Mobil 1 supersyn

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bflmpesseveze
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 08, 2018 13:24

Mobil 1 supersyn

Příspěvek od bflmpesseveze »

Dobrý den, rád bych se nějakého odborníka na oleje zeptal, jaká je v Evropě náhrada za olej Mobil 1 5w30 SuperSyn. V cizině se dá sehnat běžně ale v ČR jsem ho nikde nenašel. Je to do amerického vozidla a nechci do něj dávat žádný longlife.
Děkuji za radu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Mobil 1 supersyn

Příspěvek od Pitris »

Co je to za auto/motor a jak/kde se s ním bude jezdit?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bflmpesseveze
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 08, 2018 13:24

Re: Mobil 1 supersyn

Příspěvek od bflmpesseveze »

Dodge neon SRT4. 2,4l 4 válec s turbem. Je to jediné "rodinné" vozidlo, takže jezdí, kam je třeba (město nebo cca 150km dálnice), bude jezdit i v zimě. A když je možnost, tak sem tam proženu nějaký ten VW koncern po okreskách. U 5W30 asi zůstanu, ale jsem zmaten z těch názvů produktů Mobil 1 pro USA a pro EU. Teď tam mám Castrol 5W30.
bflmpesseveze
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 08, 2018 13:24

Re: Mobil 1 supersyn

Příspěvek od bflmpesseveze »

Jsem pitomec, teď jsem si všiml, že minule jsi mi radil Mobil1 0w40 (NewLife či FS) takže koupím jeden z nich :) Sice pořád nevím jaký je rozdíl mezi tím supersyn a FS nebo NewLife, ale to je asi jedno. Díky za pomoc už odminule :)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Mobil 1 supersyn

Příspěvek od Pitris »

Když dáš Mobil1 0w40, bude to :wink: Pro všechny jízdní režimy.... S výměnou DO 10-ti tkm. Ono to dá i 5w30 A3, ale s tou "nulou" máš lepší startovatelnost ve velkém mrazu, a "40" nabídne vyšší ochranu za tepla. (Jinak co vím, tak Supersyn u Mobilu označovalo použitou technologii výroby základového oleje; a New Life je starší řada co před několika lety nahradila Protection Formulu. FS je nyní nový produkt).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět