Motorky a o motorkách všeobecně

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Suru píše:Durex:
Skutečně díky za obsáhlé vysvětlení vztahu autař-motorkář v provozu. Sám motorkář nejsem, bo mi to rodiče v mládí jednoznačně zatrhli, stihnul jsem se kdysi jen lehce rozstřelit na pincku. Auta, techniku a rychlost mám rád, ale spoustu toho, co jsi popsal, jsem coby jen autař moc nedomýšlel.
Takže příště už snad jo.
Není zač. Nejde mi o to,aby řidiči aut brali moto jako něco méněcenného a nebo zranitelnějšího a podobně. Motorkář je prostě účastník provozu a bylo by fajn,kdyby ta ohleduplnost byla na všech stranách. Ono obecně by bylo nejlepší,kdyby na silnici se částečně chovali lidi jako na okruhu. Myslím tu část,kdy si jedeš to svoje a nebudeš dělat nic nepředvídatelného. Úplně postačí,když lidi začnou dřív blikat než brzdit … To mě taky vždy naběhne žilka,když se před tebou rozsvítí červený světla a ty nevíš proč a začneš taky brzdit a když oba stojíte v křižovatce,tak najednou hodí blinkr a začne odbočovat. Přitom by stačilo hodit blink a začít zpomalovat. Já vím,že bude odbočovat a nemusím brzdit a současně oba projedeme křižovatkou. Je to lepší pro bezpečnost,plynulost i pro životní prostředí

Když mě někdo v autě pustí,tak mu vždy poděkuju a udělá mi to radost. Když ne,tak mi to taky neva,pokud mi schválně nebrání předjetí třeba v okamžik,kdy já bych už mohl,ale on ne,ale pořád je nalepenej a nachystanej na předjetí a když začne předjíždět,tak předjíždí celou věčnost a je rád,že to sotva stihne.

Ale jak sem psal. Není chyba jen u aut a spousta bajkerů je taky na ránu. Prostě je to o lidech.

Posledním bodem je stání na semaforech. Pokud je místo,tak vždy jedu dopředu. Vím,že by se to nemělo,ale sem vždy pryč dřív,než stačí ten v autě vůbec zařadit. Proto někdy moc nepochopím,když ti ve vedru v koloně řidič klimatizovaného auta strká auto tak,aby si kolem nemohl projet. Jednak nikoho v koloně nezpomalím a navíc být v kůži na rozpáleným slunci,kdy čicháš naprosto všechno bez jakéhokoliv kabinového filtru do plic…
Ale jo,vybrali sme si to dobrovolně ale opravdu někdy ty lidi nechápu,že jsou tak závistivý,že já můžu jet a on ne. Přitom si stačí pořídit taky motorku :twisted:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Jerry3 píše:Honzo, netvrď mi, že ti nic neříká třeba takový fenomén, jako např. "červená Corsa".

Osobně si dovolím tvrdit, že dobrého či naopak špatného řidiče poznám už podle toho, jak sedí za volantem. A když za někým jedu po zatáčkovité trase, stačí mi pár prvních zatáček, abych hned věděl, s kým mám co do činění.
Fenomén Corsa mě minul,ale s druhou částí souhlasím bez výhrady.

Já se vždy snažím z nějaké skupinky se trhnout a zmizet a jet si sám,protože jen tak můžu minimalizovat riziko,že budu muset prudce brzdit kvůli někomu předenou a ten za mnou si toho nevšimne a přejede tě. To co by v autě skončilo nárazníkem tady může mít úplně jiný následky. Proto když to jen trochu jde,tak se vláčku neúčastním.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

A asi poslední doplnění k jízdě na moto. Když jede víc motorek,tak většinou pokud to není skupinka střelců, tak jedou cik cak. Není to z důvodu,aby nikdo nemohl předjet a zařadit se mezi ně,ale je to proto,že máš 2x takovou vzdálenost pro brždění a případné vyhnutí se současně na 2x kratší koloně motorek. Je to opravdu ten nejlepší a nejbezpečnější způsob jízdy v koloně na moto.

