Mlhovky

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Mlhovky

Příspěvek od Pitris »

https://www.novinky.cz/auto/458032-jak- ... -internetu
Až na poslední dvě věty je to :wink: A pokud je zapnutí zadní mlhovky zrobeno tak že při opětovném zapnutí potkávaček je nutno ji znovu pustit, je to nejlepší řešení a eliminuje to stav že někdo při zhasnutí světel "zapomene" vypnout i tu mlhovku :cry:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: Mlhovky

Příspěvek od PavelRS »

No, já používám, se přiznám, přední mlhovky často i mimo sníženou viditelnost a to zejména v noci. U Feldy svítí více do stran, u Octy zase před auto. V obou mám žárovky Osram All season, jsou více nažloutlé a hlavně při mokru a mlze mi líp osvítí vozovku.

Svítím s nimi hlavně proto, že mi líp prosvítí škarpy na krajích vozovky a vidím tak líp případnou zvěř. Jasně, používat by se takhle neměly, ale když vidím, že jede proti auto, tak je vypínám.

Co s týče zadních, tu jsem použil tak dvakrát v životě?? Možná ani to ne. Spíš mě vysloveně sere, že na zadní mlhovky jezdí lidi i v malinkým mrholení, ale už je nenapadne je zhasnout, když je dojedete. To pak řeším probliknutím dálkovými a on na to většinou zareaguje.

Podle mě v naprostý většině případů používají řidiči, které potkávám, zadní mlhovky úplně zbytečně. I v relativně husté mlze jsou vidět zadní koncová dobře.
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Mlhovky

Příspěvek od Jerry3 »

Pitris píše:...A pokud je zapnutí zadní mlhovky zrobeno tak že při opětovném zapnutí potkávaček je nutno ji znovu pustit, je to nejlepší řešení a eliminuje to stav že někdo při zhasnutí světel "zapomene" vypnout i tu mlhovku :cry:
Takhle to měly a mají udělané vozy Mitsubishi. A nějak nechápu, proč to tak nemají vyřešené všechny vozy.

Jinak bacha v Německu: přední můžete použít pouze v kombinaci se zadními, ty však nesmíte použít, pokud je viditelnost nad 50 m, a v tom případě nesmíte jet rychleji než 50 km/h!
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Mlhovky

Příspěvek od Pedro »

Uz chapu, proc v D na dalnici v lijaku, hustem, je nikdo krome me, vzadu nepouziva. Nikde jsem to v rozdilnosti predpisu, onehda nenasel. Mi spis vadi, ze na krizovatkach, na rovine ci kopci, nikdo nepouziva rucku. Svetla mi sviti do xychtu, zejmena ty silny, diodovy pasy a pusteny diodovy blinkry. Chujovina. Jo, nektety novodoby srace, rucku neumoznuji pouzit kratkodobe, a ovladaci je neumi vyuzit. A prehodit volic AT do P...
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Mlhovky

Příspěvek od Libor »

Jestli máš v autě "auto hold", tak Ti svítí brzdovky, aniž by jsi stál na brzdě. Novější auta de facto ručku během popojížděk a stání v kolonach nepotřebují, vše ošefuje právě auto hold. Legislativně musí svítit, jak bys stál na brzdě Ty sám.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Mlhovky

Příspěvek od Pedro »

To jo, zas dalsi kokotina.
Zas dalsi duvod si neporidit nove auto. Tedy spise,, vozidlo,,.
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovky

Příspěvek od BigBang »

Ale autohold je k tomu, aby ti auto necouvlo při rozjíždění, nikoliv aby jsi zastavil v kopci a ono ti automaticky drželo zabržděný např. celý interval červený na semaforu... Bohužel rozmach ele. parkovacích brzd znamená i rozmach vypalování sítnic, jelikož neumí zabrzdit a odbrzdit tak rychle jako klasická ručka :roll:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Mlhovky

Příspěvek od Libor »

Auto hold - při zastavení (na rovině, z kopce, do kopce) automaticky zabrzdí (svítí brzdová světla vždy).
Asistent rozjezdů do kopce - nemusím aktivovat tlačítkem, ale při zastaveni v kopci sešlápnu brzdu na delší dobu než 2 sekundy a auto stojí.
Oba systémy vyruším v okamžiku rozjezdu.
Neříkám, že je to super, ale pro baby - paličky spojek, ideál :-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Mlhovky

