Motorový olej Felicia 1,3 r. 2000

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

bil808

Příspěvek od bil808 »

Jen pro upřesnění - zvýšenou spotřebu sleduji již prakticky od konce léta - přes zimu toho tolik jako v létě nenajezdím.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

bil808 píše:Manuál říká přesně tohle:
http://www.pixhost.org/show/113/150901_felicia.jpg
tak v tom případě u té 10w40 můžete zůstat, ale (alespoň) na zimu je vhodnější ta "pětka".
bil808

Příspěvek od bil808 »

Právě že tu "pětku" tam mám, a právě s ní se potýkám se zvýšenou spotřebou, i když to tak nejprve nevypadalo - viz. první příspěvek.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

bil808 píše:Právě že tu "pětku" tam mám, a právě s ní se potýkám se zvýšenou spotřebou, i když to tak nejprve nevypadalo - viz. první příspěvek.
Tím to nebude, často zde jsou špatné snímače teploty a řídící jednotka potom dostává signál, že má motor o něco nižší teplotu než skutečně je a obohatí směs. Problém může být i v lambda sondě.
bil808

Příspěvek od bil808 »

Takže raději ještě na diagnostiku?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

bil808 píše:Právě že tu "pětku" tam mám, a právě s ní se potýkám se zvýšenou spotřebou, i když to tak nejprve nevypadalo - viz. první příspěvek.
A jezdíte přibližně stále stejné trasy, stejný styl jízdy, přívěs, více řidičů, apod?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

bil808 píše:Takže raději ještě na diagnostiku?
Jestli vylítla spotřeba najednou o litr tak určitě
bil808

Příspěvek od bil808 »

Trasy jsou stejné, jen dětí malinko přibylo, ale ty jsou ještě malinké. Teď přes zimu převládají krátké trasy 15 - 20 km, v létě převládají trasy kolem 150 km.
Keldon
Příspěvky: 63
Registrován: pon kvě 01, 2006 13:25

Příspěvek od Keldon »

Jen by mně ještě zajímalo, k jaké konstrukční změně motoru u Felicií 1.3 došlo při přechodu na facelit (t.j. nová maska tzv. "chromované hrabě") zhruba od toho roku 1998. Já mám ten starší typ a v Návodu k obsluze se použití oleje 5W-40 u 1.3 výslovně zakazuje. Povolen je pouze u 1.6. Mám za to, že pouhé zavedení vícebodového vstřikování pro volbu oleje není rozhodující. Ostatně 1.3 MPI už byly i starší modely r.v. 1997 s původní maskou, u nichž byl olej 5W-40 s normou VW 502.00 zakazován.
bil808

Příspěvek od bil808 »

Netrvám na použití 5W-40, osobně bych raději 10W-40 (Total). Je přechod bez problémů nebo raději zůstat?
naatrium

Příspěvek od naatrium »

:) bezproblémů
Wolodyjowski

Felácije

Příspěvek od Wolodyjowski »

Keldon píše:Jen by mně ještě zajímalo, k jaké konstrukční změně motoru u Felicií 1.3 došlo při přechodu na facelit (t.j. nová maska tzv. "chromované hrabě") zhruba od toho roku 1998. Já mám ten starší typ a v Návodu k obsluze se použití oleje 5W-40 u 1.3 výslovně zakazuje. Povolen je pouze u 1.6. Mám za to, že pouhé zavedení vícebodového vstřikování pro volbu oleje není rozhodující. Ostatně 1.3 MPI už byly i starší modely r.v. 1997 s původní maskou, u nichž byl olej 5W-40 s normou VW 502.00 zakazován.
Míval jsem kdysi Felácii 1,3 /96, dával jsem jí olej 5W40, někdy 10 W40, nikdy jsem neřešil normy WV - ten motor je tak staré koncepce a tak chabého výkonu, že není třeba se tím vůbec vzrušovat :D Často byl problém s čidlem teploty chladicí kapaliny a také s termostatem - "podchlazené! auto jezdilo i za 10 litrů/100 což je na úžasných papírových 50 kW opravdu něco... :wink:
Koncepčně prostě 80. léta, je to pořád jen faceliftované Fávo, tam není potřeba bádat nad normami olejů, postačí nejlevnější sudová 10 W 40, jediné hledisko údržby tohoto vozidla je hledsko ekonomické.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

...ani se nedivím, že tu Felicii již nemáš :P
Wolodyjowski

Felácija=vyhozené prachy

Příspěvek od Wolodyjowski »

Anonymous píše:...ani se nedivím, že tu Felicii již nemáš :P
A víš, že mě pro ni srdce vůbec nebolelo?
Po třech letech šla do výkupu na bazar s nějakýma 90 000 tacho za 115 000 káčé. Měla servis u známého v autorizáku každých 15 000 a poctivě vedenou servisku.
Mj. střešní okno, rádio Pioneer, pětipaprskový elektrony 14 palců, závěs, zámek zpátečky, kódovaný skla...

To auto bylo zastaralé už v okamžiku uvedení na trh.
Líná a hlučná lemra.
novák pepa
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 30, 2021 20:55

Re: Motorový olej Felicia 1,3 r. 2000

Příspěvek od novák pepa »

Zdravím, mám na Vás takovou otázku. Jaká je vaše ,,úspěšnost" s bazary? Již nějakou dobu jsem si všiml, že se mi začínají opotřebovávat PNEU a tak se budu muset kouknout po nových. Nový ale nechci, to je moc drahé, spíše jsem přemýšlel o nějakém bazaru pneu Praha.Nemáte tu někdo zkušenosti s tímto bazarem na pneu?
http://www.pneu-novak.cz/pouzite-pneu-p ... bazar.html Díky
Odpovědět