Motorový olej EUROL /máte někdo zkušenosti?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Motorový olej EUROL /máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od Mirec 29 »

peetman píše:Díky za reakce, to sem netušil že 5w30 se dá sehnat ještě s ACEA A3, ikdyž i EUROL ji má v nabídce..já bych tam asi nechal tu 5w40...takže SHELL HELIX Ultra lehkoběžný motor olej pro nejmmodernější motory do staré Hondy by taky Shell :) ?
Naozaj neviem čo to znamená ľahkobežný :lol:
Áno určite by šiel...a dajú sa zohnať aj iné 5w30 v sae 30 A3. Ale ten Shell je dobrá voľba.
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej EUROL /máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od Pitris »

Jo, ten Shell Helix Ultra by se dal ve všech SAE co je k dispozici. 0w40, 5w30 a 5w40. Všechno to jsou oleje ACEA A3 (ne C3) :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
peetman
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 27, 2021 9:16

Re: Motorový olej EUROL /máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od peetman »

Díky kluci za reakce a rady a zvlášt ještě specifikace dalších naplní.. tak ještě asi rohodnout EUROL nebo ten SHELL
j.kiwi
Příspěvky: 195
Registrován: úte čer 03, 2008 13:52
Bydliště: Ostrava

Re: Motorový olej EUROL /máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od j.kiwi »

moje zkušenost - jezdil jsem na něj jednu "sezónu" tj. cca 12 tis km, bo moje Volvo má interval co 30 tis. km a já jej mám rád, proto měním cca 2x ročně olej - jednou ve Volvu a jednou v dílně nedaleko.
Olej byl za super cenu v mé třídě 0W-20 a specifikací Volvo VCC RBS0-2AE, C5
Mazal, auto jelo, vše ok
Nyní jsem upustil od C5 i autorizovaného servisu Volvo a jdu do C3 od Millerse - uvidíme co to s autem udělá :D
VOLVO V60 D3 Momentum 2020
VW Golf 7 R line
peetman
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 27, 2021 9:16

Re: Motorový olej EUROL /máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od peetman »

Jako že jsi jezdil 12tis km na ten EUROL a nic významnýho se nestalo?-:)
j.kiwi
Příspěvky: 195
Registrován: úte čer 03, 2008 13:52
Bydliště: Ostrava

Re: Motorový olej EUROL /máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od j.kiwi »

přesně tak, standardní olej za slušné peníze - nebál bych se použít, pokud je za dobrou cenu
VOLVO V60 D3 Momentum 2020
VW Golf 7 R line
peetman
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 27, 2021 9:16

Re: Motorový olej EUROL /máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od peetman »

Díky, je o cca 130kč na 5 litrovce levnější než shell, ještě maličkost si říkám kdyby si auto zyvklo na EUROL který tu asi kdysik už byl a pak ho sem nikdo nedovážel až 2roky nazpět aby se situace neopakovala, přece jen Shell je na trhu dýl. Vlastně ani nevím jak sem na ten eurol došel-:) asi vyskakující reklama když sem se díval na oleje 5w40-:) a zaujala mě cena, a hodnoty viskozity při 100C a viskozitní index který byl vyšší než u jiných olejů, sem si říkal to bude dobře mazat-:) s tímto olejem
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej EUROL /máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od Pitris »

I kdyby si jezdil pořád na jednu značku oleje a třeba po 5-ti letech dal jinou, tak by se (za předpokladu stejné API a ACEA) nemělo nic stát. A k tomu Eurolu ještě jedna věc:
Kdo dělá 4T motooleje (a Eurol ano, a i s estery :wink:), tak autoolej umí taky, bo na 4T oleje jsou kladeny mnohem přísnější nároky (nejen kvůli převodovce a mokré spojce, ale i kvůli samotnému motoru).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
peetman
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 27, 2021 9:16

Re: Motorový olej EUROL /máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od peetman »

Díky za příspěvěk, asi zkusím ten EUROL co to udělá-.)
peetman
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 27, 2021 9:16

Re: Motorový olej EUROL /máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od peetman »

Popř mě ještě napadá jestli doporučujete před výměnou udělat tzv proplach oleje do starého přidat ňjáký ten příparvek ( popř jaký?) a pak všechen ten bordel vypustit. Zase aby se toho neuvolnilo moc najednou.. ...nevím jestli to má smysl, ale než sem nalil novou olej nápln když už starý olej dokapal prolil sem přes otvory napouštěcí/vyouštecí něco z toho nového a když už nic nestékalo tak jsem zašpuntoval a nalil teprv nový olej..Je fajn že ještě u starých aut si to člověk může udělat sám na parkáču. V autoservisu se s tím moc nepářou
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Motorový olej EUROL /máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od tonny »