Příspěvek od Pitris »

A ako to súvisí s hmlou :?:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Mlhovky

Příspěvek od Libor »

Vzdáleně... Ostré brzdovky - perou do ksychtu jako mlhovky :-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Mlhovky

Příspěvek od Pedro »

Panove, dekuji za pouceni. To bych fakt nevedel..., i kdyz tam mate drobnou chybku. Chuj s tym. Nikdy si takovyto vozidlo nekoupim kvuli technice a vzhledu. Rekl bych, cest vyjimkam, ale nejak nejsou.
Jo Jarku, klidne to promazej. Mi to neva. A i kdyby va,..., vis jak na to, si zminil na srazu :mrgreen:
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Mlhovky

Příspěvek od bloke »

Kedysi som zadné hmlovky používal v meste často, na kufrových lepičov. Najlepší úlovok bol jeden naštvaný blb, ktorý začal mávať obidvoma rukami, bol len krok od škubania si vlasov, do toho aj niečo vrieskal, ale zrejme si už nemal čím otvoriť okno, aby som počul jeho zdelenie.
Na oslepovanie od brzdových svetiel na križovatkách teraz používam svoju čiapku, ktorú na ten čas položím na volant, kým sa pohnú. Akosi to celé z praktického zmyslu nechápem, to sa im všetkým na rovnej ceste pri každom zastavení automaticky zatiahnu el. ručné brzdy?, fakt kokotina na entú.

No pri jazde ten čapicový grif už nestíham (ani by som nič nevidel) a dnes ma krátkodobo doslova oslepili z protismeru asi štyria vychýlení a prepnutí s dialkovými svetlami (buď s jedným, či obidvomi), asi na úseku jedného kilometra v meste. Celkovo narastá premávkový debilizmus, pred Vianocami, tolko zážitkov - keby som si ich pamätal (cielene a väčšinou úspešne vypúšťam z hlavy), ale je ich asi 5x viac než obvykle.

A ešte vzdialene, síce nie rovno o hmlovke, ale brzdovke - minule na STK mi doslúžila jedna presne v priebehu kontroly, dva dni predtým som kontroloval všetky svetlá, a ešte na začiatku vjazdu som spomimo auta videl, že svietia všetky, a o 15 minút už nesvietila.
Ešte lepšie ako minule, to mi len skončila parkovacia žiarovka asi v deň, kedy som chcel zarezervovať termín, a trvalo mi ca týždeň kým som to dal do poriadku.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Mlhovky

Příspěvek od tonny »

Pitris píše:A pokud je zapnutí zadní mlhovky zrobeno tak že při opětovném zapnutí potkávaček je nutno ji znovu pustit, je to nejlepší řešení a eliminuje to stav že někdo při zhasnutí světel "zapomene" vypnout i tu mlhovku :cry:
Pro některých by ani toto nepomohlo. Vezl jsem se ve Felícii, všiml jsem si, že na palubce svítí kontrolka mlhovky tak jsem ho upozornil, přičemž mi odpověděl, že ji používá proto, že mu levá zadní obrysovka nesvítí tak místo toho používá mlhovku. Má to vychytaný, dělá to už tak dlouho. Asi je to problém v pick-upu ji vyměnit.

PS: Jirko, ani nebudu psát co dělal, na zákony je ale opravdu machr.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Mlhovky

Příspěvek od Fahrer »

Tohle mě v diskuzi zaujalo nebo spíš šokovalo.
"Vím, ta mlhovka za oknem je podivná věc, parametry zákona však neporušovala, měl jsem atest a zápis v TP. V ČR je minimální výška zadní mlhovky nad vozovkou tuším 250 mm a maximálně 1000 mm nad vozovkou.
Každopádně nikdo mě nevyblikával, možná to i trochu tlumilo zadní sklo, nevím"
On tu zadní mlhovku nezhasíná, když ho někdo dojede? :shock:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Mlhovky

Příspěvek od Jerry3 »

Jo, dodatečně si uvědomuji, že když mne někdo v mlze dojede, zadní mlhovku automaticky vypínám. Totéž dělám s předními mlhovkami, když někoho dojedu já.
Odpovědět