A pokud spolu jedou lidi,co se znají a jezdí dlouho,tak pak můžou jet i zatáčky vedle sebe a ví,že nikdo nikomu nevjede do stopy. Ovšem to platí jen pro lidi co se znají a jsou spolu vyježděný. Pak je možno krásně vidět,že jakmile ten první změní stranu v rámci svého pruhu,přeskupí se všichni ve skupině.

Pakli že spolu jede skupinka 3, 4, 5 lidí na sportech a chtějí si užít zatáčky,tak jedou za sebou,protože si je potřebujou najíždět a tady by ten hlouček byl dost kontraproduktivní :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Durex píše:Ale jak sem psal. Není chyba jen u aut a spousta bajkerů je taky na ránu. Prostě je to o lidech.
Tedy já mám s bajkery zatím minimum zkušeností, jenom mne překvapilo, že se většina z těch, které jsem až doposud potkal, pohybovala výrazně pomaleji, než bych čekal - přinejmenším z pohledu toho, kdo byl donedávna zvyklý pozorovat cvrkot kolem výhradně spoza volantu.

Jinak mne překvapuje vaše "neznalost" fenoménu "červená Corsa". Ale svým způsobem vám závidím, poněvadž neznám nic horšího. Ovšem pokud jde o ty "ostatní", přikláním se spíše k tomu, co zde již dříve napsal Pedro. Durexova "politická korektnost" je mi totiž poněkud cizí, neboť podle mého názoru platí, že "podle nosa poznáš kosa"...
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

No politická korektnost to je a to z toho důvodu,protože je to prostě pravda resp to tak vnímám. Ve svém okolí mám pár střelců,který jedou TT v provozu a to je fakt čína.

Pak je tam pár lidí,se kterýma rád jedu,protože máme podobnej jezdeckej styl a za každou cenu se nemusí letět.

Pak znám dost rovinkářů,kochačů,poděsů atd. Prostě takovej celkovej průřez tím,co můžeš v jedný stopě potkat. A vůbec podle motorky bych si nedovolil nic tvrdit,protože jeden je vymaštěnej a druhej na tý samý moto jezdí normálně. Je to i vidět na srazech,kdo jak tam různě kurví motorky a vůbec podle motorky se nedá určit nic.

Protože ti tam v jednu chvíli štěká Chopper s třásněma,naháč,silnice i enduro ... Ale když se podíváš na ty lidi,tak ty mají něco společnýho,takže jak píšu. Je to o lidech né o motorkách nebo autech.

Každej rok máme sraz Hayabus. Z 80% to jsou rovinkáři,je tam pár dědků a manželských párů,co na tom cestují po Evropě. No a pak je tam hrstka nás,co na tom jezdí hlavně zatáčky a top speed na dálnici je moc neba,i když občas to taky musíš provětrat. Tím chci říct jen to,že ačkoliv se sjede třeba 60 stejných motorek,tak rozhodně všichni nepojedou stejně a nebo ta motorka z tebe automaticky neudělá to,co by si očekával. Takže se omlouvám za moji politickou korektnost,ale bohužel takhle to vidím …
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Nicméně uznávám,že určité typy lidí přitahují určité značky,modely atd a že to jsou ti o kterých pak píšeš
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Honzo, já ale nenarážel na motorky/-káře/-kárky, ne na auta/-taře/-tařky. A tam, resp. tady je to vcelku jasné: určitý typ lidí si pořizuje určitá auta, tedy už jen podle auta dost dobře odhadneš týpka... :mrgreen:

V případě motorek jsou ovšem motivy pořízení toho či úplně jiného stroje (z hlediska zařazení do kategorie, typu, značky, objemu, výkonových charakteristik atd.) natolik specificky odlišné, že se nejspíše ani nedají dostatečně reprezentativně (myšleno statisticky) popsat. Např. já chtěl novou výkonnou cestovní motorku s kardanem a našel jsem jedinou, že které dostanu na zem. Nic jiného jsem v zásadě neřešil.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Colommbo »

Jerry3 píše:...já mám s bajkery zatím minimum zkušeností, jenom mne překvapilo, že se většina z těch, které jsem až doposud potkal, pohybovala výrazně pomaleji, než bych čekal - přinejmenším z pohledu toho, kdo byl donedávna zvyklý pozorovat cvrkot kolem výhradně spoza volantu ... "červená Corsa" ... neznám nic horšího ... určitý typ lidí si pořizuje určitá auta, tedy už jen podle auta dost dobře odhadneš týpka... :mrgreen: ... našel jsem jedinou, že které dostanu na zem ... podle mého názoru platí, že "podle nosa poznáš kosa"...
Tys, Jardo, prostě v dobrým slova smyslu jinej, za volantem i za řídítky. V autě hodně dobrej, jezdíš hodně (a) dlouho, na motorcyklu (zatím) jsi zelenáč, ale vono to možná taky časem přijde. Ač nebudeš žádnej střelec, na to máš moc dobrou hlavu. A věci kolem aut a silničního provozu obecně umíš přesně pojmenovat. Je to velká výhoda, jež se však za určitých okolností může státi nevýhodou. My normální lidi máme (a vnímáme) některé věci prostě jinak... :)
P.S. A navíc máš (jako já) krátký nohy... :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

jasně,protože si věděl co chceš a si normální. Pak jsou lidi co taky ví co chtějí,ale normální nejsou a chtějí jen to,co má nejvíc koní ...třeba (což já chci někdy taky,nebo se alespoň těším na to,že se na tom svezu :twisted: )

Pak mám kamaráda,co jezdí převážně enduro,povolání kamioňák a má octávku první generace v naftě. V kamionu neprasí,motorkáře pouští a není to typický koncerňák :lol: Nevím,asi bydlím špatně a nebo mám asi specifický okruh lidí kolem sebe :lol:

Je to asi na delší debatu. Každej má právo na svůj názor a já mu ho neberu a nechci se ani přít. Jen sem přidal svoje postřehy a svůj názor,že nemůžu paušalizovat,protože znám dost vyjímek i když ve spoustě věcí máš ohledně typologie člověk/auto/chování pravdu resp dost často se s tím setkávám,ale není to dogma.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Když ono to není jenom o typologii lidí, resp. lidské, ale rovněž o typologii krajové, přesněji geografické. Prostě jiný kraj, jiný mrav.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris »

Tak to já od dětství věděl co chci: Kapotovanou silničku. A Fireblade je splněný dětský sen :wink: Sice jsem už nevěřil že si ho splním ale zadařilo se, a přes šestku jsem "došel" k tomu litru :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Mam mensi PP na Alme než na moto.
O víkendu jsem byl brousit gumii na par km serpentin u Nižboru. Několikrát tam i zpět.
1,2,3,3,2,1.........
Bohuzel na moto musím jezdit, aspoň, na něčem. Proto jsem zvolil necoprovy motor v copru.
Magnu jsem nesehnal a to co bych rad, nevim jestli by kostra dala.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Tak zrovna včera fenomén "červená Corsa" opět nezklamal. A dnes opět, dokonce dvakrát, přičemž ani jedna shodou okolností nebyla červená... :x
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Hombre »

Červená, nebo modrá, Trabant, nebo Porsche neřeším, ale nedávání blinkru, nebo dání až v půlce manévru by měli pantáti dát na úroveň stopky a tvrdě flastrovat, více než za rychlost. To co se děje na silnicích, je horor se odvážit vůbec předjet, jestli vemeno přede mnou nezahne bez blinkru. Včera jsem šel na brzdy dvakrát razantně, že i ABS zavrčelo.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Když ono je to v případě určitých aut (která si programově vybírají určití řidiči) zcela symptomatické.
Odpovědět