Mogul a jeho použití

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Mogul a jeho použití

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravim. Po letech používání cizích olejů které se dřív nedaly krom tuzexu koupit,jsem se vrátil už u minulého auta k mogulu. Konkrétně 10w-40 GE....,a auto šlo do světa ve 160 000 km,z toho 50 000 km na tomto oleji (jích). a byl čistý-odpovídajíc km. Ted mám postaršího japonce,150 000 km, 1,3 benzin-jezdící do ted jen castrol magnatec. Ale v tom nehodlám pokračovat,chtěl bych mogul extreme 10w-40. Jak si tento olej "stojí",to je asi novější produkt,že?
naatrium

Příspěvek od naatrium »

Mogul GX-FE leju od benzinových golfů IV po Hondy Civic v benzinu a nikdy nebyl problém. Dle mého usudku rozumný olej za rozumné peníze.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Také jsem přesvědčený, že se jedná o kvalitní oleje.
Návštěvník

Re: Mogul a jeho použití

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:Zdravim. Po letech používání cizích olejů které se dřív nedaly krom tuzexu koupit,jsem se vrátil už u minulého auta k mogulu. Konkrétně 10w-40 GE....,a auto šlo do světa ve 160 000 km,z toho 50 000 km na tomto oleji (jích). a byl čistý-odpovídajíc km. Ted mám postaršího japonce,150 000 km, 1,3 benzin-jezdící do ted jen castrol magnatec. Ale v tom nehodlám pokračovat,chtěl bych mogul extreme 10w-40. Jak si tento olej "stojí",to je asi novější produkt,že?
Řada z těch olejů, které "se dřív nedaly krom tuzexu koupit", byla vyráběna v Koramu a Paramu... :P
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Mogul a jeho použití

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:Zdravim. Po letech používání cizích olejů které se dřív nedaly krom tuzexu koupit,jsem se vrátil už u minulého auta k mogulu. Konkrétně 10w-40 GE....,a auto šlo do světa ve 160 000 km,z toho 50 000 km na tomto oleji (jích). a byl čistý-odpovídajíc km. Ted mám postaršího japonce,150 000 km, 1,3 benzin-jezdící do ted jen castrol magnatec. Ale v tom nehodlám pokračovat,chtěl bych mogul extreme 10w-40. Jak si tento olej "stojí",to je asi novější produkt,že?
Předpokládám 10w40 GX-FE - po něm následovala řada 10w40 GX-FE PRO, a nyní (nejnovější) EXTREME.
A jak napsali naatrium a mipesa, a i Ty máš dobrou zkušenost - oleje Mogul jsou kvalitní :wink:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Máme zrovna nalitou 10W 40 do fabie od Mogulu, naprostá spokojenost , motor se hezky ztišil oproti Castrolu 10W 40, věřím,že Mogul dělá dobré oleje.
JiRaY

Příspěvek od JiRaY »

Já mám zkušenost zas opačnou,zrovna ohledně zasírání motoru,ale to už jsem tady párkrát vysvětloval.Asi to nebude vyložená hlína,ale ohledně čistících vlastností nic moc.
Zastávám názor,že za cenu mogulu se dají koupit i kvalitnější oleje.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

JiRaY píše:Já mám zkušenost zas opačnou,zrovna ohledně zasírání motoru,ale to už jsem tady párkrát vysvětloval.Asi to nebude vyložená hlína,ale ohledně čistících vlastností nic moc.
Zastávám názor,že za cenu mogulu se dají koupit i kvalitnější oleje.
...to je pravda dajú sa kupiť...

...ja tiež potvrdzujem dobru skusenosť z GX FE PRO čo som pozoroval tak motor išiel tichšie ale to ešte o ničom nehovorí...

