Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Tak nějak mě ta značka auta ani nepřekvapuje :x https://www.novinky.cz/krimi/467694-div ... rechu.html
Cituji: :arrow: "Policisté ale na případu stále pracují. Pokud by se totiž ozvalo minimálně sedm svědků, které řidič svou bezhlavou jízdou ohrožoval, mohlo by se jednat o trestný čin úmyslného obecného ohrožení. A za to by mu u soudu hrozilo až osm let za mřížemi. Policisté proto hledají svědky pronásledování i řidiče, které agresivní šofér ohrozil". :arrow:
Mohlo by se těch sedm "statečných" najít :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Tento případ bych s koncernem nijak nespojoval, Jarku. Ale jináč máš pravdu. :x
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1862
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od BigBang »

Oni mu rozbili hlavu a budou obviněni z ublížení na zdraví ve stadiu pokusu :?: :shock: No tak to mě poser...
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Libor »

V ČR pro naplnění prečinu "ubližení na zdraví" je mimo intenzity útoku, nutná určitá doba léčení, která se v ČR bere přes 7 dní. Nicméně, v souběhu vyfasovali další trestné ciny (přečiny), tak alespoň tak. Docela mě však taky překvapila kvalifikace první skutku. "Zločin ublížení na zdraví, ve stádiu pokusu"...
Chápu to tak, že útokem hrozil vyšší následek (dostal kamenem), ale léčení nedosahlo potřebné doby, nutné pro dokonání zločinu (obdoba našeho "těžká újma"). Proto pokus. Jinak si to nedokážu vysvětlit.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
šulda
Příspěvky: 30
Registrován: stř lis 23, 2016 13:47

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od šulda »

Colommbo píše:Tento případ bych s koncernem nijak nespojoval, Jarku.
Je hezké vidět na místě které zasáhla animozita takovýto názor :wink: Lidi by se měli zamyslet nad tím co způsobuje to, že se chovají jako by měli v hlavě pytel hoven, a to ne jen za volantem. Pokud by mělo být příčinou vlastnictví koncernového vozu, bylo by to smutné. Vidím to drobet jinak. Za km co sem najezdil, a není jich málo, sem zažil (jak to zde jeden postižený nazývá) hodně prasících koncerňáků, asi to bude tím že těch aut je tu prostě hodně, ale spousta z nich, např. někteří senioři, vesničtí kloboučníci, nebo spousta žen ani pořádně neví co to koncern je a někteří ani neví že existuje. Mladej "pitomec" nebo opilec či zfetovanec, udělá snadno kokotinu a může při tom sedět třeba v autě který vyrobili Marťani. Zde se ale bohužel všichni hodí do jednoho pytle a hotovo. Někdy je to tu opravdu na doktora :mrgreen: No, je to váš píseček, tak si hrajte, já už vám přestanu šlapat na bábovičky. https://www.novinky.cz/krimi/467776-pri ... -deti.html je opravdu smutný co lidi dokážou :cry:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Jedna moje o generaci starší kamarádka nazývá ty, kdož nepřemýšlejí, bezmozci. A hádej, po autech jakých značek sáhnou podle hloubky své kapsy ti, kdož o výběru auta nepřemýšlejí, resp. nechtějí, jsou líní anebo neumějí přemýšlet? No a to jsou pak právě ti, kteří "prasí jinak". Příklad? Třeba "vyhazovači kvaltů", kteří jedou na neutrál v úseku mnohasetmetrového klesání s dvojitou plnou po své levici, aby se svými 60 pod kopcem a hordou aut za zády opět zařadili a zrychlili na více jak 100, tudíž opět znemožnili ostatním předjetí, jelikož ti vzadu už vědí, co bude v příštím klesání následovat. Stejnotempařství jsme tu již probírali mnohokrát, každý z nás určitě zažil pomalu jedoucí ženy a pantáty v prostředním pruhu na dálnici, blokování průběžného pruhu při odbočování na světlech doprava, když stačí popojet o metr blíž k přechodu a s tou svou prdelí uhnout...

Že tohle všechno je symptomatické pro bezmozky a nelze to vysvětlit prostým statistickým výskytem, je snad nabíledni. Tedy si nepleťme příčiny a následky.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

K vyhazovačství kvaltů a stejnotempařství podobně jako k vlastnictví zadokolky s bleskem ve znaku se hrdě hlásím! :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Dobře, tak jiný příklad. Na co asi myslí panička za volantem výkonného BMW, která před sebou v dálce vidí kopec se stoupacím pruhem a třemi náklaďáky, když ten poslední dojede až ve stoupání a zařadí se za něj, aby mi to na poslední chvíli šoupla před můj čumák, ale neakcelerovala? Dva kamiony v kopci horko těžko zdolala, ovšem když zjistila, že úsek se dvěma pruhy končí, konečně na to šlápla a stihla předjet i ten třetí. Já už ne. Pro pořádek dodávám, že mi ujela, neboť všechna rychlostní omezení na nebezpečných kříženích silnic proignorovala.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Ženy jsou, jak známo, schopny dělat několik věcí najednou a tedy na ně i myslet, tož těžko ti odpovědět. Problém však je v tom, že dělají-li (či myslí na) více činností naráz, z logiky věci vyplývá, že všechny pak stojí za prd... :twisted:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Ano, klasický příklad bezmozku.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Je sníh nebo namrzlo, lidi bourají ostošest. Prší, vozovky jsou mokré, lidi bourají. Je slunečno a sucho, lidi stejně bourají. Současná D1 15 aut v sobě. To není počasím ani jinými vnějšími vlivy (zúžení, přejezdy do protisměru, omezení rychlosti), za to si pitomci za volanty můžou sami... :evil:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Jenže proč každé rychlostní omezení vyprovokuje zvláště koncerňáky k tomu, aby přidali, když už tam, kde to bylo bezpečné, nejeli?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

šuldo - spokojen :?: Tak to je dobře :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Libor »

Nikdy jsem řidiče nějak nekastoval podle značek, prostě jsou tupci za volantem, ti, co jezdí slušně a pak pár "vyvolených" - výborných řidičů. Ale dnes měním názor.
Vjíždím na kruhový objezd o dvou jízdních pruzích. Předemnou dvě auta jedno vlevém pruhu, druhé v pravém. Obě auta asi 5-6 metrů vzdálená od čumáku mého auta. Za mnou černý dvojkový Superb. V okamžiku, když jsem vjel na kruháč a ujel tak 10 metrů, Superb mě na tom kruháči předjel a snažil se nacpat do té skuliny mezi mnou a těmi auty, které jely předemnou, poněvadž ten idiot chtěl hned na prvním výjezdu kruháč opustit. Takže fajn situace, řidíč Santa Fe téměř podřený zadek a já čumák. Dupnu na brzdu, klakson a ten cyp, jestě vystrčí fucka. To bylo něco na mě. Ženská mě uklidňuje, malý v autě natahuje moldánky, takže mávnu rukou, prohodím pod nosem pár sprostých slov. Z povzdálí sleduji, jak je ten Superb nalepený celou dobu, co ho mám v dohledu, na zadku toho Santa Fe. Asi po 5 km je křižovatka a já si v duchu říkám, že pokud bude stát na světlech asi mu něco řeknu... Odbočil a někde se ztratil...
Ano, koncerňáci jsou tupci, souhlasím.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Odpovědět