Náhrada škody z PZP

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Jerry3 »

Však stejně, jak se VAG kdysi postaral o to, aby nefiguroval ve statistice spolehlivosti, tak má už dlouho dobře ošetřeno, aby se ani tohle nedalo z veřejně přístupných statistik vyčíst.
jarson1
Příspěvky: 2062
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od jarson1 »

tak vam asi trochu pokazím štatistiku - cca dva týždene dozadu mi hondu naburala KIA :mrgreen: .
Este to nie je opravené, zatial mam len termin v servise na 5.5. - zadné svetlo, naraznik, tak trochen blatník...zvysok po rozborke sa uvidí. Hlavne , že mal bambula cúvacie senzory. Na druhej strane , som rad , že aspoň vdaka susedom poznam vinníka, takže sa to mohlo riešit cez PZP . A nestrašte ma prosím...ten neborák má pravdaže čo iné? ...no Kooperativu :?
Takže sexi zadocek mojej žehličky je nateraz polepený isolepou ( aspoň aby do tej diery po svetle neprsalo), nárazník som vrátil ako to šlo do "približnej" pôvodnej polohy a tak si jazdím a cakám co sa bude diať 8)
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Jerry3 »

Tak upřímnou soustrast! :cry:

P.S.: Byl jsem u České pojišťovny - naprostá katastrofa! Byl jsem u Kooperativy - nic moc. Jsem už dlouho u Allianz - skvělé! :wink:

P.P.S.: Beru to obecně, zdaleka nikoli jen ve vztahu k autopojištění.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od pepoh »

ono sa hovoria dve veci, ze na nedrahe incidenty netreba volat poldy.
druhy nazor je e treba ich volat aj v takych pripadoch, aby sa veci s vyplacanim pohli..
tak neviem
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od bloke »

Však viem, Brembo. Zároveň jediné a najlepšie, čo môžem vo vzťahu k neochotným až zákerným postupom takej poisťovne robiť, je prestať ich kŕmiť svojimi peniazmi = nebyť ich klientom, ktorým som dávnejšie a dlho bol. Nechápem, ako si Koop tolkú dobu držia početný zástup poistencov.

No a s tými VW škodovkami, keď už píšem tento príspevok; tiež mi včera po RE/J3 zároveň napadlo, že takýto parameter viac-škodových klientov v značkách automobiliek, poisťovne "záhadne" nezahŕňajú do cien poistiek, ale blbosti typu z akého mesta som, áno (hoci tá záplava EČV PD, NO,... ktorú v BA celoročne trvalo vídam, má lacnejšie poistky, pretože sú adresami z okresov Prievidze, Námestova).
Brembo píše:Problém je Bloke,že drvivá vačšina PZP je u nich-Kooperatíva. Takže ked ta naburaju,neostáva ti nič iné,len sa modlit,aby nemal Koop. Ty možeš mat najlepšiu poistovnu na svete,lenže ked má vinník neplatiacu,máš problém len ty. Vinník si doma veselo sedí,a ty vybavuješ ako cvok. A ešte mu ani nezvýšia poistné. Celé je to postavené akoby tak,že nevinný si to musí vyžrat.
Jerry niečo na tom bude-čo mi 2x nedali prednost a bural som,bola to škodovka.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Brembo »

Ved práve preto zotrvávaju u Koop-maju lepšie ceny,a vinníkom sa nikdy nič nestane-platia si veselo dalej minimálne ceny. Zobudia sa až vtedy,ked do nich ich sudruh Koop nabura. čsob tiež na draka,síce nerobia také caviky ako Koop a dá sa uhrat i čelné sklo,no ked je niečo s poistkou,ámen na pobočke nič nevyriešite. Ja som takto urgoval zle zapísané meno v poistke,som tam chodil ako blb,stále trepali niečo iné,teraz tu nie je ten a tá,obrátte sa na toho,s kým ste napísali zmuvu-ked sedel v base,asi to s ním vybavím. Nakoniec som to riešil vyhrážkou adresovanou priamo na centrálu a to zabralo.
Naposledy upravil(a) Brembo dne pon dub 27, 2020 12:31, celkem upraveno 1 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Brembo »

