motorový olej RAVENOL

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Shi
Příspěvky: 1310
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

Pitris píše:
abc píše: Před chvíli jsem se kouknul na DXG a ten už má hths 3,25 z původních 3,0 a potom 3,1 jestli se nemýlím.
Proč myslíš ze to leze nahoru? :shock:
Můj tip je: Je to reakce na to, že strašně roste procento rozborů, kde je olej významně naředěn palivem.
Přímovstřiky, start-stop, regenerace DPF, hybridy - jedna pohroma vedle druhé z pohledu pronikání paliva do oleje.

Musí řešit to, že viskozita i HTHS padají někam, kde to nikdo nečekal. Roste nejen HTHS, ale taky množství pojistek v podobě zvýšeného množství boru a molybdenu. Díky tomu, že jsou oleje 0w-20 a 0w-16 nadupané těmito aditivy následky naředění oleje nejsou tak velké.

Ředění oleje palivem je jeden z důvodů, proč si Alfy Romeo vydobily tak hroznou pověst a proč se oporučovalo do Alfy buď lít pouze oleje Selenia a nebo oleje 10w-60 (a nebo měnit olej v polovině intervalu).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

Shi píše:....Přímovstřiky, start-stop, regenerace DPF, hybridy - jedna pohroma vedle druhé z pohledu pronikání paliva do oleje.

Musí řešit to, že viskozita i HTHS padají někam, kde to nikdo nečekal....
Přesně tak to vidím i já. A proto taky třeba byla nedávno definována u 0w20 ACEA C5 (mid saps - bo extra nízká HTHS a ještě na low saps "okradeno" o aditiva by už asi byla pro motor smrtící kombinace).
No nic, já jdu bo tady Mirec určitě zas udélá nízkoviskózní osvětu, a u toho být nemusím.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od pepoh »

:mrgreen: pitris
:wink: shi
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jerome »

Pitris píše:No nic, já jdu bo tady Mirec určitě zas udélá nízkoviskózní osvětu, a u toho být nemusím.
Ale nebyť jeho tak furt lejem pre istotu 5W40 a vyššie :mrgreen: Teraz mám v Accorde od predchádzajúceho majiteľa 5W30 a viem, že umaže motor v pohode ;) Nebyť Mircových príspevkov už je 5W30, byť nová, dávno vonku :lol:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od abc »

jerome v poslední dobu měníš auta jak ponožky. :D :wink:
My project nemá 5w30 :?: :idea:
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jerome »

Treba vyskúšať v živote čo to dá :D
Jasné že má a s celkom dobrými
Specifications:
ACEA A3-/B4-12
API SL / CF
VW 502 00 / 505 00
MB 229.3 und 229.5
Renault RN0700 und RN0710
Opel GM-LL-B-025
BMW Longlife-01
Density at 15°C 855
Viscosity at 100°C 12,2
Viscosity index (VI) 168
Dynam. Viskos.bei -30°C 6250
Pourpoint -42
COC flash point 236
TBN 10
Accorda som kúpil už s Shellom v žilách ;)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Mirec 29 »

Jerome:
gratulujem k novému prírastku...zvolený olej bude viac než dobrý a keď k tomu pridáš tvoje intervaly ravenol :wink: "špičkový" ravenol určite nebude zapotreby :mrgreen:

