MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od bastien »

Jipocar: myslel jsi http://www.41.cz/vif/doc/test_aditiv.pdf . Některé obrázky mi přijdou dost povědomé z jiných testů :wink: .
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od 008 »

Ahoj-te clenovia,
tie Vase prispevky ma dostali a mam nutkanie prejst po zimnom vif-ku na millersa. Motor nafta- common rail. (Letny vif som este neokusil) Chel by som sa Vas spytat nasledovne:
- v navode je odporucanie, ze pre zvysenie ucinnosti je mozne davat aj 2 -nasobok- co je pri vife-samozrejme. Teda davate tuto dvojnasobnu davku pre pozadovany efekt- alebo je to viac vhodne len zime.
- je tam nejaka doba trvanlivosti, do ktorej treba aditivum po otvoreni minut?
- v pripade, ze by sa mi toto aditivum nezdalo- je mozne pouzit po minuti obsahu tuto flasku-aj ked je jasne oznacena uni-pour, pre dalsie pouzitie a naliat tam napr. vif?
Velmi pekne dakujem za odpoved. Srdecne zdravi z SK, 008-čka
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od rousini »

Já jsem Millers teprve koupil a ještě neaplikoval. Myslím si, že aditivum musí fungovat v doporučeném poměru, navíc u každého motoru je to trochu jinak, minimálně z hlediska požadavku na CČ a následný hlukový projev... Dvojnásobně se mi dávkovat nechce (pokud to nemá přínos...), přeci jen to zvedá cenu o 1Kč/l.
Základem je dobrá nafta bez bio a pak tam preventivně dávat nějaký fungující aditivum, třeba i ten VIF nebo co se ti osobně osvědčí. S nějakou recyklací lahviček neporadím, v tom se neorientuju. Já vozím aditivum v lahvičce od leštidla do myčky...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od 008 »

diky moc rousini za dobru radu. Ak to nebude millers-musim aj ja najst nejaky alternativny obal na aditko.
Maj sa, 008
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

Já používám "milera" do benzinu, a tam je uvedeno, že by se měl obsah láhve po otevření spotřebovat do jednoho roku. A ta "flaška" se znovu naplnit samodomo dá - chce to ale trochu trpělivosti.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od 008 »

ahoj Pitris,
vdaka, nejak tu flasu poriesim. K tomu dvojnasobnemu davkovaniu-zrejme sa viac jedna o zimne obdobie,alebo zrejme- ked ucinky toho millera až tak nie je,, necitit,,. Mimochodom je to celosezonne aditivko-alebo sa v zime prechadza na vif-ko, resp. klubaci toto odporucate???
Dufam, ze sa zaradim aj aj k ,,fan millers,, klubu.
Dakujem este raz. 008
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od rousini »

Já bych to dvojnásobné dávkování viděl, jako první aditivaci pro dlouhodobě neudržovaný motor (i když to by podle mě stejně nestačilo...). Dále preventivní dávkování 1:1000.
Na to jednorázové pročištění má Millers extra přípravek.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

Přesně. Mají i "jednorázovku", ale u toho Diesel Power ECOMAX je psáno:
:arrow: Přidávejte do nádrže před tankováním v poměru 1 : 1000 (t.j. 1 ml na 1 l nafty). Pro zvýšení účinnosti je možné dávkování zdvojnásobit :arrow: Já bych ale (když už) zvýšil asi jen první dávku / nádrž, a pak se "držel" toho 1 : 1000.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od 008 »

...jasne, chlapi dakujem. Este by som rad, neviem na kolko to mate odskusane, ale : fachčí miller rovnako dobre v zime,trebars aj pri hodne nižších teplotach ako vif-ko zimne, alebo ho treba radsej v zime zamenit. dik 008
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

Já s naftovým "milerem" zkušenost nemám, ale brácha ho používá v Oktávce TDi-PD, a co mě říkal, tak co ho tam začal lít, tak se motor - a hlavně po startu - o "trochu" ztišil. A používá ho celoročně.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
gabriiel
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 28, 2013 9:12

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od gabriiel »

Na zdejsi doporuceni jsem koupil dve lahve dieseloveho Millerse, tak jsem zvedav, jak to bude makat :shock:
Ford Focus MKIII TR Easy | 1.0 EcoBoost | 74 kW | Obrázek
Ford Galaxy MKIII Titanium | 2.2 TDCi | 147 kW | Obrázek
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od 008 »

Ahoj gabriiel,
daj nejake echo- prosim Ta-ako sa Ti ten miller javi- ja som uz tiez kontaktoval dodavatela na SK. Cital som, v predchadzajucom vlakne, ze pouzivas aj zimny vif -plus euroil diesel -teda ak sa nemylim, takze zrejme sa Ti to bude dat toto aditivum nejak porovnat s tym vifkom. Diky moc, 008
Uživatelský avatar
gabriiel
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 28, 2013 9:12

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od gabriiel »

Ahoj, EuroOil Optimal Diesel jsem natankoval poprve a zatim jsem tam dal zimni VIF, chtel bych dodelat to baleni... takze na nejake zavery je jeste brzo. Kazdopadne se zimnim VIFem mam dobrou zkusenost co se tyce startu. Lepsi spotrebu nebo tissi chod jsem nepozoroval. Uvidime, budu se snazit tankovat eurooil s millersem, aktualne mi to vychazi jako idealni kombinace 8)
Ford Focus MKIII TR Easy | 1.0 EcoBoost | 74 kW | Obrázek
Ford Galaxy MKIII Titanium | 2.2 TDCi | 147 kW | Obrázek
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od 008 »

diky gabriiel za rychlu odpoved- musim dodat, ze mam tu istu skusenost so zimnym vif-om, nesklamal- auto startovalo super pocas zimy, a to aj po dlhsich pauzach v garazi. Tie ostatne ucinkym mazivost, antikorozia, cetan.cislo -neviem-ale urcite v zime nie je marny. Letny som este nestihol pouzit. No laka ma tak ci tak ten millers- quazi nieco nove a proklamovane ako lepsie- vsak co by clovek pre svoje auto nespravil, aj ked sa najdu nazory ktore toto aditivum neguju. Inak by som vsadil na maxx-ku, ale tu mame nenej kvalitnu ako vy v CR-t.j. nekompetnu, takze radsej nejake dobre aditivum, mozno to teda bude millers-ak nie- ostavam v zime v lete na vife. Maj sa, 008-ka
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od 008 »

NOP píše:
SLÁVA 42 píše:JAKÝ MÁTE ZKUŠENOSTI S TÍMHLE ADITIVEM ,HL. DO NAFTY, POUŽÍVÁM VIF....
S aditivy fy Millers Oils zatím nemám žádné zkušenosti, mám tak do jara zásobu VIFu, ale chystám se je vyzkoušet. Na web. stránkách firmy Millers Oils a následně na stránkách českého zastoupení jsem narazil na aditiv do nafty ECLIPSE.
http://www.millersoils.cz/index.php?id_ ... nd=eclipse
Přiznám se, zaujala mne cena, která je rozhodně výhodnější, než u Diesel Power EcoMax. Slibované účinky z mého pohledu by měly být stejné. Poslal jsem dotaz do tuzemského zastopení a bylo mi sděleno následující:
Aditiv Eclipse je primárně určen pro nákladní automobily, stavební a
zemědělskou techniku. Je sestaven zejména s ohledem na vysoký kroutící
moment. Přesto jej však můžete použít i pro osobní automobily. Nabízíme jej
v balení 1l za 532,- Kč s DPH nebo v balení 5l az 2.574,- Kč
http://www.millersoils.cz/279--eclipse.html

Diesel Power Ecomax je určen výhradně pro osobní a lehké dodávkové
automobily a oproti Eclipsu sestaven spíše s ohledem na "výkon" jejich
agregátů. Rovněž má lepší zbůsob dávkování a to v 500ml lahvičce s odměrným
dávkovačem. Cena jednoho 500ml balení je 499,- kč s DPH
http://www.millersoils.cz/253--diesel-power-ecomax.html
S pozdravem
Petr Vejvoda
Přiznám se, na anglicky psaných stránkách jsem takové vysvětlení nenašel, nebo jsem špatně hledal, ale nemám důvod p. Vejvodovi nevěřit, naopak, není to totiž poprvé, co jsem s ním komunikoval přes e-mail. Mne by samozřejmě zajímalo, zda někdo s tímto aditivem má již nějaké zkušenosti, případně pokud nějaké zkušenosti udělá, poprosit, aby se s námi o ně podělil na tomto fóru.
Ahoj NOP, len taka krakta poznamka laika- mna tiez zaujalo tento druh aditiv od millersa-eclipse vs ecomax, a ich mozne pouzitie do osobnych aut. Anglicke stranky nic- podobne ak v Tvojom pripade. Jediny rozdiel co som si vsimol je: eclipse po otvoreni spotrebovat do 3 mesiacov, ecomax do 12, bod vzplanutia 78 C eclipse, 60 C ecomax.Neviem, ci su to ale fakty na zaklade sa da urcit,ci je mozne nahradit ecomax eclipsom. 008
Odpovědět