Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Libor »

Ale no tak...
Není to o úplatcích, ale o tom, že je kauza na samotném začátku vyšetrování. Když teprve sbíráš data, informace, nemáš vyjádření všech svědků, kamery, nebo třeba znalecké posudky, nebudeš ventilovat zkreslené informace, obvzláště v dnešní době.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Případ se vyřešil sám, zapomeňte! Naštěstí se vyřešil dostatečně včas a bez obětí na životech ostatních.

Osobně v tom vidím projev znuděnosti tzv. zlaté mládeže, která vyhledává adrenalin za každou cenu.
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od tonny »

Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Hombre »

Já měl na mysli tu bouračku co předcházela té smrtelné. Na tu je taky informační embargo, kdo za tím stojí, že mohl řídit dále.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

tonny píše:To snad není ani možné https://www.vamoslaportugal.com/imagens ... airam-dali
To mi připomnělo loňskou zimní nehodu řidiče staršího ročníku narození na ulici, kterou denně procházím či projíždím hned několikrát. Před domem, v němž funguje školka, jsou na okraji chodníku u vozovky zasazeny vysoké (cca. 70 cm) svislé ocelové tyče, jakési přerostlé patníky. Jejich účelem je zabránit tomu, aby rodiče dětí parkovali přímo před školkou, ale určitě slouží také tomu, aby si projíždějící řidiči všimli, že chodník se v tomto místě rozšiřuje, a zužuje tak profil silnice. Onen stařík si toho však povšiml nejspíše až v momentě, kdy již čtyři z celkem devíti tyčí urazil, přičemž samozřejmě musel napřed pravými koly přejet na chodník přes poměrně vysoký obrubník. Podotýkám, že v ulici platí rychl. limit 30.
Naposledy upravil(a) Jerry3 dne pát dub 06, 2018 10:08, celkem upraveno 1 x.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

https://www.novinky.cz/krimi/468343-rid ... -km-h.html

Nejspíš se bál, že se nedokáže znovu rozjet... :twisted:
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od torro »

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

A ten vlak sviňa neuhne a neuhne když jedu :x
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

A už je to tu zase... Všimněte si, šuldo a piškote!
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od jerome »

A bude to tu stále pretože tých áut (VAG) je okolo nás kvantum :idea:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od kornel »

Dnes mi asi opäť raz pomohol dajme tomu "šiesty zmysel" a voz ktorý ma už neraz podržal vďaka svojim schopnostiam.. Kebyže idem štandardne rýchlo (100-105km/h podľa tacho) a pre blbý pocit nespomalím na cca 70 km/h na jednom úseku, na ktorom je zopár neprehľadných zákrut, tak by to do mňa napálila pizda v protismere na novom Superbe, ktorá sa tesne pred zákrutou do ktorej vôbec nevidela rozhodla obiehať traktor.. Moje plné brzdy, pizda na brzdy a stihla sa ešte spať zasunúť za traktor, nebolo to úplne na pitchný chlp, ale tesne.
Príbeh pokračoval mojou otočkou a poďme za ňou... chytil som ju, zdvihol mandle a šiel preč. Byť to chlap a nedržal by pokorne hubu, brala by ho sanitka.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

https://www.novinky.cz/krimi/468610-dal ... metru.html

Osobně nevylučuji, že příčiny mohou být obdobou situace dle popisu níže.

Inu poslyšte můj zážitek ze včerejška. Jel jsem na motorce přes Žďákovský most, kde je doprava řízena kyvadlově semafory. Dojel jsem Fabii II HTP (s červeným P) stojící jako první auto na červené. Napřed jsem uvažoval, že se nacpu před ní, ale nakonec jsem to neudělal, čehož jsem návazně ani trochu nelitoval. "Závodník" za jejím volantem to při naskočení zelené navzdory limitu 50 odpálil tak, že mi napřed ujel (ve finále jel dobrých 90). Dojel jsem ho až za mostem, kde byl vlivem frézování vozovky vysoký schod (dolů), před nímž on téměř zastavil. Jenže po překonání onoho schodu jel na limitu 30 dle mého odhadu cca 80 a záměrnou jízdou v šotolině mimo vyjeté koleje se zřejmě bavil tím, jak od něj do stran, tedy i do protisměru, odlétávaly šutry. Nechal jsem si dostatečný odstup, poněvadž jet v oblaku prachu za ním by nebyl zážitek, o který bych nutně stál. Následoval další úsek s kyvadlovým řízením dopravy. Jako první před přenosným semaforem stál tentokrát motorkář. Řidič Fabie ho dojel, já stál za nimi jako třetí v pořadí. V opravovaném úseku opět limit 30, pro ty v jedné stopě docela opodstatněný: místy jsem měl kvůli hluboké vrstvě štěrku z původní již rozpadlé vozovky po frézování docela potíže udržet směr i balanc. Motorkáře vpředu však tlačil koncerňák jedoucí za ním naprosto nechutným způsobem: držel se mu těsně za zadním kolem, a nutil ho tak zrychlovat. Motorkář byl po této zkušenosti natolik vystresovaný, že po skončení omezení okamžitě vyhodil pravý blinkr, aby koncerňáka raději pustil před sebe, kdyby se situace měla opakovat. Já se držel za koncerňákem, aby mi brzy došlo, že se mi snaží ujet. O tom, že se mu to podaří, však musel být on přesvědčen jen velmi, ale skutečně velmi krátce... :P