Zmena u dxg-čka asi nebude reakciou na riedenie paliva olejom pretože týmto smerom ( zvýšením viskozity) by sa uberali všetky ostatné oleje určené pre priamovstreky... za druhé zvýšenie vyskozity u oleja z dôvodu riedenia palivom nie je vhodné riešenie...palivo je treba proste "vypalovať"...zmena teda pokles dočasný viskozity oleja nemá taký veľký vplyv na motor aký velký vplyv má skôr chemická reakcia/procesy ktoré sa naštartujú...
Spomenuli ste zmenu u mobilu FS....áno zmena prebehla len raz a podotýkam že sa zmenil/upravil aj samotný názov oleja aby bolo každému jasné že došlo z zmene...nie ako u ravenolu kde sa zmeny robia častejšie a potichu...ale vrátim sa k mobilu...ustúpil od pao a nahradil ho vo výraznej miere GTL...aj preto mierny pokles viskozity čo je ale logické kvôli samotným fyzikálnym vlastnostiam bázy...ak to niekto automatický vyhodnotí ako zmena k horšiemu je to proste nevedomosť :!: rovnako aj u rady ESP došlo k zmene pred časom a zase jedna zmena za kvantum rokov a zase to isté zmena pao za GTL a samozrejme zmeny aj názvu oleja aby to bolo každému jasné...spomeniem aj amsoil ktorý rovnako pre časom zmenil receptúru kde sa rovnako pao nahradilo gtl vo výraznej miere a rovnako sa poupravil samotný dizajn a názov oleja aby všetci vedeli že došlo k zmene...tieto spoločnosti rozhodne nesmerujú k horšiemu...ak si niekto myslí že pokles viskozity po zmene receptu je krok speť je to jasný viskomaniak :D ak si niekto myslí že oleje C5/6 sú smrteľná kombinácia tak nech do motorov kde je takýto predpis lejú sae 40 ktorý považujú za všeliek :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jerome »

Všetko sa mení. Či autá tak i oleje. Vždy to tak bolo a bude. Doba sa stále niekam posúva. No celý svet je nejaký iný v poslednej dobe :| Ľuďom to mrdá viac a viac ... :roll:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
tomxass
Příspěvky: 326
Registrován: úte úno 22, 2022 10:25

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od tomxass »

Ahojte lejem do TDI norma VW 507.00 VMP 5W-30.
Cez Ravenol mazací plán mi to ale hádže ako prvú alternatívu VSW 0W-30.
Podľa tech. listu som naklonený skôr k VMP.
Dôvod uprednostnenia VSW?
U nás je v zime - 10 možno 3 dni a menej nikdy.
Vdaka.
Volkswagen Passat 2018 2.0 TDI DSG7
Leto: Ravenol VMP 5W-30
Zima: Ravenol VSW 0W-30
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jarson1 »

Vsw je super olej s ohladom na ochranu proti optrebeniu. A spodna nula vobec nevadi. Naopak ak je povolena , preco nevyuzit.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Mirec 29 »

Ver či nie asi lepšia voľba ako vmp... na čísla z tech. Listu sa nehrám...vsw vykazuje pevnejší olejový film...plus je to nulka ... prečo nevyužiť je výhody keď len na pár dní...
Osobne by som aj tak vzal mobil 1 ESP 0w30 :D :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Shi
Příspěvky: 1310
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

VSW bude mít větší čistící schopnosti kvůli základu obsahujícímu ve větším mnosžtví i Group V oleje. VMP bude víc PAO. Rozdíly jsou zjevné, když si člověk dá oba popisy vedle sebe a porovnává větu po větě.
Ale ve výsledku to bude skoro jedno.
Sladas opc
Příspěvky: 65
Registrován: ned pro 08, 2019 20:35

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Sladas opc »

Ja u sveho primovstriku astra k vyzkousel vice typu oleju, ale nejlepsi chod, hlavne za tepla to ma na ravenolu dxg, zmizelo i "pocukavani" motoru pri zrychlovani a celkove bych rekl ze ten chod motoru je úplně jinej nez byl na origu GM,liqui moly, ci treba millersovi..nechtel jsem tomu verit, kdyz mi byl olej doporucen, ale opravdu jsem pocitil obrovsky rozdil
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od pepoh »

^no vidis, wolfram + 3nucl moly... 8)
70€ 5l masaker
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
tomxass
Příspěvky: 326
Registrován: úte úno 22, 2022 10:25

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od tomxass »

Som prekvapený, že mi radíte VSW nakoľko sam výrobca cez kontaktný formulár mi radil vziať VMP.
Každopádne ho môžem skúsiť akurát VMP je za 45e a VSW za 70e co je dosť rozdiel, 1 výmena s nejakým shellom hx8.
Volkswagen Passat 2018 2.0 TDI DSG7
Leto: Ravenol VMP 5W-30
Zima: Ravenol VSW 0W-30
Odpovědět