(Ne)plachtovat

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

(Ne)plachtovat

Příspěvek od Libor »

Pedro píše:....Dnes jsem po dvou měsících zjistil poskozeni, diky plachtě, na Alme. A to mi kujva sere. Bejt to na moto, ustojim to lip....

Krycí plachta?
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: (Ne)plachtovat

Příspěvek od Pedro »

Jo, kryci. Jsem stary praktik ale furt nutno se ucit. Strecha total v chejni, par fllastru i na pr blatníkach. To nějak zakamufluju, strechu nee.
Lak, puvodni, na drobnou kosmetiku, patinu. Patri to k autu, nechci dokonalost, kterou si muzu novym lakem dokazat.
Ale ta střecha je fakt pruser.
Znalec rikal, ze se to stalo protože vlhko, a tedy voda se v hicech pod plachtou uvařila a naleptala ji. Bohužel se to dostalo pod vrchni barvu a nejde to odbrousit. A to si na to privezl max techniku i chemii.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: (Ne)plachtovat

Příspěvek od Libor »

Čekal jsem spíše, že se střecha podřela od prachu, ale že by se vlhkost pod plachtou uvařila a poškodila lak, by mě vůbec nenapadlo. Škoda toho.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: (Ne)plachtovat

Příspěvek od Pedro »

Nasrany jsem fest. Nechci novy lak, to bych mohl udelat celou Almu. Prachy na to nejsou problem, jenze tim to ztratí punc puvodnosti.
Kdybych se mi to stalo na nakym novym aute, chuj s tym.
Jo, uvarena vlhkost pod plachtou a dotykala se kastle.
Nikdy jsem, zadny auto neplachtoval, nevoskoval ap., jen kryl interiér před slunkem. A zadny problém. Letos prvne, bo jezdim jeste min nez predtim. Naposledy nekdy v cervnu.
Co výjimečně potrebuji, vezmu Sedici, bo je to JEN naftak, tedy ucelak. I s tim, cca 50km mesicne. Jinak tou ci onou motkou.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: (Ne)plachtovat

Příspěvek od Jerry3 »

Chtěl jsem koupit auto na kšeft a poněvadž nemám další garáž, tak ho zaplachtovat. Auto ještě nemám, ale plachtu už jo. Nepoužiji ji, abych nedopadl stejně. Rád se poučím ze zkušeností těch kolem, ostatně jsem to dělal vždy. Upřímnou soustrast, Petře.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: (Ne)plachtovat

Příspěvek od Pedro »

Mohl bych reklamovat u prodejce, vyrobce. Ovšem původní lak mi to nevrati.
Nepouzivat mekke plachty, sice davaji pocit jemnosti vuci laku, extrémně vysokejma teplotama a moznou vlhkostí, pri dotyku s lakem, uvolnuji zmekcovadla tzv. Ftaláty.

Poradil mi, kdyz chci auto odstavit, muze zustat spinave, bez ptačího trusu. Nebo umyt, rucne navoskovat a pokud neni garáž ci pristresek, zakryt interiér hadrovymi vecmi bile barvy. Nehrozi li posrani od ptactva ci moznost jineho chem ci fyz poškození, nechat bez plachty.
Víceméně jsem to tak vzdy delal, jednou to chci vylepšit a...... :twisted:
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: (Ne)plachtovat

Příspěvek od Brembo »

plachta je kurva. Uzavrie všetku vlhkost a už ju von nepustí. Pod nu sa ale dostane. Plachtu nikdy nie priamo na auto a ked tam je,je dobré ju každý den vyvetrat. A auto pred teplom slnečných lučov neochráni. Prepušta pomerne ochotne infračervené žiarenie. A bežne zakupitelné plachty maju mizernu životnost. Plachta na kamion,ktorá vydrží mnohé roky je zase drahá,ako plech,i drahšia.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: (Ne)plachtovat

Příspěvek od Jerry3 »

A jaké plachty vlastně byly kdysi? Pamatuji z dětství, že se i na sídlištích vcelku běžně plachtovalo.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: (Ne)plachtovat

Příspěvek od Pedro »

Převážně textilni, některé mirne pogumovatele. A mely pruduchy, velke, u pred a zad oken.
Jo, bylo po sídliště vidět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: (Ne)plachtovat

Příspěvek od Pitris »

Pedro: Střechy škoda - blbý :cry: Nepomůže fólie ?

A takhle to vypadá - Pedro mne požádal abych to sem dal.
Obrázek
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: (Ne)plachtovat

Příspěvek od Pedro »

Diky Jarku. Par fleku je i po blatnikach, ale mensi a ne tak bily. To nejak červenou lestenkou vojedu.
Strechu a vrsek tretich dveri budu resit. Zjistim moznosti.
Folie pripada v uvahu. Bud co nejbližší odstin a pocitat s budoucim vysisovanim. Napadlo mi i udelat tu folii bílou a na ni červené kolo+cervene paprsky. Nebo nastříkat starsi metodou s tvrdidlem, ne akryl. Uz jsem to dlouho nedelal, no snad bych to dal. Dilnu a vybaveni ma kamos v horach.
Sere mi to, bo kdyz jsem predloni vyjebal blatnik, nebyl problém koupit nový a nalakovat. Chtěl jsem vsak origo i s drobnou patinou. A podarilo sehnat i když to trvalo. Neni dokonaly, ale presne tam sedne, vypadá puvodni. Nelibi se mi totiž auta, nejen, stará starsi, kdyz svitej akrylatem a dokonalosti. Nesnáším korozi, ale patina pouzivane a udrzovane veci, je ok.

Nejezdim nejezdím (nepotrebuji), taky to nehuntuju,,,, rikal pan Novák.
A dobrý skutek....
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: (Ne)plachtovat

Příspěvek od lefort »

Petře, má to auto čirý lak? Přijde mi, že je to jen naleptané, to by nešlo sleštit?
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: (Ne)plachtovat

Příspěvek od Pedro »

Toniku, neslo. Prijel na to machr, zkusil kde co, chemii, mechaniku, kotouče. Rikal, ze je to haji a můžu byt rad, ze nemam moderni auto. Tam by se cast plachty naskvarila. Na Alme nepoznas hranice fleku, po hmatu. Ani dcera ci pritule, majici jemné prsty, nepoznaji. Zkoušeli jsme Silichrom, Tempo, Sonax, Zelvu, pastu na brouseni hlav a ventilu..., je to v pitchy.
Jo a plachta vyskvarila pruh nahoře na předním skle, nutno sundat.
Kdyby Alma stala pod pristreskem ci garazi, asi by se nic nestalo. Jenže pak je k cemu. Prach neublíží.
Takže, jak vyse psano, kdyz odstavit auto, ridit se radama nebo aspon popřemýšlet nad nima.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: (Ne)plachtovat

Příspěvek od skodovkar »

Třeba černá fólie by mohla vypadat i dobře :wink:
A druhá blbá věc pro delší stání je auto nad hlínou, beton či asfalt je lepší. Nepouští vlhkost a lépe to větrá.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: (Ne)plachtovat

Příspěvek od pepoh »

"vinyl wrap" ci "car wrap"
jak to vypada http://www.autofoliezuzi.sk/car-wrap
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Odpovědět