Nafta od Agipu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Fritol

Nafta od Agipu

Příspěvek od Fritol »

Dobrý den chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s naftou od Agipu.Popřípadě i špatné.
Ondráš

Příspěvek od Ondráš »

Jezdím převážně na naftu od Benziny, Agipu a EuroOilu. Nejlíp jede auto na naftu od Benziny (TopQ) pak EuroOil. Od Agipu beru jen kvůli bodům, převážně do služebního (Jumper HDi) Žádný problém s naftou není, jen je znát o něco menší výkon auta (ve stoupání) oproti Benzině. Nově reklamovanou "lepší" naftu od Agipu jsem zatím nezkoušel. Do soukromýho liju jen od Benziny + přidávám aditivum VIF.
NG

Re: Nafta od Agipu

Příspěvek od NG »

Fritol píše:Dobrý den chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s naftou od Agipu.Popřípadě i špatné.
Nic od Italu nebrat - Agip a Avanti se vyhnete.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nafta od Agipu

Příspěvek od Pitris »

NG píše:
Fritol píše:Dobrý den chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s naftou od Agipu.Popřípadě i špatné.
Nic od Italu nebrat - Agip a Avanti se vyhnete.
Nevím, jak Avanti, ale olej a benzin od Agipu jsou O.K.
S naftou zkušenost nemám.
fritol

Nafta od Agipu

Příspěvek od fritol »

Já taky slyšel že Agip má teď nějakou novou vylepšenou naftu. Nemáte s ní někdo zkušenost?
Návštěvník

Re: Nafta od Agipu

Příspěvek od Návštěvník »

fritol píše:Já taky slyšel že Agip má teď nějakou novou vylepšenou naftu. Nemáte s ní někdo zkušenost?

jj, podle mého subjektivního pocitu to jede líp a dál, než když měli obyč.
Frgal

Příspěvek od Frgal »

Já jezdim na bionaftu od Unicornu a no problemo už cca 40 000km. (Jumper TD)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Frgal píše:Já jezdim na bionaftu od Unicornu a no problemo už cca 40 000km. (Jumper TD)
Hmm, a pak že Unicorn má špatnou pověst :shock:
Frgal

Příspěvek od Frgal »

Ale benzin od unicornu smrdi jak stary ponožky, ten bych si do auta nedal.. Bionaftu tam beru protože jinde nemají. A opravdu bez problému. Ale jezdím jen na tu bionaftu,v kuse. Žádný přimíchávání obyč. nafty.
apach

Příspěvek od apach »

Novou naftu od Agipu jsem tankoval a příjde mi lepší než ta původní, na druhou stranu ani teď není rozdíl oproti jiným konvenčním naftám (OMV, Lukoil) nijak příliš znát
JiRaY

Re: Nafta od Agipu

Příspěvek od JiRaY »

NG píše:
Fritol píše:Dobrý den chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s naftou od Agipu.Popřípadě i špatné.
Nic od Italu nebrat - Agip a Avanti se vyhnete.
Tak tohle berte prosím jedním uchem tam,druhým ven,protože Avanti nejsou žádní italové,ale OMV,paliva jsou taktéž od OMV,i na výdejním lístku máte napsáno "Avanti-OMV Česká republika"

Na Avanti tankujeme občas,v Hranicích na moravě,mají dobré ceny,a auto jede vždy špičkově,lépe než na Shell.

Agip diesel Tech jsme zkoušeli,a subjektivně auto jede o kousek líp,zmenšila se kouřivost,pokud to do kopce prošápnu navíc jsou v našem okolí dost levní. :wink:
Koňár

Nafta od Agipu

Příspěvek od Koňár »

Na Tipcars byl článek ve kterém bylo napsané , že diesel tech čistí motor do 3.5 procent.
Návštěvník

Nafta od Agipu

Příspěvek od Návštěvník »

Tak jsem neodolal a nabral tuto naftu.Ale žadnej zázak to není.Sice u nás v Ostravě je o 30 hal levnější,ale zdálo se mi že na obyčejnou benzinu to jezdí lépe, a navíc jsou o dost lepší studené starty.Asi se vyplatí dát víc peněz za kvalitu a brát top q diesel .
Slavo

Příspěvek od Slavo »

Kdesi som našiel parametre tejto nafty a porovnal som to s normovanými parametrami zo stránky Slovnaftu. Jediný rozdiel bol v cetanovom čísle, všetko ostatné úplne rovnaké. Ten rozdiel´=1 jednotka cet. čísla. Podľa mojich vedomostí takýto rozdiel sa dá vyhodnotiť aj ako chyba merania, teda je to v povolenom rozptyle pri meraní.
Suma sumárum je to obyčajná nafta a nič iné. Zákazníkom je ponúkaná spôsobom, ktorý má vzbudiť pocit tankovania niečoho lepšieho za rovnakú cenu a zrejme to spôsobí slušný placeboefekt, lebo ten skutočný rozdiel v parametroch je nepostrehnuteľný.
Návštěvník

Nafta od Agipu

Příspěvek od Návštěvník »

Nemohl by si sem napsat odkaz na ten test této nafty co si říkal že si je našel? Docela by mě to zajímalo.kdyžtak sem napiš jenom výsledky too testu.
Odpovědět