Jarson daj to na krycí list,inak to nebude mat konca. Mne 2 x stratili fakturu za opravu-hm zaujímavé. Nakoniec to už riešila riaditelka pobočky-som mal kurva štastie,že som práve natrafil na iniciatívnu pani,ktorá išla rovno za riaditelkou a že tá mala guráž a ochotu jednat.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
jarson1
Příspěvky: 2062
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od jarson1 »

nemyslím , že by som cokolvek okolo toho dalej riešil. Obhliadku mam za sebou, vybral som Hondu KE (Camea car) a tá je vlastne ich zmluvným servisom. Teda počítam, že to odnesiem (5.5. mam termin) a po oprave proste odídem s autom domov a hotovo... Všetko ostatné si budu už riešit servis a poistovna medzi sebou. Aspon tak som bol poučený. Plus mi hned ponukal nahradné auto na cas opravy. Ale to som si troška poštudoval a kedže mam este dalšie auto, nemuseli by to v KOO preplatit . Minimálne nie celé. Kedže zatial v servise nevedeli povedat ako dlho bude auto mimo provoz, povedal som , že si to rozmyslím.
Inak prave dnes bol v schranke dopis od KOO, že žiadaju fakturu , aby mohli poukazat peniaze a doriešiť udalost. Musim im asi napisat, že to bude zrejme na dlhšie.
Naposledy upravil(a) jarson1 dne pát kvě 22, 2020 0:22, celkem upraveno 1 x.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
jarson1
Příspěvky: 2062
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od jarson1 »

Tak som dnes doniesol svoju červenú "žehličku" s opravenou sexy riťkou konecne domov. Poistovna už urobila aj obhliadku po oprave. V podstate som dostal len "informačný" papier, co sa robilo, menilo a samozrejme ceny u toho su ...
Schválne ale kolko si myslíte , že to stálo? Nápoveda - narazník+striekanie, lave svetlo, nejaký ten montažny klip sem klip tam, a práca pravdaže - vcelku vsetko.
No , kto si tipne?
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od abc »

1500 eur :?: :idea:
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od Mirec 29 »

Jelikož sa oprava robila v honde tak to bude o dosť drahšie ako v bežnom servise... netrúfam si tipnúť ale určite si tromfol v cene výmenu môjho čelného skla v Toyota ZA ktorú mi robili tento týždeň ( frkol mi kamienok od auta iduceho predo mnou) riešilo sa to cez Allianz všetko ukážkovo bez problémov a rýchlo. Cena výmeny skla 740 eur. :D
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od abc »

Mně ruplo čelné sklo na cestě do Chorvatska v roce 2017, na autě 1700 km teprve, oprava v Toyota Zadar 6680 kn ( cca 900 eur ) také Allianz a bez problémů.
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
jarson1
Příspěvky: 2062
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od jarson1 »

no, bolo to 1341 :shock:
Avsak najviac stál nárazník a jeho lakovanie ( to ma prekvapilo asi najviac). Bolo to spolu 987€ (427 + 560)
Pôvodne mi bolo povedané, že nárazník sa dodáva už vo farbe. Ale v Honde sa zistilo, že na tento model žial nie. Inak by aj samotná oprava trvala kratsie.
Svetlo stalo 104. Pravdaže vsetko včítane klipov a spon je originál Honda diel.
A ak si myslíme, že cena práce v autorizákoch je výrazne iná než inde, tak mne to až tak nepripadá.Celkom cena práce bola 83 eur.
Tieto ceny su bez DPH. Na konci faktury je ale este z týcho cien nejaká 8% zlava.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od lefort »

Za ten nárazník je to úplně šílená cena! :-o
Když vezmu cenu dílu a pár hodin práce lakýrníka...Asi si otevřu autoservis. :lol:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
jarson1
Příspěvky: 2062
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Náhrada škody z PZP

Příspěvek od jarson1 »

samotný nárazník je priamo u hondy na počudovanie lacnejší ako napríklad cez ACI ( odkial casto berú servisy diely pre takéto opravy)
https://www.aci.sk/default.asp?cls=cata ... AAAABlDVPw$
mna vsak zarazila ciastka za "lakovací material" , že 340€ :shock:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Odpovědět