mitsubishi asx

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: mitsubishi asx

Příspěvek od tonny »

Asi bych raději zkrátil výměnu u 5W-40 než se snažil dávat 0W-40.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
rtsax
Příspěvky: 176
Registrován: úte srp 29, 2017 3:06
Bydliště: Hlohovec. SK

Re: mitsubishi asx

Příspěvek od rtsax »

A ja som za 5w40 skratit interval vid obrazok
Obrázek
Peugeot 308 2.0 hdi 6AT 100kw olej : Mannol Diesel 5w 40 filtre pal-SC7052P, olej-SH4035P http://www.oilparameter.eu
DOPORUČENÁ MAZIVA V ROCE 2006 pre DW10BTED/FAP / RHR
0W40 / 5W40 /10W40 / 15w50 / 5W30 C2
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: mitsubishi asx

Příspěvek od Bramborak3 »

Říkám. Dát dobrou 5w40 za 700-800kc a po 6-7 tis km ho vylít do hajzlu není nic nakladneho. Motor to kurva pozná. Jenže lidi musí mít peníze na kopu sraček...d Neříkám že všichni
osram
Příspěvky: 17
Registrován: pát zář 29, 2017 14:41

Re: mitsubishi asx

Příspěvek od osram »

jsem už rozhodnotý pro olej RAVENOL VMO 5W-40 4L, je i v alze dopravne zdarma. :)
chtel jsem Sunoco protoze ho mam ve Fordu 1,6/74 a ventily jsou tiché proti Q8 i u Renaultu Q8 klepaly, když jsem nalil Mogul extreme 10w40 opet ticho.

přítelkyně dostala auto po rozvodu.jako vyporadani majetku :wink: a jak se rika darovanemu koni na zuby nekoukej

nikdo v Plzni neříka ze ZPLZNE :lol: to řekl jednou v televizi herec Miroslav Horníček a od te doby se to rika a nerekl ze Zplzne ale zeshora :D
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: mitsubishi asx

Příspěvek od Pitris »

osram píše:jsem už rozhodnotý pro olej RAVENOL VMO 5W-40 4L, je i v alze dopravne zdarma. :)
chtel jsem Sunoco
Ravenol gut, ale Sunoco taky https://www.motora.cz/oleje/sunoco/5w40 ... 806499.htm
PS: A sorry za zezplzeň :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: mitsubishi asx

Příspěvek od pepoh »

rtsax píše:A ja som za 5w40 skratit interval vid obrazok
Obrázek
mna by len zajimalo, ze co presne za oleje su v tom grafu...
pokial to nieje priemer viacerych znaciek a modelov olejov, tak je to k nicomu. (a malo by byt presne uvedene, o aky olej sa jedna)
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: mitsubishi asx

Příspěvek od Pitris »

Ta tabulka chodí do šesté třídy. 12 лет назад :D V té době bylo vyjímkou když byl olej SAE 5w40 opravdu plně syntetický. Dnes jich má víc značek kvalitnější základový olej a onen propad viskozity není tak markantní - byť tam je. A je tam i trochu cíleně - bohužel, a ZASE A JEN kvůli ekologii....:(.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rtsax
Příspěvky: 176
Registrován: úte srp 29, 2017 3:06
Bydliště: Hlohovec. SK

Re: mitsubishi asx

Příspěvek od rtsax »

To pepoh

Je to clanok .
https://www.oleje.cz/clanek/517
ak budem citovat "Na obrázku jsou uvedeny průběhy viskozity při provozu několika moderních olejů. Šlo o provoz v zážehových motorech, obsah paliva byl velmi nízký a uvedené změny viskozity byly tedy způsobeny především střihovou stabilitou olejů. Největší změny nastaly během prvních 100 km po naplnění oleje do motoru, kdy viskozita klesla o 10 až 15 %. Vznětové motory způsobují pozvolnější pokles viskozity olejů, u nich je také potřeba uvažovat i postupně se zvyšující obsah sazí, které naopak viskozitu oleje zvyšují. Většina současných olejů SAE xW/40 je střihově méně stabilní než oleje SAE xW/30 a při provozu se viskozitní rozdíly mezi nimi smazávají. Nižší střihová stabilita moderních motorových olejů SAE xW/40 je většinou záměrná, a jejím cílem je úspora paliva, o níž bude pojednáno v příštím dílu. Porovnáním údajů na obrázku 2 s hodnotami v tabulce je také možné zjistit, že oleje SAE xW/40 neudržují letní hodnotu své viskozitní třídy během celého výměnného intervalu (viskozita olejů může klesnout pod 12,5 mm2s-1). Nízkoteplotní vlastnosti však oleje drží po celou dobu svého provozu. Na konci životnosti pak může u hodně degradovaného motorového oleje docházet k nárůstu viskozity díky nahromadění produktů oxidačního stárnutí v oleji."
Peugeot 308 2.0 hdi 6AT 100kw olej : Mannol Diesel 5w 40 filtre pal-SC7052P, olej-SH4035P http://www.oilparameter.eu
DOPORUČENÁ MAZIVA V ROCE 2006 pre DW10BTED/FAP / RHR
0W40 / 5W40 /10W40 / 15w50 / 5W30 C2
Mikina
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 21, 2022 19:50

Re: mitsubishi asx

Příspěvek od Mikina »

Ahoj, blíží se mi interval výměny oleje a je to první výměna, kterou si budu dělat sám, tak se chci zeptat na názory a tipy zkušenějších. Takže otázka zní: jaký olej je podle vás nejvhodnější?
Jde o ASX 1.6 85kW 2019, využívaný na denní cesty do práce cca 13km tam a zpět a sem tam delší výlet.
V servisu vždy dávali 0W20 ale nevím jaký přesně.. co jsem vyčetl tak spousta lidí dává spíše 5W...je to kvůli tomu, že 0W je zbytečně moc řídký v nízkých teplotách na naše podmínky? Přechod z 0W20 na 5Wxx po třech letech provozu je v pohodě?
To tak na úvod, díky za reakce.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: mitsubishi asx

Příspěvek od Pitris »

Předpokládám že tam filtr pevných částic ještě není. Osobně bych se vůbec nebál použít 5w30 ACEA A5/B5. S intervalem výměny 10 tkm nebo 1 rok. Ze značek olejů třeba Shell, Yacco, Ravenol, Eni, Elf, Millers, Valvoline, Q8, Eneos, Petro-Canada.... Třeba.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: mitsubishi asx

Příspěvek od Mirec 29 »

Predpokladám že olej meníš raz ročne...bude tomu tak aj naďalej? Koľko najazdiš za rok?
Sledoval so hladinu oleja pred výmenou... ubúda rapídne olej či nie ...
0w nie je o Tom že je "redšie" ale o Tom že lepšie (rýchlejšie) prúdi motorom v mrazoch čo v zime nikdy nie je na škodu...bavíme sa ale o zime ... prejsť na 5w môžeš kedykoľvek bez obáv... čo hovorí múdra knižka? Aký je tam predpis ? Má auto gpf? Predpokladám že nie...osobne by som šiel cestou 5w30 A5/ilsac....
Doplním ešte pár konkrétnych tipov kde mám úplnú dôveru...napr. od totalu NFC alebo FGC, Shell- profesional AF, Valvoline synpower dx-1, Fuchs titan F eco-DT všetko 5w30 a bez obáv by som použil ktorýkoľvek...schválenia nerieš :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: mitsubishi asx

Příspěvek od pepoh »

Mikina píše:Ahoj, blíží se mi interval výměny oleje a je to první výměna, kterou si budu dělat sám, tak se chci zeptat na názory a tipy zkušenějších. Takže otázka zní: jaký olej je podle vás nejvhodnější?
Jde o ASX 1.6 85kW 2019, využívaný na denní cesty do práce cca 13km tam a zpět a sem tam delší výlet.
V servisu vždy dávali 0W20 ale nevím jaký přesně.. co jsem vyčetl tak spousta lidí dává spíše 5W...je to kvůli tomu, že 0W je zbytečně moc řídký v nízkých teplotách na naše podmínky? Přechod z 0W20 na 5Wxx po třech letech provozu je v pohodě?
To tak na úvod, díky za reakce.
v serviske to vsecko je, urcite si ju musel aj podpisat.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Mikina
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 21, 2022 19:50

Re: mitsubishi asx

Příspěvek od Mikina »

Roční nájezd mám cca 13tkm a měním vždy koncem února. Hladinu oleje jsem nekontroloval...ale mrknu se dneska než vyjedu z práce. DPF se mě naštěstí ještě netýká :)
Takže 5W30 říkáte.. a ta norma nebo třída ACEA A5/B5? A5/ILSAC?
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: mitsubishi asx

Příspěvek od Mirec 29 »

osobne by som tam olej tak dlho nenechával ale budiš...takže ak celoročná náplň tak preto by som osobne volil 5w30. V prípade sezónnej výmeny (2x ročne) by som išiel inou cestou sae.
pri výbere 5w30 Hľadaj A5/B5 alebo môžeš natrafiť na oleje api SN/plus/SP ILSAC GF-5/6A...plus ďalšie schválenia konkrétnych automobiliek ktoré by som ale už neriešil...olejom A3/B3 alebo A3/B4 by som sa v tvojom prípade vyhol nemajú tu opodstatnenie...sú to eú normy (oleje) pre eú motory čo nie je tvoj prípad.
Aby si sa trošku orientoval preto som napísal pár konkrétnych olejov v predošlom príspevku :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Mikina
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 21, 2022 19:50

Re: mitsubishi asx

Příspěvek od Mikina »

Olej jsem kontroloval včera a hladina byla těsně pod 1/2 mezi ryskami - ale nevím, kolik ho tam bylo po výměně, jestli těsně pod horní rysku nebo 1/2 takže těžko říct, kolik se ho ztratilo. Teď už hladinu zkontroluju "hned" po výměně.
2x ročně se mi olej zase měnit nechce :) když uvážím, jak je ten motor jednoduchý, žádné turbo, ve vyšších otáčkách výjimečně...tak bych řekl, že daleko dříve se rozpadne kára než odejde motor :)
Odpovědět