motorový olej RAVENOL

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od NO HITS »

Procedura za mnou. Nečekal jsem že z toho vyteče zase taková černota. Čistej proplachovej olej jsem nakonec neprojížděl, jen po sepnutí sehary jsem to párkrát podržel v otáčkách během 10 minut. Vytekl stejně tmavej jak původní po 8tkm před nalítím BG. Takže jsem si nařídil každou 4. výměnu oleje použít BG. Motor je zase tichý, klidnější.
PS, to EPR smrdí jak margotka.

Bramborak - to co vyteklo jsem rozhodl dát mechanikovi pro kamna, to bych neměl odvahu Ti nabízet ani do svyho druhýho-pracovního auta co jde za chvíli do šrotu.
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Kammol
Příspěvky: 19
Registrován: ned čer 14, 2020 12:16

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Kammol »

Jak tak koukam, tak vymena oleje je i docela veda :-D ja myslel, ze staci dodrzovat kratsi intervaly. Tak at slouzi. A co mas za motor?
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Bramborak3 »

NO HITS píše:Procedura za mnou. Nečekal jsem že z toho vyteče zase taková černota. Čistej proplachovej olej jsem nakonec neprojížděl, jen po sepnutí sehary jsem to párkrát podržel v otáčkách během 10 minut. Vytekl stejně tmavej jak původní po 8tkm před nalítím BG. Takže jsem si nařídil každou 4. výměnu oleje použít BG. Motor je zase tichý, klidnější.
PS, to EPR smrdí jak margotka.

Bramborak - to co vyteklo jsem rozhodl dát mechanikovi pro kamna, to bych neměl odvahu Ti nabízet ani do svyho druhýho-pracovního auta co jde za chvíli do šrotu.
A ja si zrovna říkal, že bych ho vzal... Jel bych do Brna když bude ted od čtvrtka hnusně. Vzal tam tady na strance oleje.cz b2 lubrifilm aditiva do difecu, převovky a plnou na tank ono a pak se potkali. Teď co si ale napsal toto, tak zadara...D. Dal bych to do auta a dolil 10w50 a po 2 tis km vyměnil. Očistnou kuru by to ještě zvládlo. A teď si představ, že za 2 tis km a dolití do motoru 0.8 L v mém bawcu je olej už dost černej...No hold bude tam muset ještě vydržet 4-5 tis km...d Co kdybych měl v motoru 4 L oleje při vyměne a motor nežral olej, tak budu měnit i po 4-5 tis km než se uvnitř vyčistí. Jenže 6.5 L při výměně a 3 L dolít za 7.5 tis km je už jiný množství oleje a jinačí finanční sranda.
Naposledy upravil(a) Bramborak3 dne stř čer 17, 2020 6:53, celkem upraveno 4 x.
Kammol
Příspěvky: 19
Registrován: ned čer 14, 2020 12:16

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Kammol »

Jenom dotaz na olej ravenol vst 5w40. Procetl jsem vsechny vlakna a pisete, ze ma wolfram atd. Koukal jsem na stranky ravenolu, ale nikde jsem se o tom nedocetl. Odkud mate tyto informace,
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od rosso »

jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jarson1 »

Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Bramborak3 »

Kammol píše:Jenom dotaz na olej ravenol vst 5w40. Procetl jsem vsechny vlakna a pisete, ze ma wolfram atd. Koukal jsem na stranky ravenolu, ale nikde jsem se o tom nedocetl. Odkud mate tyto informace,
.
Na ofiko strankach Němec mají v popisku wolfram zmíněn. Ale my podle rozborů víme, přes odborniky jako Shi,Kornel apod , že je tam i molybden, Bor a asi špetka esteru.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od NO HITS »

Kammol píše:Jak tak koukam, tak vymena oleje je i docela veda :-D ja myslel, ze staci dodrzovat kratsi intervaly. Tak at slouzi. A co mas za motor?
Měním max po 8tkm, ale předemnou se jizdilo na Mazda Original (Dříve Dexelia) a ten je podprůměrný navíc se používal v česku zažitý "standart" což také nepomohlo. Myslel jsem si že mám motor čistý, ale po proplachu je uvnitř víc stříbrný (před ním byl zlatý a šrouby měly černé hlavičky). Za další 4 výměny udělám proplach zase a mělo by to být už čisté a udržitelné.
Info o svých autech mám v každém příspěvku formou podpisu ;-)
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od dany01 »

no hits: kolko krát si tam mal ten Ravenol po Mazda oleji ked Ti odtial vyteka taký sajrajt? pri výmenách 8 tis. km a taká černota ako píšeš. Ked je ten Ravenol taky super mal by motor aj čistiť, je to vôbec dobré pre motor znova po 4 vymene preplachovať s BG? Aby si ho viac nepokazil ako mu pomohol.
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od rosso »

