MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

A co bylo dřív :?: Vejce nebo slepice :?: :D
Jde o to co je lepší :idea: Očasená koncovka výfuku může znamenat, že to "něco" v palivu čistí vnitřek motoru. Čistá zase že buď už vyčištěno, nebo že nečistí :shock: Nicméně já byl při několikaletém používání spokojen jak s benzinovým Millersem, tak i v současnosti s VIFem :wink: A vzhledem k tomu že emise na STK v pohodě (a s rezervou, a to má motor skoro čtvrt mega kilometrů za sebou), tak lehce očazenou koncovku výfuku neřeším. A jako bonus mi to po určité době snížilo spotřebu benzinu - cca o 0,4 l na 100 km....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
riml

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od riml »

Panove nezlobte se ale neco tak malicherneho jako je zacouzeny vyfuk resit,to nemyslite vazne.... :roll:
Kdyz jsem mel benziner (25-30 let zpatky),stacilo ho "protahnout" po dalnici a vyfuk byl i bez Additiv do bela vypaleny.A Diesel? Additiv davam a vyfuk je stejne zacouzeny,no a co?Hlavne,ze Motor beha spravne,vstriky maji optimal hodnoty ,kourivost na mereni 0,01,....tak proc se necim dalsim zabyvat??
Uzivejte si sve auto!
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Jerry3 »

riml píše:...Kdyz jsem mel benziner (25-30 let zpatky),stacilo ho "protahnout" po dalnici a vyfuk byl i bez Additiv do bela vypaleny...
Je vidět, že o tom víš tak akorát velký kulový! Ten šedavo-bělavý povlak tvořilo olovo z benzínu aditivovaného tetraetylolovem, jehož použití v dopravě je už dost dlouho zakázané. :idea: Možná by nebylo od věci, kdyby ses konečně probudil. :P
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

Do běla vypálený výfuk. Řekl bych že v dnešní době by to za:
a) musela být sakra ostrá a dlouhá palba
b) musel být motor vzadu a krátký výfuk
c) musela být "ždímaná" motorka....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
karola
Příspěvky: 4
Registrován: sob zář 22, 2018 13:20

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od karola »

...dřív byla malá zelená slizká placka a z toho pak slepice...

Jen vycházím z toho, že co při hoření dýmí, tak špatně hoří. Samozřejmě, ne ve všech případech tomu tak musí být. Nebudu se přít. Jen jsem přidal myšlenku a zkušenost s produktem.

Drobné indície jako černá koncovka, zvuk, pocitové chování auta v různých ohledech a jiné změny jsou pro mě takovou první diagnostikou/informací o autě.

Kouřivost na MO neustala postupně, ale v podstatě hned po najetí nového paliva s MO. A fakt neberu postřeh, že když je čistá koncovka, tak nemá již co čistit, když to před časem bylo obalené jak bota bahnem.

A určitě je to řešení malicherné drobnosti o čistotě potrubí... Mě to proste jen vadí, toť tak.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od skodovkar »

karola píše:Drobné indície jako černá koncovka, zvuk, pocitové chování auta v různých ohledech a jiné změny jsou pro mě takovou první diagnostikou/informací o autě.
Tohle bych si troufal tvrdit pouze u klasických karburátorových motorů. Elektronika lehce navodí falešné pocity.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

karola píše:....Kouřivost na MO neustala postupně, ale v podstatě hned po najetí nového paliva s MO....
Já to taky nemyslel nijak špatně s tou otázkou o vejci a slepici. Spíš možná jako žert. A taky jsem tu - a nejen v tomto vlákně - několikrát psal, že s MO PPE mám zkušenosti za několik let veskrze kladné. Ale stejné výsledky mě nabídl i VIF, který je o víc jak půlku levnější. Na druhou stranu MO nabízí jako bonus zvýšení oktanového čísla....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Jerry3 »

