motorový olej RAVENOL

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od abc »

U Ravenolu kterého momentálně mám v motoru mi trochu vadí jedna věc.
Zda se mi to všechno trochu jako megalomanie. Ravenol třeba jen 0w20 nabízí 7 různých olejů.
Jsou fakt zapotřebí :?: :idea:
Tady je odkaz :arrow: https://www.ravenol.de/de/produkt/motor ... oel?page=1
a zároveň Mobil 1 na německém trhu nabízí jen 8 druhu oleje a dá se říct že má pokryto vše :arrow:
https://www.mobil.com.de/de-de/produkte ... e/mobil-1/
Ravenol hodně rychle mění i receptury olejů, dobrá, tech.listy jsou dostupné a originalita se dá zkontrolovat ale já mám furt ten pocit že M1 je prostě serióznost a dokonalost sama.
Že oni ( M1 ) když dají produkt na trh že je prostě neprůstřelný. Ravenol má i průměrné oleje jako třeba HCL 5w30 v A3/B4 který je prostě nic moc a dražší je jak Shell HU 5w30 který ho může strčit do kapsy.
Na závěr, můj pocit je že Ravenol je momentálně prostě in a mně se zda trochu předraženy, kvalita tam bude ale musí si člověk dat pozor který Ravenol si kupuje, ne všechny jsou bomba, třeba už zmíněny HCL. A teď mě ukamenujte. :D
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

Co se týče toho srovnání Mobilu s Ravenolem, tak bys asi Mobilu měl započítat do sortimentu i 17 olejů řady Mobil Super, protože Mobil1 je prémiová část jejich nabídky.

Ravenol má nabídku širokou, ale i tak jsem si ve viskozitní třídě 5w-30, kde má víc než 12 olejů, nedokázal vybrat ke své plné spokojenosti, respektive chybí mi tam olej, který by byl někde mezi DXG a RSP - něco jako SSL, ale ve třídě 5w-30.

Když už si vytáhl 7 olejů Ravenol 0w-20 (prémiové jsou z toho jen cca tři a každý je cílen trochu jinam - viz Noack, Flashpoint a TBN), tak Mobil1 má sice jen jeden, ale ten nesplňuje např. MB229.72 nebo BMW Longlife-17 FE+, takže pokud potřebuješ tuto normu,tak máš u Mobil1 smůlu. Chceš-li vědět TBN nebo Noack, máš smůlu.
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Mirec 29 »

A čo ak nejaký olej nesplňuje resp. nie je uvedená na obale firemná norma ? znamená to niečo ? áno znamená...ale o kvalite to nerozhoduje... niekto vsádza na kvantum noriem/schválený aby nalákal čo najviac zákazníkov...niekto radšej investuje čas a peniaze do vývoju...
je porekadlo že menej je niekedy viac :wink:
niekto tu kedysi popisoval že sa nevyzná v olejoch shell pretože ich je hromada...a čo už potom ravenol :D
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od abc »

Ravenol má svoje špičkové produkty například:
SFE 5w20, SSo 0w30, DXG 5w30, SSL 0w40....................
Je SSL 0w40 2x lepši než Shell HU 0w40 když je 2x dražší.
Nebo ten Shell vyměním 2x za stejný peníz a zkrátím si interval :?: :idea:
To si musí každý odpovědět sám. :D
Velka zbraň Ravenolu je marketing.
A už vidím modelovou situaci. 8)
Přijde zákazník Pepovy do garáže a chce vyměnit olej a zeptá se ho tak jaký ten Ravenol 0w20 mám koupit je jich 7 druhu a ten mu řekne že to je jedno že ono jsou všechny 0w20.
Přesně to se bude stávat. :(
A ještě se mi zda že Ravenol mění složeni neustále, že když koupím 3 roky za sebou stejný olej budu mít 3 různé oleje.
Mohlo by se potom stát to jak psal myslím Shi za Total že zůstal název oleje a složeny se změnilo k horšímu. No uvidíme, čas ukáže. :|
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

Pneumatika, která je 2x dražší taky v žádném testu není 2x lepší. Před pár dny jsem byl tuze rád, že na jednom z aut v rodině byly GY EF1 A6, které patří k absolutní špičce, protože situace na dálnici se semlela tak, že po dobrždění ze 130 km/h prý zbývaly do kontaktu centimetry. Být tam nějaké obyčejné gumy, tak v té stejné situaci chybělo k zastavení několik metrů a škody by byly v desítkách tisíc. A nedalo se v dané situaci říct, že by to byla chyba řidiče.

Podobné je to i s olejem. Pro standardní situace a použití auta dle návrhových předpokladů vyhoví i ten nejlevnější olej, který plní aspoň jednu z předepsaných norem. Jenomže to vyžaduej splnit celolu řadu předpokladů. Začíná to tím, že konstruktéři neudělali nějakou chybu, auto nejezdí často krátké trasy, motor se honí tak akorát, nepodtáčí se, nepřehřívá se a do oleje neproniká nic, co by tam být nemělo.

U Ravenolu jsem zatím nikdy nepostřehl náznak změny k horšímu ani to. Naopak bez změny receptury se třeba u DXG ukázalo, že plní i API SP. Shodou okolností je to první olej se sníženou viskozitou, který jsem nakonec vzal na milost.
Firemní schválení a doporučení po uvedení na trh u Ravenolu přibývají, že by nějaká firemní schválení z produktu potichu zmizela jsem nezaznamenal. Za mě zatím dobrý.
Ravenol VST kupuju od roku 2019 a zatím se nezměnilo asi nic, kromě ceny. Tehdy to byly 4litry za 845 vč DPH.