Mě by spíše zajímalo, kdy bude k dispozici RAVENOL HVT 5W50 :?
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Bramborak3 »

Měl si napsat přímo na sd-oil... Dnes jim přišla ráno várka z Německa...Bo oni ho normálně neberou do sortimentu. Ted musíš počkat na dufy ( říkali taky že budou brát 5w50) a nebo počkat zas na sd-oil
Naposledy upravil(a) Bramborak3 dne čtv čer 18, 2020 19:13, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od NO HITS »

dany01 píše:no hits: kolko krát si tam mal ten Ravenol po Mazda oleji ked Ti odtial vyteka taký sajrajt? pri výmenách 8 tis. km a taká černota ako píšeš. Ked je ten Ravenol taky super mal by motor aj čistiť, je to vôbec dobré pre motor znova po 4 vymene preplachovať s BG? Aby si ho viac nepokazil ako mu pomohol.
Auto mám 14 měsíců, výměny byly následující:
- Mobil 1 FS 5W-50 + BG sada benzín -109 EPR + 110 MOA + 208 44K
- Ravenol VST 5W-40 - motor hlučnější celý interval
- Ravenol SSL 0W-40 (proplach tím samým) - motor utichl, na zimu, před výměnou hlučnější
- Ravenol VST 5W-40
- Ravenol VST 5W-40 + BG 109 EPR (proplach VSTčkem)

výměny šly po 7tkm - 6,3tkm - 9tkm (3 měsíce) - 7,4tkm

Motor pohledem skrz víčko měl černé usazeniny akorát na hlavičkoách šroubů od vaček. Uvnitř tmavě jantarově oranžový. Nyní zlatavě až limetkově zbarvený. Řekl bych že po dalších 30tkm by už mohl být světlý a bez úsad.
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Bramborak3 »

No ja hned po koupi yacco vx 500 10w50 na 3 tis km, pak yacco galaxie ester 5w50 7 tis km, pak 2x sunoco marathon 10w40, po 7 tis km. Potom po 7600 millers cfs nt 10w50,penrite 10w50 7tis, během te doby 2x bg 109, 1x milers engine flush...Ale pod nalevacim víčkem zasraný pořad stejně...Motor šlape. Ani po 7 tis km neni motor extra hlučnější...ale vytéká dost černý..I po tech x zkracenych vymenach, je olej po 500km dost tmavejsi. Pouzivam jen oleje co fakt víc čistí. Nicméně uz jsem to vzdal. To nez bych vycistil, skoda penez. Budu dal měnit po 7-8 km...A občas něco doliju.
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od dany01 »

nohits, bramborak: to čo ste absolvovali alebo ešte absolvujete niekam vedie? čakáte od toho niečo? nohits nepísal ze by mal nejaký problém s motorom, Barborak nepise aké auto ma.ak je olej dobrý mal by aj čistiť a čiste udržiavať. mam obavu liať niečo iné do motora ako olej- pokial by už nešlo o auto pred smrťou-ako pokus,radšej viac krát po 2-3 tis.
ja mením napr. na PD 5w40 max po 10 tis, niekedy aj skôr a čierne to je jak asfalt-po naliati nového chvíľu priehľadné ,po nejakej dobe čierne. na novšom CR DPf je aj pri 7 tis celkom čistý.
môj poznatok pri olejoch -aj som to spomínal je ,ze do 7 tis. km nechýba ani kvapka , medzi 7 - 10 tis sa stratí do výmeny v 10 tis cca 2-3 dcl. mal som to na aute s 500 tis km, mam na 330 tis a je to aj na 67 tis km. je jedno či 5w40 alebo LL 5w30. na značke tiež nezáležalo- castrol, Valvoline, total, Shell.
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Bramborak3 »

Ja už jsem to vzdal. Chtěl jsem jen trošku uvnitř vyčistit motor. Ted budu měnit olej po 8 tis km a už vic neřeším. Mam Bmw 330i e46. Ty z těch longlife výměn olejů jsou haklivější na spotřebu oleje potom, kvůli krátkym pistum atd.
Odpovědět