motorový olej RAVENOL

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jarson1 »

Datum plnenia vs. datum vyroby obalu - zatial ako vidim vsetci potvrdzuju , ze rozdiel je max 1 mesiac.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
tomxass
Příspěvky: 326
Registrován: úte úno 22, 2022 10:25

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od tomxass »

Spravil si dobre.
Čudujem sa mu, že mu to stojí zato.
Mohol ti dat zľavu alebo vymeniť tovar.
Volkswagen Passat 2018 2.0 TDI DSG7
Leto: Ravenol VMP 5W-30
Zima: Ravenol VSW 0W-30
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jarson1 »

Pozri, tak trochu s touto problematikou prichadzam do styku pracovne. Viem si "spočítat" iste veci... Ale,..podla "sokratovho sita" by som to vlastne ani nemal povedat
Napisem ti sz.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Brodys
Příspěvky: 152
Registrován: čtv dub 14, 2022 22:26

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Brodys »

jarson1 píše:Brodys - to je ako vyhoda , ze si mozes zaš..... ked sa ti nechce. Poznas, ze?
Keby si bol v kamennom obchode a dostanes do ruky tri roky stary a nezistitelne stary olej , asi mas moznost sa rozhodnut ci to beries alebo nie.
Vseobecne pri nakupe na nete nemas moznost tovar vidiet a kupujes vlastne na slepo. Preto je tu ta 14 dnova lehota na vratenie bez udania dovodu.
Ten zakon nie je chapany ako vyhoda , ale ochrana spotrebitela.
Bez ohladu na to, v tomto pripade ide o nieco ine. A to ucelne vynalozene naklady suvisiace s reklamaciou vady tovaru.
Předem píšu, že jsem to nemyslel zle. Chápu ten zákon celkem dobře a taky znám dost lidí, co si něco vyzkouší a pak to internetovému obchodníkovi jen tak vrátí, takže to poštovné je naopak taková ochrana obchodu. Mně osobně, se kolikrát hodilo, když jsem něco objednal blbě, že to stačí vrátit a bez starosti máš zpět peníze.
Samozřejmě tvůj případ je něco jiného a po té odpovědi k recenzi, bych to asi jen tak nenechal. Je to sviñárna.
Toyota Auris hybrid 1.8 (2017).
Začátek Millers Oils EE 5w30, pak Ravenol SSO 0w30 a teď delší dobu Ravenol DFE 0w20.
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jarson1 »

Ano. V tebou popisovanych pripadoch je naklad na vratenie na strane spotrebitela v poriadku. Tu je to ako ochrana obchodu proti " spekulantom". A ze ich je .
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
tomxass
Příspěvky: 326
Registrován: úte úno 22, 2022 10:25

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od tomxass »

Ak by ste vedeli niekto zohnať VSW za dobru cenu dajte vedieť do zásoby by sa zisiel.
Volkswagen Passat 2018 2.0 TDI DSG7
Leto: Ravenol VMP 5W-30
Zima: Ravenol VSW 0W-30
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od yosemitak »

Jeste k te predchozi diskuzi, koukal jsem i na svoje kanystry a:

- VSI, 19/03/2022 (tzn. koupen asi kratce predtim), plneno 28/10/2022, nadoba vylisovana 10/2011
- VMO, koupen ?, plnen 20/07/2021, nadoba 07/2021

Tyhle dve jsem si fotil, takze to vim presne, par dalsich (3-4 od VSI) ve stejnem duchu, datum plneni 0-1 mes. od vyroby obalu.
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jarson1 »

Uz to neriesme....ja som svoje dostal, pachut zostala, ale to je o ludoch. Olej za to nemoze.
Mozno ich tam osvieti duch vianoc a zachovaju sa ako obchodnici. A kto vie, mozno zrazu bude ferovy vypredaj. V takom pripade - ak je to " na ferovku" , nemam problem tam aj pripadne znova kupit. Nie je to osobne.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jerome »

jarson1 píše:No ja este s Ravenolshopom.sk a jeho majitelom (?) panom Pírom dobojovane nemam. Momentalne sa handrkuje o postovne.... :(
Musia byť v riadnych sračkách,keď rieši poštovné :roll: :lol:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Ophidian
Příspěvky: 17
Registrován: čtv dub 14, 2022 19:39

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Ophidian »

Zdravím, můžu dotaz k těm ,,obyčejným" Ravenol olejům, které se tu řešily? Díky fóru se v problematice olejů trochu rozkoukávám, jinak jsem z celkem odlišného oboru, tak se případně omlouvám. :D
Má smysl připlácet například za RNV SAE 5W-30 oproti Castrolu/Elfu s RN17?

RNV SAE 5W-30, ACEA C3, syntetický
viskozita při 40 °C - 64,0 mm2/s
viskozita při 100 °C - 12,0 mm2/s
TBN - 8,7
viskozitní index - 187

Elf Full-Tech R 5W-30, ACEA C3, syntetický
viskozita při 40 °C - 74,7 mm2/s
viskozita při 100 °C - 12,3 mm2/s
TBN - 9,7
viskozitní index - 163

V případě elfu jsem našel jen omezené technické listy, tak jsem vypsal pouze dostupné parametry pro oba oleje. Pokud to chápu správně, tak podle dostupných dat bude ravenol řídnout rychleji při studeném motoru a tím pádem rychleji ,,mazat". Při tom by měl podle viskózního indexu méně měnit viskozitu s teplotou oproti elfu. Elf bude nepatrně lépe snášet vyšší teploty a díky vyšší hodnotě tbn lépe snášet krátké jízdy. Přitom tbn nad 9 už není ideální pro filtry pevných částic kvůli náchylnosti vytvářet saze?

