Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Shi
Příspěvky: 1340
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

Jerry3 píše:Díky (že jsem to sem nemusel dát sám)!

Řidič předjížděného vozu jel "samozřejmě" těsně u středové čáry, neb při pravém okraji vozovky jsou "určitě" vysypané všechny zbytečné hřebíky...
Na Superbovi bylo zcela jasně poznat, že váhá, zda nezačít předjíždět, přejetím středové čásy to dával dlouho jasně najevo. Kdyby měl řidič Fabie jen trochu rozumu, tak by se vedle Superbu vůbec necpal, natož tam takhle rychle vlítnout. Pak je taky otázka, zda měl řidič Superbu šanci Fabii ve zpětném zrcátku vůbec včas vidět.
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od PavelRS »


U téhle nehody byl můj kamarád, co má také RS. Jezdí na kamionu. Holčina jela za ním dobrých 20 minut. Prázdná silnice, nikde nikdo. Uhýbal jí ke krajnici, ale nepředjížděla a jela hodně divně. Chvílemi měla velký rozestup, následně jela nalepená na návěsu... Poté v obci jel proti kamion a ona mu zmizla ze zpětného zrcátka. To už viděl jenom kouř od pneumatik a brzdová světla z návěsu.

To co viděl pak, radši popisovat nebudu, ale podle kriminálky, která tam byla během 15 minut, to vypadá na sebevraždu...
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
qwq
Příspěvky: 38
Registrován: pát říj 05, 2018 20:10

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od qwq »

https://www.aktuality.sk/clanok/671293/ ... gn=HP-new2

Sudca mal vlani nehodu, zomrel pri nej človek. Obvinenie nepadlo, vinníka nepoznáme.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Durex »

A to sem si myslel,že je možné jen u nás ...
https://www.novinky.cz/koktejl/498646-s ... nicky.html
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Ani ne tak slepá, ale nóbrž BLBÁ spravedlnost todlencto :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Shi
Příspěvky: 1340
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

Pitris píše:Ani ne tak slepá, ale nóbrž BLBÁ spravedlnost todlencto :evil:
Ale vůbec ne. V USA si na to dělali studie a při podobných honičkých zařve docela dost policistů i neviných kolemjdoucích, přitom prchající šílenec zpomalí do tří minut po té co přestane v zrcátku vidět policejní vozidlo. Naopak značné procento honiček končí nějakou (mnohdy těžkou) nehodou.

Pokud v autě není hledaný masový vrah tak riziko nestojí za to - mají vysílačky, mají vrtulníky a pokud jim prchající zloděj nestojí za poslání vrtulníku do vzduchu, tak nestojí ani za honičku v obydleném území.

Za mě soudce: :wink:

Něco málo na toto téma zde: https://leb.fbi.gov/articles/featured-a ... erspective
-----
Nestojím o to, aby mě na ulici zrakvil nějaký prchající zlodějiček nebo za ním se řítící šílenec v policejním autě, který si hraje na Kobra 11.

A to ani nejezdím na motorce:
http://www.autoforum.cz/zajimavosti/pol ... d-dvakrat/

Zajímavé je, že po prchajícím zloději okradený střílet/házet kamení a jinak ho ohrožovat na zdraví a životě nesmí, ale policie, která honí a mnohdy ani neví koho vlastně (třeba kluka, který ukradl tátovi auto) může ohrožovat každého, kdo se k tomu namane. To nemá naprosto žádnou logiku. Naopak
švýcarský rozsudek logiku má - ani policie nesmí nepřiměřeně ohrožovat.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Durex »

Já to samozřejmě chápu a vlastně by mě to mělo těšit. Já třeba už párkrát ujížděl. Ale bylo to v době,kdy to bylo snadné.

Spousta policajtů ti řekne,že jim to za to nestojí a kolikrát taky nejedou. Že mají doma děti. Pak jsou takový, kteří jedou za každou cenu,protože se legálně svezou.

Ale jde mi o jinou věc. Už dnes je pravomoc policie docela svázaná a dělat bych to nemohl,protože bych to nevydržel psychicky. Nebo jinak. Zavřeli by mě,protože bych dotyčného usměrnil poněkud hrubší cestou.

Ale celá reakce je na to,že v podstatě tohle je vzkaz zlodějům a jiným,kteří můžou být v klidu,protože vědí,že je nikdo nebude pronásledovat. Co kdyby mě za to ještě někdo stíhal ... A to mi nepřijde jako pozitivní. Sice nechceš,aby tě někdo někde zrakvil - což policie se taky snaží - feťákovi v autě je to jedno - ale zase je větší šance,že bude víc krádeží a víc ujíždění.