peetman píše:je o cca 130kč na 5 litrovce levnější než shell
Kolik ročně najedeš?, nějak jsem nepostřehl. U včasných výměn nemusíš čistit, tak není co řešit. A právě ten Shell HU výborně čistí, takže ušetříš zas na čističi. Jinak každý olej má nějaké aditiva udržující bordel ve vznosu, zpočátku čistí a až se vyčerpají, zase se usazuje. Proto se tu doporučují zkrácené výměnné intervaly, pokud nejezdí auto dlouhé trasy. Rozdíl mezi kvalitními oleji moc za jízdy nepoznáš, spíš jen po výměně mezi starou a novou náplní. (pokud tedy nedáš např. MO řadu EE). Může ale některý dobrý olej autu sednout více či méně, takže můžeš příště zkusit jiný a uvidíš.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
peetman
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 27, 2021 9:16

Re: Motorový olej EUROL /máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od peetman »

kolem 10tis +,- olej su zvyklý měnit jednou ročně mám na to APP-:), trasy cca 30km tam 30km zpet, + víkendový výlety, +když se zadaří dovolená u moře do 900km..a jak má vlastně vypadat starý olej?..jak sem ještě nechávál v servisu tak důvěřuj ale prověřuj, bohužel až týden po mě napadlo dát měrku na měření hladiny a byl cca 2 cm nad horní ryskou, než bych to řešil tak sem stříkačkou a hadičkou odčerpal přes 0,5l a byl černej, to mě nedalo tak sem psal automechanikovi že to zprasil ještě že je olej jako bota jestli mě ho vůbec měnil a přesvěčoval mě že je to právě dobře že je tmavý že to čistí ty usazeniny...Do starýho forda neb žral hodně oleje sem dával 10w40 což asi není dobrý a pak sem se dozvěděl že je to u fordáků normál hodně dolívat u mě cca 4tis od max na min. S 10w40 se zlepšilo a ta měla takovu zlato hnědou barvu.
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Motorový olej EUROL /máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od Mirec 29 »

Alebo ti páni "mechanici" nenechali dostatočne odtiecť starý olej tým pádom ti tam mohlo zostať aj cca 0.5l. starého čierneho oleja a ten ti ihneď zafarbí novú náplň... Na argument že výborne "čistí" by som sa nespoliehal...osobne by som zvolil cestu ako už bolo spomenuté spraviť dve-tri skrátené výmeny po cca 5tkm bez žiadnych ďalších prípravkov...
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorový olej EUROL /máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od Pitris »

Jetý olej má být černý - znamená to že čistí a udržuje nečistoty ze spalování ve vznosu. Ale po jaké době ztmavne nový olej je závislé na stavu motoru, typu jízd, druhu paliva atd.
Jinak výměnný interval po 10-ti tkm je gut, a v pořádku :wink:
A olej nalitý přes horní rysku by být neměl. 2 mm nevadí, ale např. centimetr už je špatně.
A u starších jetých Fordů je vyšší spotřeba oleje fakt docela běžná, bo když to od začátku jezdí na "fordolej" 5w30 A1/B1 (se sníženou HTHS viskozitou), tak je pak ten olej už "řídký", nedotěsní to a je potřeba viskóznější A3/B3 a klidně i 10w40....
A "něco" do oleje před vypuštěním na pročištění se dá, ale i já jsem zastáncem spíše zkrátit jeden dva intervaly výměny na max. 5 tkm, bo nový olej čistí každý.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Motorový olej EUROL /máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od tonny »

Mirec 29 píše:Alebo ti páni "mechanici" nenechali dostatočne odtiecť starý olej tým pádom ti tam mohlo zostať aj cca 0.5l. starého čierneho oleja a ten ti ihneď zafarbí novú náplň...
On je to benziňák, tak kontaminovaný olej by nebyl tak černý a po týdnu, pár set km neztmavne tolik. Je možné, že náplň jen nedostatečně odsáli a pak tam dali servisní množství oleje a tím přelili. To už se odsávat nechtělo, však vo co jde. :wink:

Takže 10tkm/1x ročně je ideál. :wink: Jestli chceš čistit, MO Engine Flush je účinný a neagresivní. Když potřebuji vyčistit nějakej neudržovanej motor, přidám ho malé množství (asi 1/5 obsahu čističe) do oleje před výměnou na 50-100km a před výměnou zbytek. Pokud chci to nej, vyčistím přípravkem Bishops a pak do prvního nového oleje přidám uvolňovač kroužků (pro jistotu), asi to nejlepší na trhu https://www.aditivujeme.cz/14-cistici-p ... veho-oleje. Jen pro info, stačí co jsem napsal předtím a nebo zkrátit první výměny jak tu již zaznělo. Najeto budeš mít určitě přes 200tkm s tím ročníkem.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Odpovědět