Oleje.cz

Med do nádrže

Diskuze o palivech

Moderátoři: Pitris, Demo

Med v benzínu

Příspěvekod Návštěvník » pon kvě 14, 2007 6:50

A co se takhle do nádrže sem tam vymočit? A do motorového oleje pro zvýšení viskozity vykakat?
Návštěvník

Re: Med do nádrže

Příspěvekod PetrVTR » pon kvě 14, 2007 13:09

Basilisc píše:Je to možná úsměvné ale co říkáte na tohle?Někdo někde vyčetl že med v palivu pro dvoutakt-benzín s olejem-a spřídavkem 0,5 dcl na 10 litrů zvyšuje výkon a snižuje spotřebu?Přikládám dvě reakce,snad mně jejich autoři nezabijí...

1.No leju to už přes 6 měsíců do své YAMAHY a jezdí to mnohem lépe. Chystám se teď na jeden motosraz a tam jim to natřu. Mám o 1/3 větší výkon, než motorky ve srovnatelné kubatůře.

2.Taky jsem o tom slyšel a říkal jsem si co to je za blbost a pak jsem si říkal, že to vyzkouším. No co trabant snese všechno . Ten med, výrazně zvýší kompresi a má další blahodárné účinky na motor. Med jak je známo obsahuje jednoduché cukry a ty se nepřipalují při vysokých teplotách jako u cukru obyčejného. Takže já jsem letos na směs benzin + olej + med (jedna lžička na 10 l benzínu)navrčel 12hodin a motor si jen pobrukuje.

Staci se podivat na stranku vyrobce. Casite je jednou z firem produkujicich zazracna aditiva a s medem nema nic spolecneho. Motor Honey je jejich marketingovy tah a spis nez s medem ma spolecne s kalendarem modelek na autech :-) Zde se jedna o tupy preklad ceskeho dovozce :-)
PetrVTR

Příspěvekod Návštěvník » úte kvě 15, 2007 22:54

PÁNOVÉ SE TOMU VYSMÍVAJÍ ALE MED V BENZÍNU JE VÝBORNÁ VĚC.
PŘI SPALOVÁNÍ ZKARAMELIZUJE A LÉPE UTĚSŇUJE PÍST VE VÁLCI.
NEZANEDBATELNÁ VÝHODA JE , ŽE MÍSTO KARBONU SE VE VÝFUKU USAZUJE CUKROVÁ POLEVA.TA SE JEDNODUŠE ODSTRANÍ NALITÍM VODY DO VÝFUKU , HEHEHE
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » stř říj 17, 2007 8:03

To mi trochu připomíná, že jsem i někde slyšel, že lžička plnotučný hořčice v chladiči utěsní chladicí soustavu.
Lidi neblbněte, všimněte si že u toho medu co prodávaji do aut píšou pouze na vlastní riziko! Kdyby to bylo 100% bezpečný tak to tam nepíšou.
Návštěvník

Příspěvekod wlken » stř říj 31, 2007 11:31

Supr,takže někdo chybně přeložil anglické slovo Honey jako med a někteří chytráci si budou místo do čaje lít med do nádrže,paráda...-)
P.S.: my říkáme "zlatíčko","broučku" a Britové/Američané zase "my honey", v tom to asi bude... :wink:
wlken

Re: Med v benzínu

Příspěvekod wlken » stř říj 31, 2007 11:34

Anonymous píše:A co se takhle do nádrže sem tam vymočit? A do motorového oleje pro zvýšení viskozity vykakat?

:D úplně vidím toho spořivého českého řidiče,jak dřepí nad motorem,nohama stojí na podbězích a snaží se trefit do nalévacího otvoru oleje... :lol:
wlken

med

Příspěvekod chemik » sob lis 03, 2007 17:46

Tak náhodou ten med je pravda, brali jsme to na chemickotechnologické fakultě, ale pozor musí být namazán na chleba aby jste měli sílu až to auto budete tlačit!
chemik

med

Příspěvekod Venca+ » pon bře 17, 2008 12:00

Tak si tam nasyp kilo cukru a vyjde te to zadreni motoru o pade levneji :wink:
Venca+

Re: med

Příspěvekod Návštěvník » pon bře 17, 2008 12:11

Venca+ píše:Tak si tam nasyp kilo cukru a vyjde te to zadreni motoru o pade levneji :wink:
A co když tam někdo ten cukr fakt šoupne? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Návštěvník

Příspěvekod peters.cz » sob dub 11, 2009 1:33

ombre píše:Ano, to je zaručené, akorát se do dvoutaktů musí dávat med slunečnicový a do dieselů pak řepkový. Na ošetření vstřikovacího čerpadla pak přidat i trochu prasečího sádla a citronovou šťávu na pročištění vstřiků. Do převodovky potom přidejte med lesní, skvěle ji to ztiší. Ono se to vlastně celé hodně ztiší, až se to zastaví napořád.

:lol: Borec :!: Takhle skvěle jsem se dlouho nezasmál :!: :wink: :lol: :lol: :lol:
peters.cz

Příspěvekod bjukemen » sob dub 11, 2009 19:33

Anonymous píše:Někde ,už nevím kde jsem četl ,že je dobré přidávat co benzínu Bonpari

:mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
bjukemen

Příspěvekod To zas byl den » sob dub 11, 2009 22:12

To jako třeba že by moch bejt u pumpy stojan s názvem medmix.Ty vole to je nářez zajímalo by mě jesli ta motorka eště kašle.
To zas byl den

Re: med

Příspěvekod gogo » ned kvě 24, 2009 17:03

Anonymous píše:všechno je na h...o, jenom včely jsou na med, a med je taky na h...o

Kdyby vám někdo hoši řekl at' si do motoru nase..te,tak to fakt uděláte,nejvíc mně tady na foru dostávaj ty vaše receptury na zlepšení nafty :shock: Čekám až někdo přijde s nějakým kořením do nafty který se musí trhat za úpln'ku :shock:
gogo

Příspěvekod Návštěvník » úte kvě 26, 2009 8:47

Při výměně rozvodoveho řětězu,na Škodě Favorit se mazaly ložiska červenou vazelinou.A cele se to zaprašilo cementem,muselo se to tam jakoby fouknout ten cement.Aby se rovnoměrně rozložil na plochy v motoru.
Návštěvník

Příspěvekod alfi166silver » úte kvě 26, 2009 8:58

Anonymous píše:Při výměně rozvodoveho řětězu,na Škodě Favorit se mazaly ložiska červenou vazelinou.A cele se to zaprašilo cementem,muselo se to tam jakoby fouknout ten cement.Aby se rovnoměrně rozložil na plochy v motoru.

:lol: :lol: :lol: Tomu se říká "Cementování oceli za studena" :lol: :lol: :lol:
alfi166silver

PředchozíDalší

Zpět na Paliva