Obecně musím konstatovat, že když se pohybuji v jedné stopě, odpadá oněch 10% prasících řidičů BMW a zůstávají už jen výhradně prasící koncerňáci. Vysvětlení? Beru to tak, že mezi řidiči BMW je mnohem větší zastoupení motorkářů než mezi řidiči koncernových vozů, pročež motorkářům programově "neškodí".
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Libor »

Libor píše:Nikdy jsem řidiče nějak nekastoval podle značek, prostě jsou tupci za volantem, ti, co jezdí slušně a pak pár "vyvolených" - výborných řidičů. Ale dnes měním názor.
Vjíždím na kruhový objezd o dvou jízdních pruzích. Předemnou dvě auta jedno vlevém pruhu, druhé v pravém. Obě auta asi 5-6 metrů vzdálená od čumáku mého auta. Za mnou černý dvojkový Superb. V okamžiku, když jsem vjel na kruháč a ujel tak 10 metrů, Superb mě na tom kruháči předjel a snažil se nacpat do té skuliny mezi mnou a těmi auty, které jely předemnou, poněvadž ten idiot chtěl hned na prvním výjezdu kruháč opustit. Takže fajn situace, řidíč Santa Fe téměř podřený zadek a já čumák. Dupnu na brzdu, klakson a ten cyp, jestě vystrčí fucka. To bylo něco na mě. Ženská mě uklidňuje, malý v autě natahuje moldánky, takže mávnu rukou, prohodím pod nosem pár sprostých slov. Z povzdálí sleduji, jak je ten Superb nalepený celou dobu, co ho mám v dohledu, na zadku toho Santa Fe. Asi po 5 km je křižovatka a já si v duchu říkám, že pokud bude stát na světlech asi mu něco řeknu... Odbočil a někde se ztratil...
Ano, koncerňáci jsou tupci, souhlasím.
Má to pokračování... Včera jsem toho samého - identickeho tupce potkal o kilometr dál. Došlo mi to záhy, když jsem ve zpětném zrcatku viděl, jak se mi k zadku vyšší rychlostí blíží černý Sup. Projíždím táhlou, levotočivou zatáčkou, zleva lemovanou valem, tudíž za ním nejsou vidět auta z protisměru (v tomto místě povolena 50 km/h, předjíždění povoleno není). Jel jsem klasicky - tacho 60 km/h a ten idiot mě v tom nejhůře přehledném místě předjede. V protisměru naštěstí prázdno. Perla byla, že asi o 200 m dále je městský inforadar, kdy před ním to ten blb dobrzdil na 47 km/h a pak zase vesele pelášil v obci nejmíň 80 km/h. Já si snad na takové pitomce pořídím kameru a s chutí to budu posílat na ODSČ MMO. Co s takovými hňupy.
Jerry3:
Smutný příběh.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Hombre »

Mám ty samé zkušeností, jen dovedu, aby motor řádně střelil do výfuku. Po té ráně nepamatuji, že by si v koktavce neudělal přes dvacet metrů odstup. To samé když dojedu jakýkoliv bavoráky,mercedesy, uhne na stranu a pokračuje ve svém tempu. To dementi v koncernové plechovce neuhnou, začnou zrychlovat na rychlost minimálně o třicet více, než jeli doposud. To je již nemoc, nikdo se nechce s těmato kokotama nahánět, ale raději od nich co nejdále pryč, jen to smrdí průserem.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Brembo »

Dnes ráno z práce kolona,pomerne dlhá odhadom km na čele s traktorom. Nik nepredbiehal,v protismere autá,nemalo to význam. okrem jediného dobytka na bielej Fobii,ktorý sa vynoril z konca kolony a začal bredbiehat. Dostal sa do polovičky,potom sa stiahol a opat sa veselo pustil predbiehat,len aby sa zaradil ako 3 za traktorom,kde zotrval,kým traktor neodbočil. Rýchlost kolony bola 30 až 40 km/hod,on išiel 80 . Samorejme fitipaldi smerovky nepoužíval. Další prípad z minulého týždna,opat aktér na Fobii. Na križovatke zastavilo auto,odbočovalo vlavo,dávalo prednost. 2. auto ala Fobia,lenže zrejme dementovi sa zrejme nehodlalo čakat a tak na stopke zastavil vlavo-samozrejme v protismere vedla auta,ktoré tam zastavilo. Následne nedbajuc na všetky pravidlá vyšiel na hlavnu a tak predbehol na stopke i prvé auto,ktoré išlo rovnakým smerom len preto,aby za 5 km zastavil a znemožnil pokračovat ostatným,pretože blokoval prejazd. Mal jediné štastie,že kým som sa k nemu dostal,už odišiel,inak by ochutnal montpáku. Niečo sa dá prekusnut ale toto nie.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět