňuji? Inu proto, že pokud se člověk té které kultuře přizpůsobil, resp. s ní počítal, byl vcelku v pohodě, jakkoli s onou kulturou vnitřně nesouhlasil. Dnes je však bordel úplně všude a spolehnutí není vůbec na nic! Prostě multi-kulti... :x
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od pepoh »

LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Tak tady by mě fakt zajímalo co kdo dělal :evil: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/kam ... y-40295082
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

rosso
Příspěvky: 513
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od rosso »

Golf III 8) :D
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

...Variant, tj. kombi.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od pepoh »

svet sa v prdel obracia :P
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Jo. Ale nepopletl sis smajlíka? :roll:
Líp už bylo a k smíchu to není! :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Potkali se u Kolína:
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/rid ... n-40295259
Aneb jak udělat typicky ženskou chybu, které by se chlap už z pudu sebezáchovy nikdy nedopustil. Anebo by to s přihlédnutím k šířkovým poměrům oné komunikace udělal dostatečně šikovně a hlavně rychle, nejlépe "přes ručku". To jen ženy jezdí "opatrně", tj. pomalu, bohužel však na červenou a navíc v protisměru.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Ne že bych chtěl obhajovat auta typu SUV, ale lidi dneska fakt blbnou (hloupnou), auto jako takové za nehodu, aspoň podle mého soudu, přece nemůže... :?
https://www.novinky.cz/zahranicni/clane ... i-40295946
Lidi umírají na motorkách, zakážeme je, ostatně jako všecko, při (v) čem někdo zemře...?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Pak začněmež zákazem domácího kutilství.
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

Colommbo píše:Ne že bych chtěl obhajovat auta typu SUV, ale lidi dneska fakt blbnou (hloupnou), auto jako takové za nehodu, aspoň podle mého soudu, přece nemůže... :?
Já jsme poslední, kdo by něco zakazoval, ale zrovna SUV mi pijí krev už dlouhou dobu:
- není přes ně vidět
- pořizují si to lidi, kteří se bojí a tak chtějí tank, aby se na silnicích cítili bezpečně
- pořizují si to "blondýny", které chtějí bezpečně vozit sebe a svoje děti, přitom jejich primární problém je, že neumí řidit
- celá řada řidičů, když se dostane za volant SUV, tak se začnou chovat agresivněji, než když řídí normální auto
- má to vysoko těžiště, takže v zatáčkách nic moc
- aby se to nepřetáčelo na střechu, tak to je sice široké jako kráva, ale kabina je úzká, takže je vevnitř překvapivě málo místa
- je to těžký jako kráva, takže SUV bylo jediné auto, kterému jsem při dodržování limitů na okreskách v ČR přehřál brzdy trochu sportovnější jízdou
- při nehodách to má tendenci jít na budku
- při kolizi s menším autem to má tendenci minout deformační zóny a menší auto zmasakrovat
- má to větší odpor vzduchu a širší kola, než běžné auto podobného vnitřního prostoru, takže je to vzor antiekologického vozidla.

Ve výsledku, když vidím SUV, tak očekávam za volantem bezohledného idiota nebo jeho squaw - občas jsem příjemně překvapen, že jsem se mýlil. Jediné SUV, které se mi opravdu líbilo, byla Toyota 4runner z konce 90 let - z doby, kdy SUV ještě nebyla móda aut do města.

Tesla Model X (SUV na baterky) je pak totální výsměch zdravému rozumu.
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od tonny »

Shi, tak jsi ty řidiče SUV nějak zaškatulkoval jako divize koncerňáků. I když jedno SUV vlastním jako hlavní vozidlo, souhlasím. Je to dost nesmyslná vlna. Prostě se to někomu líbí a prodává se to. Jinak by automobilky neblbly.
Já to zredukoval (nedostatek parkovacího místa), z kombík + Off-road na SUV s větším prostorem uvnitř.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od rousini »

Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Odpovědět