Jelikož si riml zakázal přijímání soukromých zpráv, odpovím mu na tuto jeho SZ
riml píše:Předmět: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??
Jerry3 píše:
riml píše:...Kdyz jsem mel benziner (25-30 let zpatky),stacilo ho "protahnout" po dalnici a vyfuk byl i bez Additiv do bela vypaleny...
Je vidět, že o tom víš tak akorát velký kulový! Ten šedavo-bělavý povlak tvořilo olovo z benzínu aditivovaného tetraetylolovem, jehož použití v dopravě je už dost dlouho zakázané. :idea: Možná by nebylo od věci, kdyby ses konečně probudil. :P
....a ty jdi uz taky do pr..... vsak vis,kde jksi doma!
veřejně, a to následovně: :P :twisted: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

Hlavně že on ví kde je doma 8) Jen se mu pletou písmenka :P Kluci ser*m na něj - nestojí (ani) za to :? Za těch svých pár příspěvků se tu předvedl dostatečně :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
riml

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od riml »

Mam dojem,ze vlakno je o Milers´s Additiv,egal,jestli Benziner nebo Diesel.
V kazdem pripade bych ho pro Diesel doporucil,urcite lapsi nez VIF,na ktery jsou jiz celkem pocetne vyhrady,jak jsem cetl. :)
Pro "pitris": U nas se pise ADDITIV,a i jine vyrazy jinak nez u vas (zB. EGR= AGR usw),tak to prosim,jako inteligentni clovek akceptuj.
Pro vysvetleni: zB = napr, usw.= atd
Obcas pri psani mi se mi automaticki tyto vyrazy sem pridaji.Proto nemusis hned tak sarkasticky byt. :)
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od lefort »

U nás v Sudetech? Oder?
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

Pro "riml": Nenarážel jsem na ten tvůj additiv, ale na to jak si odpověděl Jerrymu na SZ :evil:
riml píše:....vsak vis,kde jksi doma!
A mam dojem,ze vlakno je o Milers´s Additiv,egal,jestli Benziner nebo Diesel, tak sem netahej přednášky o němčině :) tak to prosim,jako inteligentni clovek akceptuj.
A přečti si SZ :idea:

PS: Pro případné tázající se nezasvěcené:
Na hrubý pytel hrubá záplata....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
riml

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od riml »

lefort píše:U nás v Sudetech? Oder?
Ne, u nas v K.u.K.!!!
Pitris píše:Pro "riml": Nenarážel jsem na ten tvůj additiv, ale na to jak si odpověděl Jerrymu na SZ :evil:
riml píše:....vsak vis,kde jksi doma!
A mam dojem,ze vlakno je o Milers´s Additiv,egal,jestli Benziner nebo Diesel, tak sem netahej přednášky o němčině :) tak to prosim,jako inteligentni clovek akceptuj.
A přečti si SZ :

PS: Pro případné tázající se nezasvěcené:
Na hrubý pytel hrubá záplata....
Podivej,dlouho neziju v CR (zaplat Pan Buh) a zadne prednasky o nemcine nikdo sem netaha.
Mel jsem dojem se na Foru o zkusenosti podilet.Ale jak vidim,jsi ty a "jerry" proste tipicky cesky chytrousi,kteri vedi vse nejlip a nejsou schopni diskuse,ale pouze rikat svoji pravdu.Proste chytry cechacci,kteri si mysli sezrat Salamounovo hovno!
Pritom sbirate zkusenosti od nas,ktere dostavate! Pitrisi,jste s "jerrym" opravdu tak omezeni,ze nejste schopni produktivni Diskuse,kde se kazdy muze neco dozvedet a vlastni usudek si udelat????
A ted to muzes smazat aby tve Forum- Guru-Ego neutrpelo,kdyby nahodou se nekdo nasel,kdo by na tobe zacal pochybovat.
A propos :Krome "brembo" je jen malo tech,kteri instruktivne prispivaji do Fora.Ma velmi dobre a fundovane prispevky cemuz napr. "jerry" nemuze konkurovat,ten si v jedinem prispevku dokaze dvakrat odporovat!!! A jak jsem zjistil jste to pouze vy dva,kteri maji vyhrady na me!!!
Ty osobne dokazes jen papouskovat zname veci ale nic noveho nebo zajimaveho.
Pokud to neni nad tvuj intelekt,tak se zamysli!!!!
A ted honem muj prispevek smazat....jinak to mohou cist jini!
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Jerry3 »