Co se týče toho, že zbraní Ravenolu je marketing, tak se obávám, že Ravenol je v našich končinách mezi "garážníky" známý asi tak jako Rowe nebo Fuchs. Pokud je něčí zbraní marketing, tak je to Castrol.

V době API SL/SM jsem si do servisu na výměny oleje vozil právě Fuchs a měli jste vidět jak na to zpočátku koukali - olej od Horsta Fuchse z teleshoppingu. :lol:
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od abc »

Shi já momentálně mám v autě DXG 5w30 a vše je ok. Jen mám pocit že je Ravenol předraženy.
V době kdy jsem pátral po oleji 5w30 v A3/B4 naletěl jsem na HCL a ten i když v tu dobu stával (stejně jako dnes ) o 60-70kč víc jak Shell HU 5w30 tu cenu ničím zvláštním neobhajoval, prostě nic moc a tehdy jsem ho nekoupil. Shell je prostě "lepši" olej za méně peněz. :)
Co jsem chtěl říct je i to že jsem strašně rád že Toyota, kterou mám, jelikož nebudu plést ostatní značky aut, nám nepředepisuje oleje jako VAG, MB, BMW ale doporučuje a v podstatě můžeme použit širokou škálu olejů. Když to přeženu skoro cokoliv. :)
Takže nějaká firemní schválení o kterých jsi psal mně osobně nespoutávají. :D
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Mirec 29 »

u dxg-čka tiež buď prebehla nejaká malá zmena alebo sú dosť veľké odchýlky v meraní u ravenol de.
Sp má už na obale nejaký ten rok ale nedávno sa zmenila v tech.liste viskozita,hths,a množstvo saps...všetko smerom hore pri rovnakých normách a schváleniach :idea:
takže buď došlo k zmene receptu alebo proste aktualizovali tech list a momentálna šarža/várka oleja má takýto výkyv...v každom prípade je to na zamyslenie...
osobne ho tiež mám ale len preto že som narazil na výpredaj 1 litrových balený...na bežnú cenu by som ho tiež nekupoval...
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od abc »

Já ho kupoval za 199,- a potom stál i přes 300 kč. Dnes ho vidím že je v akci na Alze za ještě furt zajímavou cenu 212 kč/l :arrow: https://www.alza.cz/auto/ravenol-dxg-sa ... 457543.htm
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

Já DXG koupil 5L v akci 4+1 za 925 Kč vč DPH. Teď na dufy vidím cenu za 5L cca 1340 Kč a nevěřím svým očím.
tomxass
Příspěvky: 326
Registrován: úte úno 22, 2022 10:25

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od tomxass »

VMP 5l je na SK za 44,9€ v akcii ešte stále.
Maju 2022 rok.
Volkswagen Passat 2018 2.0 TDI DSG7
Leto: Ravenol VMP 5W-30
Zima: Ravenol VSW 0W-30
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jerome »

Keď už si niekto nedokáže vybrať jeden zo 73 olejov, čo oficiálne ponúka táto firma, tak už ozaj neviem kde je chyba... :lol:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

Zajímavých olejů v 5w-30, které by byly ACEA A3, které by neodstranily již vytvořenou wolframovou vrstvu, a které by byly vhodné i pro časté krátké pojížďky nemají zrovna mnoho - přesněji řečeno nemají žádný. Takže jsem skončil celoročně u SSO 0w-30, který jsem původně hodlal mít jen na zimu.
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od abc »

Shi píše: Takže jsem skončil celoročně u SSO 0w-30, který jsem původně hodlal mít jen na zimu.
Že Ravenol mění receptury je znát na tom "tvém" oleji SSO 0w30 který býval s estery ale jak vím už dávno není. :(
Také jsem o něm jednu dobu uvažoval. :idea:
DXG-čko se změnilo minimálně tak 3-4x. Ale to není jen u olejů, to je všude, ve všem, ta kvalita klesá a klesá a klesat bude bohužel. Nemyslím si že při změně receptury budeme zvýhodnění my jako zákaznicí.
Zas takový optimista nejsem. :D
p.s.
Před chvíli jsem se kouknul na DXG a ten už má hths 3,25 z původních 3,0 a potom 3,1 jestli se nemýlím.
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

No on ani Mobil1 0w40 FS už není co býval dřív Protection Formula nebo New Life :x
Ať si každý dá sám, co uzná za vhodné. Já mám Ravenol SSL 0w40 doma na pár let...:)
abc píše: Před chvíli jsem se kouknul na DXG a ten už má hths 3,25 z původních 3,0 a potom 3,1 jestli se nemýlím.
Proč myslíš ze to leze nahoru? :shock:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

K mimořádně velkým změnám v recepturách došlo při nástupu USVO, ani u toho SSO nelze říci, že by to byla změna k horšímu (firemní normy neubyly, ale naopak přibyly), že se něco změnilo bylo při pohledu na obal vidět, aniž by člověk musel zkoumat malá písmenka. To, že SSO estery neobsahuje, znamená potenciální zhoršení asi jen z hlediska čistících schopností. Estery kromě výhod znamenají taky nevýhody, které se projeví při krátkých trasách.
Odpovědět