V některých státech USA je to zase dost brutální a to je taky přes čáru. Ale bylo by fajn najít nějakej kompromis ... Ale trestat někoho,že se snaží dělat svoji práci,pokud nikde nikomu neublíží mě přijde dost mimo

A když si to tady po sobě čtu,tak se jen musím zhrozit,kam sem to dospěl :lol: Tohle bych ve 20 nikdy nenapsal :lol: Naopak bych byl nadmíru spokojen a tahal za plyn :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od yosemitak »

On ten kompromis musi hledat taky samotna policie - obcas se stane, ze ten "jenom zlodej" ktereho "se honit 130 km/h po meste" nevyrovna riziku potom nekde nekoho zabije, a je z toho PR pruser. Samozrejme to plati i obracene. Dle meho by toto policie mela resit nejakym internim karnym rizenim, protoze je fakt, ze litat po meste 130 km/h je fakt o drzku (staci se podivat na onboard videa ze sanitek, ktere vetsinou jezdi pomaleji a to u toho jeste nikoho nehoni), ale je pravda ze takhle verejne ventilovat, ze pokud dokazes ujizdet dostatecne rychle, tak to taky neni uplne vhodny.
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Když jsem si ten článek začal číst (na Seznamu, ještě než sem byl vložen odkaz), akorát jsem (nejen jako bývalý člen spolku) zíral. A když jsem jej dočtl a zkusil se trochu zamyslet, dospěl jsem k podobnému závěru, o němž tu píše Jan i další. Ve finále je to ale docela těžký, hodně je to o zkušenostech a návycích, životních i profesních, o vlastní psychice, umět se v pravý čas s velmi rychle rozhodnout, jestli jet dál nebo se na něj prostě vy.... podle rčení "na každou svini se vaří voda"... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Byť to zdaleka úsměvné není, napadlo mě část textu z Cimrmana - Dobytí sev. pólu, kde docent Weigel pronesl poznámku možná obdobnou jako ten policajt:
Budu-li mít ještě někdy možnost a budu požádán o nějakou další honičku, tak se vám na to vyseru....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Shi
Příspěvky: 1340
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

Poměry ve Švýcarsku azi zná nejlépe Jerry. Co vím já je, že tam klasický český vtip "co dva právníci to minimálně tři názory", tamní právníci naprosto nebyli schopní pobrat - tam jsou mantinely jasně dané a každý tuší kde zhruba jsou. Stav, že dva právníci budou mít na stejnou věc dva (natožpak tři) radikálně různé názory v jejich světě nemůže nastat.

Tady se v článku píše, že soud už dříve v nějaké podobné kauze takto rozhodl a tedy lze tušit, že tamní policajti dobře vědí, že i pro ně platí nějaké meze.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Jo, tohle v r. 1996 ještě platilo, ovšem v r. 2007 už ne. Ty mnou zmíněné roky specifikuji výhradně na základě osobních zkušeností, přičemž v časovém intervalu mezi nimi se "cosi stalo" :( (a nechci to tady dále rozvádět), jen netuším, kdy přesně.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od rousini »

Shi píše:V USA si na to dělali studie a při podobných honičkých zařve docela dost policistů i neviných kolemjdoucích, přitom prchající šílenec zpomalí do tří minut po té co přestane v zrcátku vidět policejní vozidlo...

Zajímavé je, že po prchajícím zloději okradený střílet/házet kamení a jinak ho ohrožovat na zdraví a životě nesmí, ale policie, která honí a mnohdy ani neví koho vlastně (třeba kluka, který ukradl tátovi auto) může ohrožovat každého, kdo se k tomu namane. To nemá naprosto žádnou logiku. Naopak
švýcarský rozsudek logiku má - ani policie nesmí nepřiměřeně ohrožovat.
:arrow: :idea: :wink:

S tím se ztotožňuji. Naopak PČR je schopna na dálnici udělat zátaras z kolony odstavených civilních vozidel.
Přesně jsi to vystih. Riziko ohrožení ostatních účastníků situace nesmí být v nepoměru s přímým konáním stíhaného.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Hombre »

V době vysílaček, kamer na každé křižovatce, není třeba na sebe upozorňovat majákem a rychlou jízdou. Většinou počátek těchto honiček je rychlost padesát, zapnutý maják udělá své. Přitom stačí v počátku bez majáku zapichnout služebák před čumák dotyčného. Než se vzpamatuje, má kvér u hlavy.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lefort »

Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Odpovědět