riml píše:Podivej,dlouho neziju v CR (zaplat Pan Buh)
To je jedině dobře! Jen doufám, že se tam u vás
riml píše:v K.u.K.!!!
nechlubíš, že máš něco společného s národem této země (ČR). To abych se nemusel v cizině stydět.
riml píše:a zadne prednasky o nemcine nikdo sem netaha.
Že by? A co třeba tohle?
riml píše:Pro "pitris": U nas se pise ADDITIV,a i jine vyrazy jinak nez u vas (zB. EGR= AGR usw),tak to prosim,jako inteligentni clovek akceptuj.
Pro vysvetleni: zB = napr, usw.= atd
Obcas pri psani mi se mi automaticki tyto vyrazy sem pridaji. :)
Skutečně automaticky? Takhle špatně? Vždyť ty to neumíš ani správně napsat!
riml píše:Mel jsem dojem se na Foru o zkusenosti podilet.
Ani tohle neumíš správně napsat! Ovšem pokud jsi měl na mysli "dělit se o zkušenosti", pak ano, ovšem ty zkušenosti musejí být alespoň trochu relevantní, nikoli zcela mimo mísu.
riml píše:Ale jak vidim,jsi ty a "jerry" proste tipicky cesky chytrousi,kteri vedi vse nejlip a nejsou schopni diskuse,ale pouze rikat svoji pravdu.Proste chytry cechacci,kteri si mysli sezrat Salamounovo hovno!
Ano, nejlepší obranou je útok a velká huba přece musí mít vždy navrch. :( Jinak jsi zde opakovaně prokázal pouze to, že o věci víš tak akorát velký kulový.
riml píše:Pritom sbirate zkusenosti od nas,ktere dostavate!
No potěš koště! Trefně(ji) česky: "To mě po.er!" :twisted:
riml píše:Pitrisi,jste s "jerrym" opravdu tak omezeni,ze nejste schopni produktivni Diskuse,kde se kazdy muze neco dozvedet a vlastni usudek si udelat????
Již jsem zvěděl a vlastní úsudek si udělal. :P
riml píše:A ted to muzes smazat aby tve Forum- Guru-Ego neutrpelo,kdyby nahodou se nekdo nasel,kdo by na tobe zacal pochybovat.
Ano, já silně pochybuji - o tvém zdravém rozumu.
riml píše:A propos :Krome "brembo" je jen malo tech,kteri instruktivne prispivaji do Fora.Ma velmi dobre a fundovane prispevky cemuz napr. "jerry" nemuze konkurovat,ten si v jedinem prispevku dokaze dvakrat odporovat!!!
A kdeže? Odcituj!
riml píše:A jak jsem zjistil jste to pouze vy dva,kteri maji vyhrady na me!!!
Toť přímo objev století! :wink: Ano, ostatním nestojíš ani za to, aby jakkoli reagovali. Tak si toho važ! :mrgreen:
riml píše:Ty osobne dokazes jen papouskovat zname veci ale nic noveho nebo zajimaveho.
Pokud to neni nad tvuj intelekt,tak se zamysli!!!!
A ted honem muj prispevek smazat....jinak to mohou cist jini!
:wink: :lol: :P :twisted: :mrgreen:

To si zaslouží zaslat do Památníku písemnictví k uložení na věčné časy. 8)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: MILLERS ADITIV-ZKUŠENOSTI ??

Příspěvek od Pitris »

Tento nyní poslední příspěvek toho co se nazval riml tady nechám, aby bylo vidět kam směřoval. Dál smazáno, neboť dostal upozornění a nedbal. Jeho výplody se přenesly do roviny invektiv.
A omlouvám se Jerrymu, že smazáno i jeho několik příspěvků kterým věnoval svůj čas. Zbytečně, bo riml nechtěl v tématu vlákna pokračovat.... V tématu vlákna ne!
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět