Motorky a o motorkách všeobecně

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Však já jsem to také nemyslel až tak úplně vážně. :lol:

Kolik že to jezdíš bez helmy? Nejspíše tolik, co já s helmou. Tedy bych měl strach pouze z toho, že nebudu dost dobrým spolujezdcem.

P.S.: Připravuji se na to, že jednu svezu. Řekla si o to sama, ale obavy mám velké. A vlastnímu svezení předchází několikatýdenní příprava... (oblečení, součinnost při jízdě atd.)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris »

....že jednu svezu....
Ať se Tě drží a v zatáčkách nevyrovnává :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Myslíš bez helmy v tričku a kraťasech? :lol: To tady nemůžu napsat :lol: :lol: :lol: To by šli veškeré hezké iluze o mě stranou :lol: Ale nejhorší je to,že mechanický projev motoru při zkušební jízdě je slyšet jen a pouze bez helmy resp není zkreslován. A to se prostě blbě vysvětluje ...

A pak je to taky vlastně maximální důvěra k mojí odvedené práci :lol:

Ale opravdu taková banální věc,jako někoho povozit není zas až tak banální. Jednak je to ohromná zodpovědnost a za případné následky si může jít člověk i sednout a pak taky pokud vezu někoho,kdo na moto neseděl,tak musí dostat školení co a jak. Protože není nic horšího,než když řídí motorku vezená osoba :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Libor »

Jerry3: :D :D :D ;-) tomu se řiká obezřetnost, dobré.

Jednou jsem se svezl jako spolujezdec a od té doby mám strach. Na benzínce jsem potkal kamaráda, jak se motal kolem V-maxu. Řikám, krásný stroj a obcházim a čučím. On, chceš se projet? Já, že ne, byl jsem jen v riflích a tríčku, helmu jsem taky něl, protože tu v autě nevozím, že. Nakonec jsem podlehl kouzlu, že ať mě sveze. To jsem neměl dělat. Vypálil z připojovacího pruhu jako blázen, dostal jsem regulérně strach a mezi přeřazením kvaltu jsem se ho rychle chytl kolem pasu, místo původního úchytu za šasí. Zavřel jsem oči a prosil všechny svaté, ať to co nejdřív ukončí a doveze mě zpět na benzínku. Slova jsem nebyl schopen. Ten blázen tomu dával neskutečnou sodu (a mě tím pádem taky). Tohle už nechci nikdy zažít :-)
Jak tu správně poznamenáváte, bez toho, aniž by mě poučil, jak se mám chovat, bez helmy a hned takový kalup, no... Blázen, i já :-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

A to je přesně to svezení,který je to nejhorší,co může být ... Blbec na silný motorce,co musí předvíst, jak to jede a jakej je dobrej krotitel. Častokrát pouze v přímce ... (mezi náma,s tím Vmaxem ani nejde jezdit jinak,než rovně :lol: pokud to byl ten starej)
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Libor »

Pravda, nic horšího jsem taky na něčem, co mám motor, nezažil :-( Ani nehoda v autě nebyla takové zlo. Regulérně se mi chtělo zvracet a vybombit ho za to.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:
....že jednu svezu....
ať v zatáčkách nevyrovnává :!:
Ty woe,to mi jednou udělal 1. odpůrkyně a málem jsem jí zafackoval uši do hlavy. :lol: Jinak za mého mládí se jezdilo v létě v tričku a kraťasech normálně(kdo měl tehdy kožené hadry) a holt se občas stalo,že se to vymklo i na tehdy poněkud slabších strojích než jsou dnes a kamarád si jednou vyrobil strup od hlavy až po kotník. :lol: A na zadní se dala postavit 250 neřkuli 350 jako nic,takže jsem jednou vezl bratrance na zadním světle 30 km,ale ani nemukl. :wink: Jinak já jezdil s kámošem(ten byl ještě větší pošuk než já) občas na tandemu,ale nikdy jsem se nebál,byť uměl i s Velorexem po dvou kolech.Největší bobky jsem měl kdysi s jedním zákazníkem při zkušební jízdě,který poslal auto do zatáčky s negativním náklonem rychleji než bylo zdrávo,pak to vylepšil dupnutím na brzdu a po kolotoči jsme zastavili mimo silnici 15 cm od telegrafního sloupu,samozřejmě mými dveřmi k němu.Ale tak mě napadlo,že se rozpoutala nějaká motorková mánie,bo v práci teď poslední dobou slyším ze všech stran,sháním,koupil jsem motorku. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od BigBang »

Prachy jsou mezi lidma a neví co s nima. Stavět baráky nemůžou, bo nejsou cihly, tak se pořizujou jiný kratochvíle :mrgreen:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Libor »

Prachy budou, my nebudeme :D Nehulím 7 let, to máš hned 30.000 Kč ročně, v plusu :-)

Test nádherné motorky

https://www.motorkari.cz/clanky/redakcn ... ?kid=44092
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Hombre »

Nedávno jsem na akci firmy svezll menší okruh 14km, spolupracovnici. Byla tak nadšená, že starý místo obnovy vozového parku, musí koupit aspoň dvousedadlového skutra.
Samozřejmě cesta lážo-plážo, počítal jsem s vyrovnáváním náklonu. Nakonec kočenka stav ideál,nepoznal jsem, že za mnou sedí.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Hombre píše:...kočenka stav ideál,nepoznal jsem, že za mnou sedí.
Právě takovou mám svézt a rovněž doufám, že ji moc nepocítím.
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Hombre »

Cítil jsem i přes páteřák jen ty její čtverky.:P
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Obecně k motorkám a jejich perspektivě: stačí menší ropná krizička, jaká byla počátkem 70. let min. st., a pokud motorku nepožíváme k cestám do práce, máme po ptákách. :idea:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Libor píše:Prachy budou, my nebudeme :D Nehulím 7 let, to máš hned 30.000 Kč ročně, v plusu :-)

Test nádherné motorky

https://www.motorkari.cz/clanky/redakcn ... ?kid=44092
Snad to kluci už vychytali,ale ty první ročníky jsou průser. Měl sem možnost se na tý Africe projet jako jeden z prvních v ČR. Povedla se. To bez debat. Jenže zkušenosti majitelů po dvou letech ukazují,že korodují a to nemusí ani jezdit v soli a praskají plasty. Ty nové modely od roku 2018 jsou na tom prý lépe. Uvidíme ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Hombre píše:Cítil jsem i přes páteřák jen ty její čtverky.:P
Ty máš páteřák, ona airbagy! :lol: To ta "moje" žádné nemá, zato je zrzečka. :mrgreen:
Odpovědět