Je to tak správně? Dá se podle těchto dostupných hodnot usoudit o vhodnějším oleji pro turbený přímovstřikový benzínový motor s filtrem pevných částic? Každá 4. jízda má nad 20 km a každá 10. nad 150 km. Chápu častější intervaly výměny. Motor má 18 000 a 3. náplň. Elf jsem používal a mám ho, ale více je mi doporučován Ravenol, tak jsem se na to podíval trochu blíže. Nicméně mi oleje připadají celkem stejné pouze s rozdílem na ceně. Mohou se nějak zásadně lišit složením, výrobním procesem apod? Dostupnost už je letos dobrá pro obě varianty.

Předem díky za reakce. :)
Shi
Příspěvky: 1310
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

Právě proto, že je těch informací tak málo, se z toho nedá určit skoro nic.
Osobně se držím toho, že když je čím se chlubit, že se tím rozumný výrobce pochlubí. Ale to v poslední době přestává platit, takže i u slušných olejů je informací zoufale málo.

U Ravenolu si připlatíš za to, že informace jsou, navíc Ravenol RNV plní i Mercedesí normu 226.52.
Množství deklarovaných norem je jedna z věcí, které alespoň částečně indikují kvalitu oleje a kombinace RN17+226.52 indikuje, že půjde o hodně slušný olej, zatímco samotné RN17 indikuje především to, že olej je dělán na dlouhé výměnné intervaly a vysokou oxidační stabilitu základového oleje.

Pokud budeš měnit olej častěji, než předepisuje výrobce, tak je asi jedno jaký olej z uvedených použiješ.
Když nebudu koukat na cenu, šáhl bych po Ravenolu.

Pokud je podstatná cena, tak Elf není špatná volba, zejména pokud vím, že motor je ještě čistý a nepotřebuji olej, který by čistil a stačí olej, který bude motor i nadále udržovat čistý a olej si měním sám a není tak problém měnit olej častěji.
Krátké pojížďky a četné studené starty zničí sebelepší olej a měnit často levnější olej je rozumná cesta, mít drahý olej a doufat že to nějak zvládne není nejlepší cesta.
BMW
Příspěvky: 126
Registrován: úte lis 28, 2017 16:15

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od BMW »

Ophidian:
Na tvoju otazku či ma zmysel priplacat za drahsi motorovy olej...odpoved znie nie nema to zmysel lebo žiadny rozdiel nezpoznaš.A Castrol by som do motora nelial na tvojom mieste.Uz poslednych xxx rokov nema dobru povest tato znacka.Radsej si zaobstaraj obycajny motorovy olej samozrejme s normou a castejsia vymena bude pre motor to naj.Ale je to na tebe ak mas hlboko do penaženky tak si kup Ravenol ale už VMP SAE 5W-30 ma trosku lepsie hodnoty ako RNV SAE 5W30.
BMW X1 (E84) xdrive 18d
Ravenol VMP 5W30
Brodys
Příspěvky: 152
Registrován: čtv dub 14, 2022 22:26

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Brodys »

Dobrý večer všem, rovnou říkám, že jsem hrozný spekulant, ale doufám, že proto zdejší fórum je ;-) O olejích toho zdaleka nevím tolik, respektive nedaří se mi číst mezi řádky a rád bych se něco dozvěděl o Ravenolu DFE 0w20. Splňuje nejnovější normy, čísla hezký, ale nemá doporučení pro Japonce, znamená to něco? Jiné 0w20 už o Japoncích zmínku mají,ale zdaleka nemají takové parametry. Takže jaký na DFE máte názor, popřípadě jaká 0w20 se vám zdá ještě dobrá od Ravenolu? Bylo by to zatím hypotezicky na zimu pro Aurise 1.8 HSD, obyčejný nenabíjecí hybrid. Díky
Toyota Auris hybrid 1.8 (2017).
Začátek Millers Oils EE 5w30, pak Ravenol SSO 0w30 a teď delší dobu Ravenol DFE 0w20.
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od abc »

Brodys DFE 0w20 je fantasticky olej nejen v rámci 0w20. Kdo se v 0w20 může pochlubit s Noack 5,9 :?:
Obyčejné 0w20 mívávají Noack kolem 10 a výš. Třeba Amsoil SS 0w20 má Noack 8,5. :!:
To že nezmiňují jap cars tě nemusí zajímat, nemáš VW a jejich normy.
Směle do toho. :wink:
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Colommbo »

Dovolím si souhlasit - to, že ten který olej nemá výslovně uvedenu normu pro konkrétní značku vozu, neznamená, že není vhodný (či je dokonce nevhodný), jen nebyl testován. Protože jsem dycky měl a mám v nejlepším slova smyslu obyčejné motory, nepřikládám těmto normám zvláštní důležitost.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět