MOL

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: MOL

Příspěvek od lengy60 »

Tak to my jsme asi pozadu.Dnes jsem jednoho známého obdaroval aditivem Wynn´s a říkal,že jezdí na MOL tankovat,protože mají BA 95 s aditivy.Tak jsem teď koukal na jejich stránky a fakt to tam píšou.
Taky by měli mít prémiové palivo EVO NATURAL 100+.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

MOL

Příspěvek od L_U_K »

Zdravim po půlroce...
Vlákno MOL jsem začátkem května založil, dnes něco dodám: Je dobře že MOL tady je. Jejich Natural 95 - na stojanu ( EVO 95 na účtence ) je z pohledu mých dvou ( a jedné synovo ) Fabií jednoduše dobrej benzin. Hodně dobrej ! ( beru ho v Mostě nebo v Chomutově ). Zas bych mohl popsat moje sluchovo čichovo kopcový testy...a je to tak, že na tento benzin vykazují moje auta shodný "chování" jako když jsem zkušebně zvědavostně vzal 5 plných nádrží namodralý stooktanovky OMV - ovšem jistě za jiný peníz... Takže za mne: MOL ano. Dodatek: jejich 100 oktanový EVO jsem nebral. Proč taky...... :D
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: MOL

Příspěvek od otass »

lengy60 píše:Taky by měli mít prémiové palivo EVO NATURAL 100+.
U té stovky mají dokonce napsáno, že má dvojnásobnou dávku aditiv, nebo tak něco.
Návštěvník

Re: MOL

Příspěvek od Návštěvník »

L_U_K píše:Zdravim po půlroce...
Vlákno MOL jsem začátkem května založil, dnes něco dodám: Je dobře že MOL tady je. Jejich Natural 95 - na stojanu ( EVO 95 na účtence ) je z pohledu mých dvou ( a jedné synovo ) Fabií jednoduše dobrej benzin. Hodně dobrej ! ( beru ho v Mostě nebo v Chomutově ). Zas bych mohl popsat moje sluchovo čichovo kopcový testy...a je to tak, že na tento benzin vykazují moje auta shodný "chování" jako když jsem zkušebně zvědavostně vzal 5 plných nádrží namodralý stooktanovky OMV - ovšem jistě za jiný peníz... Takže za mne: MOL ano. Dodatek: jejich 100 oktanový EVO jsem nebral. Proč taky...... :D
Zeby som nechal isty cas Shell a šiel na Slovnaft po 95 natural? :-)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MOL

Příspěvek od Pitris »

L_U_K píše:....za mne: MOL ano....
Za mě (zatím) taky :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
e1H

Re: MOL

Příspěvek od e1H »

Návštěvník píše:Zeby som nechal isty cas Shell a šiel na Slovnaft po 95 natural? :-)
Ja som na Shell už prestal chodiť dávno. Za tú cenu jednoducho nemajú žiadnu pridanú hodnotu. Ani ich V-Power palivá neboli nejak dobré. Tankujem buď v Rakúsku na Avanti alebo u nás na Lukoil. Ak náhodou musím na Slovnaft tak dávam EVO99+. To 99+ je dobré palivo, určite lepšie ako Shell V-Power Nitro Racing Mega Super Ultra Fasa++, aj o niečo lacnejšie, ale na moje jazdenie je to zbytočnosť.
Návštěvník

Re: MOL

Příspěvek od Návštěvník »

e1H píše:
Návštěvník píše:Zeby som nechal isty cas Shell a šiel na Slovnaft po 95 natural? :-)
Ja som na Shell už prestal chodiť dávno. Za tú cenu jednoducho nemajú žiadnu pridanú hodnotu. Ani ich V-Power palivá neboli nejak dobré. Tankujem buď v Rakúsku na Avanti alebo u nás na Lukoil. Ak náhodou musím na Slovnaft tak dávam EVO99+. To 99+ je dobré palivo, určite lepšie ako Shell V-Power Nitro Racing Mega Super Ultra Fasa++, aj o niečo lacnejšie, ale na moje jazdenie je to zbytočnosť.
Ja by som tiez natankoval to EVO99+ ale sa bojim ze podpalim ventili :? A suhlasim s tebou na Lukoile je vraj dost dobra výtoč paliva + cena je gut 8) :wink: Shell je otrasna a ta ich obsluha este ani nezastavy clovek na tej stanici a dobre ze ti kryt nadrze neodtrhne :evil:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MOL

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Ja by som tiez natankoval to EVO99+ ale sa bojim ze podpalim ventili :?
A důvod proč by se měly podpálit ventily :?: Co máš za auto/motor :?:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: MOL

Příspěvek od Návštěvník »

1.4 16V 55kw/75ps :roll: :?
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: MOL

Příspěvek od lengy60 »

Ale to není špatný motor,určitě lepší než ta druhá verze 74 kW. :wink: Spíš nechápu,proč tam chceš cpát vysokooktanový benzín? :shock: Pokud kvůli aditivaci,tak jsou i prémiové BA 95 a ještě lepší je tankovat prostou BA 95 a aditivum(VIF nebo WYNNS) si dodat sám. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: MOL

Příspěvek od Návštěvník »

Este som zabudol na tento test...pozrite na tu mazivost toho slovnaft eva99 :wink: to uz ani vifko nepotrebuje ten benzin.˝Najkvalitnejsi˝benzin na SK aspon teda dufam 8) :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MOL

Příspěvek od Pitris »

Nicméně požadavek je minimum 95, takže žádný strach s N99+ 8) A i přímo výrobce doporučuje - pokud externě nedoaditivováváš - vzít jednou ze tří případů prémiovku kvůli mazacímu a čistícímu účinku balíčku aditiv obsaženém právě mj. i ve velké většině těch "stooktanových" benzinů.:wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: MOL

Příspěvek od lengy60 »

Ale vždyť aditivovaný je už i ta jejich BA 95-ka. http://molcesko.cz/cz/produkty-a-sluzby ... ty/benziny
Z mé zkušenosti,BA 95 MaxxMotion dobrý,MaxxMotion BA 100 žádný efekt nepřinesl.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Keldon
Příspěvky: 63
Registrován: pon kvě 01, 2006 13:25

Re: MOL

Příspěvek od Keldon »

Také jsem si povšimnul, že na stojanech MOLu v okolí je nálepka "Veškerá paliva jsou aditivována". Pro mně však nadále platí zásada, že co si neaditivuju sám, to nemám. Tedy nadále VIF + následně benzín 1:1000.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: MOL

Příspěvek od NOVON »

Keldon: Jj,bohuzel jen tak je to opravdu jistota.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět