Motorky a o motorkách všeobecně

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od tonny »

Moja seděla jednou a naposledy za jejím bráchou na Mustangovi. Na Africu Twin jsem ji nedostal, mohl jsem slibovat... :D
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Na životnost řetězu má vliv dost faktorů. Pravidelná údržba (čištění a mazání), povětrnostní podmínky (déšť a prach, sníh a sůl, jenom prach a nebo rovnou bláto …, provozní podmínky (prudké rozjezdy na první kvalt až do červenýho, stavění na zadní, nebo naopak podtáčení), servisní podmínky (správné našponování, počáteční nýtování řetězu a výběr ozubených kol) a nakonec i nákup a výběr řetězu (výrobní tolerance popřípadě vada)

Z výše uvedeného je životnost dost špatně predikovatelná. Nicméně u normálního ježdění je životnost od 20 – 40 000 km. Zažil sem ale i životnost 500 km u DID. U race použití je životnost taky kratší. Už jen proto,že kluci jezdí třeba místo 530 jen 520 a třeba i netěsněný řetězy. To proto,že se dají na takový věci jako je řetěz vydolovat třeba 2 koně … Ostatně to je i důvod,proč bych nebyl pro osazení silnějším řetězem tam,kde to není nutné resp potřeba. Zvýšíte si ztráty ….

A jen ještě doplním,že řetěz není KO jen tehdy,když už není kam našponovat. Může být nerovnoměrně vytahanej, může být přirezlej a hůř se lámat, může být tak uvařenej,že z něho vylítá mazivo. Všechny vady řetězu jdou poznat třeba i při tlačení motorky po parkovišti. Hluk, jak nabíhá na ozubení i to nepravidelné vytáhání. Citlivější jedinci to poznají hlavně při jízdě. A je to stejný,jako s oskákanou pneu. Není sjetá,ale jezdi se na tom hrozně. A to samé platí i pro řetěz …

Jinak vidle dobrý. V devadesátých letech toho bylo k vidění dost i na našich silnicích …
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Po 4rech letech,pisu z myho pc. On ty leta dal v pohodě. I ty veci okolo...vse chrapalo v bublifoliich. Stacilo prislusensvi osadit baterkama...

Nevim,co Jeniku pamatujes po revoluci,ale mel jsem par kousku pucenych. Stary vrazdy,z NSR. Puvodně USA. Hruza. i ty nekrivy v ramu. Zvuk a dezajn ok. a machrovat pred pipi leda na rovine.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od rousini »

Tak objednána řetězovka DID + Sunstar, Denso iridiovky a Valv Synpower. Kua už se mi oleje a filtry začínají hromadit... Ale to já rád, jak není do stroje rezervní náplň na výměnu, tak nejsem ve své kůži. :mrgreen:
Momentálně ke 30l a 10 filtrům :wink:

Chtěl jsem vzít ČZ řetězovku, ale motoretezy.cz mají nějaký noname (nespecifikované kolečka a rozety) a okmoto.cz uvedené sunstary. Navíc jsem si potvrdil, že hlavní problém stávající řetězovky je v kolečku, takže značkové kalené bude nejdůležitější součáatí řetěz(ovky)ce. Pro sichr jsem vzal 2 spojky řetězu.... :mrgreen: 8)
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

No pekne.
... jezdíš se spuntama v usich?
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od rousini »

Ne, s klapkama na očích. Děda byl netopýr.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

To musi byt adrenalin jizda :D
Ja bez spuntu ani na skutru do prace. 22km. Novy kokos neintegralni,plexi pres cely fekal.
Integru beru jen na moto, a ne vzdy. Ale i do ni se spuntama. Hluk od vzduchu mi vadi.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Včera jsem se prima projel, bez špuntů a málem i bez paliva... 8)
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Pokud jedu do roboty Yi a vzpomenu si,mrknu jestli nezevlujes u okna. A nesledujes provoz :D
Skutrmo jezdim jinudy.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Samozřejmě, že sleduji. Jenže teď je to nuda, všichni plynule projíždějí. :lol:
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od dany01 »

ze by pokrivenie zubov bolo spôsobene nekvalitou materiálu kolecka alebo reťaz ho takto poskodila? Alebo dávaš tomu take paľby? Je to akoby do strany keď motor brzdí ohnuté, inak zuby v celku OK.
Pozriem bližšie na moje, keď som to aj čistil, som si nevšímal či sú neni zuby ohnuté. Už toľko nečistim-jedine po daždi keď umývam celu moto, mazanie s prevod. olejom cez mazač reťaze- reťaz je dlho čistá a namazana.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od rousini »

Mě to přijde, že jsou zuby jakoby zahloubené v tahu. Motorka je z druhé ruky, za rezavý řetěz vlastní vinou bych se musel hanbou propadnout...
Koupil jsem ji na podzima a najel jsem 2kkm.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Kdyz je to jen JAKOBY, tak v pohodě. Rez taky nesnáším. U aut ap.. Jenze moto beru,tak nejak vic industriálně. Sice u retezu je to asi blby. Me se libi motky,takovy ty obycejny, železný,otluceny,bezplastovy,nebarevny......avsak spolehlive a v tomto směru udrzovane. Patina nevadi.
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Hombre »

Jerry3 píše:Včera jsem se prima projel, bez špuntů a málem i bez paliva... 8)
Na italce :lol:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Moc pije... :lol:
Odpovědět