...myslím že ho možeš spokojne použiť do tvojej hondičky,len sa nedaj ukecať v nejakom mudrom servise že tam patrí Castrol... :wink:
ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

bjukemen píše:
JiRaY píše:Já mám zkušenost zas opačnou,zrovna ohledně zasírání motoru,ale to už jsem tady párkrát vysvětloval.Asi to nebude vyložená hlína,ale ohledně čistících vlastností nic moc.
Zastávám názor,že za cenu mogulu se dají koupit i kvalitnější oleje.
...to je pravda dajú sa kupiť...

...ja tiež potvrdzujem dobru skusenosť z GX FE PRO čo som pozoroval tak motor išiel tichšie ale to ešte o ničom nehovorí...

...myslím že ho možeš spokojne použiť do tvojej hondičky,len sa nedaj ukecať v nejakom mudrom servise že tam patrí Castrol... :wink:
Jak jsi proboha došel k tomu že do Hondičky nepatří Castrol??
mohl by jsi to vysvětlit? :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Jak jsi proboha došel k tomu že do Hondičky nepatří Castrol??
mohl by jsi to vysvětlit? :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pisatel zřejmě poukazoval na cenu Castrolů v servisech. :?
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

skodovkar píše:
Jak jsi proboha došel k tomu že do Hondičky nepatří Castrol??
mohl by jsi to vysvětlit? :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pisatel zřejmě poukazoval na cenu Castrolů v servisech. :?
...presne tak išlo hlavne o to poukazať na ceny Castrolu v servisoch,ved netreba predsa hadzať peniaze von oknom,ale celkovo keby mam Hondu tak do nej určite nenaleje nejaky Castrol,na to mam priliš rad každe auto
řepoňa

Příspěvek od řepoňa »

čéče továrni mugene,wrce,prototype do toho lijó kastról.tojote to samo aj škodovkový wéercéčka.osele,lučíne take.bez kastróla to nende.
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Příspěvek od Matěj »

řepoňa píše:čéče továrni mugene,wrce,prototype do toho lijó kastról.tojote to samo aj škodovkový wéercéčka.osele,lučíne take.bez kastróla to nende.
Je to dost OT, ale chtěl bych požádat řepoňu, zda by opravdu nemohl zvážit psát trochu srozumitelněji.
Občas se dokážu skrz jeho odpověď prokousat a zdá se, že i něco ví o olejích.
Ale občas mi to hlava nebere a prostě nepochopím co v tom svém jazyku chtěl napsat.A nebo ať to přeloží i pro nás méně jazykově vybavené.
Děkuju
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

řepoňa píše:čéče továrni mugene,wrce,prototype do toho lijó kastról.tojote to samo aj škodovkový wéercéčka.osele,lučíne take.bez kastróla to nende.
zkusím to "přeložit" :lol: (za příp. chyby se "autorovi" omlouvám, a slovosled zachovám)
:arrow: Člověče, tovární mugeny, wéercéčka, a prototypy do motoru používají Castrol, toyoty i škodovky WRC taky, osely ho používají taky. ("Lučíne" bohužel taky nerozumím). Bez Castrolu to nejde. :arrow:

A já bych jen doplnil - bez Castrolu to JDE :lol: jsou týmy, které jezdí i na jinou značku oleje - konkrétně třeba Roman Kresta používá při závodech právě ten Mogul ( i když 5w50).
Freev

Příspěvek od Freev »

Matěj píše:
řepoňa píše:čéče továrni mugene,wrce,prototype do toho lijó kastról.tojote to samo aj škodovkový wéercéčka.osele,lučíne take.bez kastróla to nende.
Je to dost OT, ale chtěl bych požádat řepoňu, zda by opravdu nemohl zvážit psát trochu srozumitelněji.
Občas se dokážu skrz jeho odpověď prokousat a zdá se, že i něco ví o olejích.
Ale občas mi to hlava nebere a prostě nepochopím co v tom svém jazyku chtěl napsat.A nebo ať to přeloží i pro nás méně jazykově vybavené.
Děkuju

Řepoňa olejům rozumí, ale jinak to neumí :D :D Musíš přijet do Brna na krátký jazykový kurz :D
Odpovědět