Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od skodovkar »

Nebo mají rakouští důchodci vyšší důchody a můžou si dovolit více jezdit autem :idea:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Může bejt. :twisted:
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od pepoh »

Jerry3 píše:Ani náhodou! Blbec, který najede do protisměru, je prostě blbec, a žádná cedule mu v tom nezabrání. Třeba v Rakousku jsou ty cedule úplně všude a mají více registrovaných jízd v protisměru, než my.

P.S.: Ledaže by měli víc blbců. :mrgreen:
na dalnici tabule s upozornenim - drogy/alkohol nepatri za volant, maju hodne... :idea:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
nr.on

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od nr.on »

Jerry3 píše:Ani náhodou! Blbec, který najede do protisměru, je prostě blbec, a žádná cedule mu v tom nezabrání. Třeba v Rakousku jsou ty cedule úplně všude a mají více registrovaných jízd v protisměru, než my.

P.S.: Ledaže by měli víc blbců. :mrgreen:
...hlavne z ciziny :!:
A na tech par km dalnic v CR je domacich blbcu v protismeru az moc.
xxxve

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od xxxve »

To jsou mi veci...Ale je fakt,ze ten clanek je spis k placi.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

V Rakousku se důvod k oslavě vždy najde. Např. předloni oslavovali, že rok předtím měli za celý rok méně hlášených případů jízdy v protisměru, než je dnů v roce. Naneštěstí se to už neopakovalo. :P Snad se tato absence důvodu k oslavě příznivě odrazila v tom, že se více návštěvníků nočních podniků ve Znojmě, Mikulově a přilehlém okolí dostalo za volanty svých vozů v pořádku domů, tzv. přes čáru. :twisted: Neboť jak jsem se mnohokrát osobně přesvědčil, udržet lajnu jim pak na silnici dělá zcela zásadní problém. :mrgreen:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od skodovkar »

Tak mám před barákem další nehodu :-D Zrovna do sebe bouchli, poměrně nová ibiza (chytly to dveře spolujezdce) a asi focus(?)(chytl to čumák). Nepoznám, kdo měl přednost, ale je to další zbytečná nehoda. Draze zaplacené semafory opět blikají žlutě, přestože je tady nemalý provoz :x
Kolikrát si nadjíždím pár kilometrů, jen abych tu nejel přes neřízenou křižovatku :x
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Troufám si tvrdit, Lubo, že vina není na straně vypnutých semaforů. Protože je serou všude, tvorové za volanty si na ně zvykli natolik, že zapomínají na základní pravidla. Není to o technice, ale o lidech.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Včera večer jsem jel doslova "skrze" nehodu na křižovatce s funkčními semafory. Jelikož jedním z nabouraných vozů byl Forman s ještě skleněnými a po vozovce "rozsypanými" světlomety, moc jsem o případném průběhu nehodového děje nepřemýšlel a spíše si hlídal, abych kvůli těm kusům skla nepřišel o pneumatiky.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od skodovkar »

Colommbo píše:Troufám si tvrdit, Lubo, že vina není na straně vypnutých semaforů. Protože je serou všude, tvorové za volanty si na ně zvykli natolik, že zapomínají na základní pravidla. Není to o technice, ale o lidech.
Pominu, že je ta křižovatka nepřehledná, rozlehlá, musí se stát na kolejích, ve výhledu brání prosklení zastávek, autobusy kolikrát musí dlouho čekat.
Spíše nechápu, proč se investovaly miliony korun do světelných zařízení, která o víkendech jednoduše nefungují. To je jako si platit PČR, která by nevylezla ze stanice a tvrdit že nárůst kriminality je v lidech.
V tomto režimu provozu jsou to vyhozené peníze.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lefort »

A co ti brání obrátit se například na dopravní komisi magistrátu s připomínkami?
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od skodovkar »

Kdysi jsem psal na policii, ti mě pak přehodili na příslušnou organizaci. Bylo to kvůli špatnému souběhu zelené pro chodce a zelené pro auta při odbočování doleva přes křižovatku. Sice tam začne blikat panáček, ale se sluncem v zádech nejde vidět a kdo čeká, že celá křižovatka funguje stejně (auta chodce při své zelené nepouští), pak vlítne přímo do nich. Chodci totiž mají zelenou o pár sekund později než auto, které odbočuje. A jelikož je to rozlehlá křižovatka, tak auto už může mít nabranou rychlost.
Psal jsem tam před skoro 2 roky. A výsledek? Nedávno mě málem srazil borec, který tam jel, protože se vůbec nic nezměnilo a samozřejmě mi taky nikdo nedpověděl :roll:
Zase na druhou stranu jsou to 2 roky a možná narazím na někoho jiného 8)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Vím o firmách v Praze, které si nechávají celou flotilu registrovat pod RZ "T". A proč? V životě jim prý nepřišla pokuta.

P.S.: Pro nechápavé - v "T" zřejmě úplně všechno končí v koši.
Shi
Příspěvky: 1330
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

lefort píše:A co ti brání obrátit se například na dopravní komisi magistrátu s připomínkami?
S magistrátem si kdysi dopisoval otec - zbytečně. Čeká se až na dané křižovatce zhebne někdo důležitý, pak to vyřeší podobně jako vyřešili další dvě křižovatky v okolí.
O pár let později jsem si kvůli nefunkčnímu značení dopisoval s magistrátem já a dostal jsem od nich vyjádřením, že se sešla komise, moji připomínku projednala a usnesla se, že značení je v pořádku.

Jim je totiž úplně jedno, jestli značení funguje a je rozumné. Ke aktivitě je dokope pouze, když má značení formální vady. Diskutoval jsem s MP i PČR zda by změnu značení nemohli iniciovat oni a "mezi řádky" jsem se dozvěděl, že snažit se něčeho dosáhnotu je ztráta času, protože na magistrátě sedí blb, který značky rozmisťuje koukáním do mapy a jak situace vypadá na místě je mu úplně ukradené. A pokud řidiči značení nerespektují, tak je to jejich chyba a chyba police, že ty řidiče málo trestá.

Po této (a dalších zkušenostech), když kolegovi v ulici rozmístili dopravní značení tak, že byl rudý vzteky, tak jsem mu poradil, ať dopravní značení rozmístěné zjevně nekompetentním blbem řeší přes státní zastupitelství, protože tam vzniká nebezpečná situace. To byste nevěřili jak rychle došlo k nápravě a ještě dostal z magistrátu omluvný dopis ...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

To není žádnej blb, to je dopravní inženýr. Tedy aspoň takto se ta funkce kdysi označovala. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět