motorový olej RAVENOL

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od LuK0 »

To jsem si měl zase co přečíst hoši.. Tak jak to teda je? Dávám do své m57 306d2 s hybridem nalazeno na 193kw a 613nm jen Ravenol vst teď jsem právě dál zase po 8tkm znovu.. Mám se na něco těšit nebo je to s tím čistým Pao a starším těsněním v motoru jen marketingový kec ze strany Totalu/elfu?? =)
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Mirec 29 »

Nemáš čisté pao... žiadny olej (pcmo) nie je a nemôže byť iba pao. Nerieš...ak si spokojný lej ďalej a jazdi ako doteraz...
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
tomxass
Příspěvky: 326
Registrován: úte úno 22, 2022 10:25

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od tomxass »

Nemyslím si, žeby to poškodilo.
Volkswagen Passat 2018 2.0 TDI DSG7
Leto: Ravenol VMP 5W-30
Zima: Ravenol VSW 0W-30
Shi
Příspěvky: 1310
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

LuK0 píše:Dávám do své m57 306d2 s hybridem nalazeno na 193kw a 613nm jen Ravenol vst teď jsem právě dál zase po 8tkm znovu.. Mám se na něco těšit nebo je to s tím čistým Pao a starším těsněním v motoru jen marketingový kec ze strany Totalu/elfu?? =)
Marketingový kec to není, jenom je potřeba nad tím sdělením trochu víc přemýšlet - čisté PAO běžný smrtelník určitě v lahvi s motorovým olejem jen tak nekoupí. Asi by se dalo sehnat, ale rozhodně ne v běžném e-shopu s motorovými oleji.

Zrovna Ravenol VST má navíc k čistému PAO opravdu hodně daleko, protože obsahuje i polární oleje Group V. Ravenol VST by proto podle onoho textu spadal do kategorie PAO + Ester, ikdyž pokud si dobře vzpomínám, tak je to spíš PAO+AN.

Když už jsme tu měli reklamu na Total, tak já si dovolím jednu antireklamu na Total:
U jednoho svého syntetického 0w-30 z řady 9000 svého času nezměnili obchodní název, pouze změnili základový olej za levnější a jediné jak se to dalo poznat bylo, že nenápadně zmizelo schválení RN 0700 nebo GM-LLA025. Původní verze se pak ještě nějakou dobu prodávala jako Elf Excelium. Po uvedení na
trh byly zpočátku obě verze Total i Elf stejné. (Bude to cca 5 let, tehdy to byl olej API SL).
Nemám nic proti inovacím směrem k lepšímu, ale tohle byla inovace k horšímu - a já jsem to poznal a proto jsem taky začal hledat co se to stalo, protože bylo poznat, že to je jiný olej. A od té doby jezdím na Ravenol a na Total už se ani nedívám.
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Mirec 29 »

Čisté pao rovná sa zakladový olej ...toto by ste do motora určite nechceli....
Vst má od "čistého" pao hódne ďaleko ale povedal by som že predovšetkým tým že je sae 40...
AN viem že sa dáva do napr. Sfe podľa oficiálneho zastúpenia ravenol.de preto som ho aj skúsil a hlavne je úplne bez polymérov čo je :wink:....na zimu kedykoľvek až na tú cenu...
Čo sa týka totalu viem od blizkeho zdroja že v minulosti rovnako ako iné značky kašlali na kvalitu a išli len po zisku....dnes už to ale je inak...hlavne čo sa týka olejov s hths do 3.5 sú niektoré ich produkty vraj také krásne že sa ťažko hľadajú slová...
Prirovnal by som ich k amsoilu... tiež bol kedysi pao plus estery....dnes je to gtl plus trochu pao a estery...niekto by povedal že krok späť opak je pravdou....alebo mobil 1 fs 0w40 kedysi pao a estery...dnes gtl štipka pao a štipka estery...zase povie niekto že krok späť a zase opak je pravda....
Nechcem hájiť total...ale museli sa posunúť vpred aby boli konkurencie schopný...
"Tichá" zmena receptu sa netýka len totalu...a v eú sú v súčasnosti jednu z naj.
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Shi
Příspěvky: 1310
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

Ať si klidně složení mění, ale nemůže to jít kvalitativně k horšímu. To, že nezmění obchodní název produktu, ale nenápadně zmizí některá schválení chápu jako podraz na zákazníka. Navíc ta schválení zmizela nejspíš právě proto, že inovovaný olej byl horší - což se u mě projevilo zvýšeným úbytkem oleje, protože hůř zvládal zátěž.

Jak si firmy namíchají olejový základ je jejich věc. Třeba Shell Helix Ultra byl kdysi strašně dávno hydrokrakovaný s 10 procenty esterů a byl to výborný olej, kterému leckteré PAO oleje nesahaly po kotníky.

Jeden z důvodů, proč mám rád Ravenol je, že se u nich celkem konzistentě dají snadno dohledat parametry jejich produktů, zatímco Total i Motul se mě pokouší oblbnout naleštěnými kecy, ale dohledat třeba odparnost u nich snad asi nejde.
BMW
Příspěvky: 126
Registrován: úte lis 28, 2017 16:15

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od BMW »

Tiez kupujem uz len Ravenol hlavne koli technickemu listu.Ten Shell Helix Ultra bol v minulosti ako pises velmi kvalitny s 10% ESTERU...Ako je to momentalne?Išlo to kvalitou... ako sa povie česky do kytek? :mrgreen:
Naposledy upravil(a) BMW dne sob čer 18, 2022 9:56, celkem upraveno 1 x.
BMW X1 (E84) xdrive 18d
Ravenol VMP 5W30
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od LuK0 »

Já si pojedu teda Ravenol+mann i nadále =)
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jerome »

Je veľa kvalitných olejov,či už známejšie značky,alebo menej známe. Jedno je však isté. Ravenol patrí medzi Top :wink: a je to sázka na istotu 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Mirec 29 »

Ravenol neriešim nemám dosť informácií aby som ich porovnával s inými...na adresu shellu viem veľmi dobre že práveže naopak v minulosti boli veľmi problematické hlavne ich 5w40 hu , ..dnes je to naopak... začali počúvať (total tiež)
Olejový základ si každá firma nemieša sama
... zakladový olej sa nakupuje od pár veľkých hráčov...total je medzi nimi...
Nebude to práve naopak ? Netvrdím že u každého...ale niekto veľa vsádza na marketing...je to silná zbraň...
Mobil 1 má strohé Tech listy...valvoline napr.tiež...a mnohé iné.
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Shi
Příspěvky: 1310
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

Problematický byl Shell HU nejspíš v době API SM - to byl problém najít olej, který problematický není - bylo poznat, že výrobci olejů respektive aditivačních balíčků byli novými požadavky poněkud zaskočeni, protože dobré řešení nějakou dobu zjevně neexistovalo (a rozumné bylo zůstat u API SL).
tomxass
Příspěvky: 326
Registrován: úte úno 22, 2022 10:25

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od tomxass »

Mňa na mobile odrádza, že skrýva technické špecifikácie a to isté aj Shell.
Ravenol ma všetko zverejnené, overis ho cez ich stránku ci nie je falošný, v mojom prípade kúpim VMP za 45e/5l od ofiko predajcu a Mobil 1 ESP 5W-30 stojí v najlacnejšom eshope 40e,to tých 5 eur nestojí zato.
Inak som používal asi 5 rokov Shell C2/C3 ale mal vysoké teploty aj okolo 120st na diaľnici, pri Ravenole som pri 35st, plnom aute, kopcoch, klíme nevidel nad 110.
Volkswagen Passat 2018 2.0 TDI DSG7
Leto: Ravenol VMP 5W-30
Zima: Ravenol VSW 0W-30
Shi
Příspěvky: 1310
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

Já se u Mobil1 i Shell bojím padělků. Že dojde k tak výraznému poklesu teploty oproti SHU bych nečekal.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jerome »

tomxass píše: Shell C2/C3 ... okolo 120st na diaľnici... pri Ravenole 110..
Aj na tomto prípade vidno,že Ravenol je trochu niekde inde ako bežné značky :wink: Ich portfólio produktov je až neuveritelné 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
BMW
Příspěvky: 126
Registrován: úte lis 28, 2017 16:15

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od BMW »

jerome píše:Je veľa kvalitných olejov,či už známejšie značky,alebo menej známe. Jedno je však isté. Ravenol patrí medzi Top :wink: a je to sázka na istotu 8)
jerome píše:
tomxass píše: Shell C2/C3 ... okolo 120st na diaľnici... pri Ravenole 110..
Aj na tomto prípade vidno,že Ravenol je trochu niekde inde ako bežné značky :wink: Ich portfólio produktov je až neuveritelné 8)
Ty by si uz mohol naliat do motora Ravenol a nie ho len ospevovat... a jazdit Dynamax a Shell. :idea: Ber to len ako postreh nie ironiu.
BMW X1 (E84) xdrive 18d
Ravenol VMP 5W30
Odpovědět