Zpět do e-shopu
Přepnout do desktopové verze
Další nezařaditelná témata
Odeslat odpověď

Re: nabíječka,tady baterií

pon čer 20, 2022 19:47

Polar nemá izolaci kabelů z PVC, které v chladnu tuhnou a křehnou, ale z nějaké gumy, která je flexibilní i při nízkých teplotách.

Přijde mi zvláštní, že když by "recond" neměl být použitelný s AGM, tak že by ho nabíječka explicitně podporovala. Navíc ho nabíječka stejně použije jen v případě, že napětí po ukončení nabíjení klesne víc, než by mělo. Takže já bych se toho u CTEKu nebál, nicméně dělal bych to v době, kdy akumulátoru není vedro, tzn při teplotách pod 30 stupňů Celsia. V horkém létě bych to když tak dělal pokud možno s CTEKEM nastaveným na nabíjení AGM v motorce (0,8A namísto 5A), aby se elektrolyt dobíjením příliš neohříval.

Re: nabíječka,tady baterií

pon čer 20, 2022 22:20

Ano, recond rezim odporuca CTEK tusim max. 1-2-krat rocne. Spomenul som to, pretoze castokrat sa recond rezim uvadza ako hlavna rozdielova vyhoda tych-ktorych nabijaciek. V sucasnosti je vsak coraz viac aut s AGM akumulatormi (stop/start system), co robi recond rezim nevyuzitelnym.

V popisoch produktu CTEK na strankach predajcov byva hrubym (a niekde aj cervenym) pismom zvyraznene, ze recond rezim sa nesmie pouzit na AGM/gelove akumulatory, lebo sa znicia.

Re: nabíječka,tady baterií

úte čer 21, 2022 15:44

Nabijacka je uz doma. Kable su pogumovane, hrubsie. Mam aktualne doma jeden zrejme odpisany akumulator (nie AGM), ktory lidl nabijacka nezvladla dobit, tak na nom vyskusam recond program, ci sa udeje zazrak. :wink:

Pozrel som navod. Pri programoch auto a vlocka je explicitne vymenovany aj AGM typ akumulatora. Pri recond programe vsak nie. Recond je podla navodu urceny pre bezne akumulatory s kvapalinovym elektrolytom a pre akumulatory Ca/Ca.

Re: nabíječka,tady baterií

pát srp 05, 2022 13:47

V článku jsem se dočetl, že Optimate III je vhodný pro nabíjení motocyklů a automobilů v jedné jednotce. Jsem spokojený

Re: nabíječka,tady baterií

pát srp 05, 2022 14:34

Ahoj! Omyl nebo záměr...? Co je to za odkaz...?

Re: nabíječka,tady baterií

pát srp 05, 2022 17:14

On tady postuje samé 3,14čoviny. Asi je redaktor a potřebuje návštěvnost...
Odeslat odpověď