Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Carloss21
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 18, 2022 19:40

Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od Carloss21 »

Zdravím, pořídil jsem si youngtimer Mazda Xedos 9 2.5 V6 facelift a má najeto pouze 17 tisíc km. Chtěl bych do toho tankovat co nejlepší palivo. Nyní tankuju pouze prémiová, většinou MOL. Na internetu jsem četl recenze že nejlepší je Verva 100. Co myslíte vy? Navíc prý není dobré neustále tankovat pouze 100 oktan ale jen třeba každé třetí tankování, jinak mám prý tankovat klasickou 95. Co myslíte vy? Jaký benzín je podle vás nejlepší? Děkuji :wink:
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké palivo tankujete?

Příspěvek od rousini »

Údaj o oktanovém požadavku uvádí manuál k autu. Vyšší OČ neškodí, ale nemusí ničemu pomoci. Vždy je to o vnímání - pocitu z chodu motoru. Hodně toho mohou zastoupit dobrá aditiva.
A pak taky čti, vláken věnovaných palivům je tady několik. Pravda konkrétní výstup ve formě zaručeně nejlepší benzín pro tvoje auto, tam asi nenajdeš.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké palivo tankujete?

Příspěvek od Pitris »

Pominu-li že od doby kdy se Benzina začala paktovat s Orlenem přestala být TOP, tak nejsem přesvědčen o tom že by byl u Tvé Mazdy nutný N98. Ovšem přínos N98 je v tom že obsahuje ETBE a ne MTBE jako N95.
A to jak píšeš že ne pořád "stooktan" bych u Xedosu - který zas takový stařik nebude, asi neřešil. To spíš ten kdo bere "obyč" N95, by měl každou třetí nádrž dát prémiový (to ale bylo/je v souvislosti s přímovstřikem). A na vysvětlenou - prémiový není každý N98, ale ten co je navíc doaditivovaný. V tanku, nebo řidičem. A může to být i N95. Z těch co jsou k dostání u stojanu tak třeba....
N98 s dodatečnými aditivy - MOL, Verva100, OMV Maxx Motion, Shell V-Power Racing.
N98 bez aditiv - ONO, Eurooil, (asi i Unicorn).
N95 s dodatečnými aditivy - Shell V-Power, Eurooil Optimal, (a asi i MOL a Efecta).
N95 bez aditiv - Eurooil, ONO, Prim, Tesco.
Jde o to že ta dodatečná aditiva obsahují čistíci a mazací složky, které zajišťují čistotu sacího, spalovacího i výfukového systému, brání korozi a v neposlední řadě i lehce sniží spotřebu. A přidáš-li to tam sám, pak víš co. Třeba Millers Petrol Power Ecomax, Wynn's Supremium Petrol, VIF, Bishop's 951, Morris Superclean Motortune, Liqui Moly 2642, atd.

Nicméně k Tvé otázce....
Já beru u Eurooilu N95 bez bio, a přidávám (nyní) Millers Petrol Power Ecomax. A když okolo Brna není EO N95 bez bio, tak u nich vezmu N98 a přidám si Wynn's Supremium.

Ten Eurooil má pro mobily aplikaci ukazující kvalitu posledního závozu u té které pumpy, a občas se tam N95 s 0% biosložky objeví...
Je to proto že EO obměňuje státní rezervy paliv, které jsou kvůli skladování BEZ bio.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Jaké palivo tankujete?

Příspěvek od tonny »

Eurooil N95 + Millers Petrol Power Ecomax
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké palivo tankujete?

Příspěvek od Colommbo »

Carloss21: Ahoj! Pojmenování vlákna jsi zvolil poněkud nešťastně... Poptáváš informace, jaké nejlepší/nejvhodnější palivo zvolit do tvého Xedosu 9, přitom vlákno pojmenuješ Jaké palivo tankujete? - tváří se to téměř jako anketa... :? Co kdo do svého vozu tankuje, ti může být vcelku jedno, tobě samotnému takové informace nijak nepomohou - každý jezdí na to, co vyhovuje jeho motoru, jeho stylu jízdy, popř. jeho peněžence (jeden z kolegů upřímně uvádí Eurooil - OPTIMAL DIESEL bez biosložky, což ti moc nepomůže a jen potvrzuje nelogičnost pojmenování vlákna.) Vidím to na změnu názvu vlákna a za sebe doporučím tankovat:
1. za předpokladu, že vůz budeš používat jako občasnou víkendovku, raději prémiové palivo s ETBE
2. jezdíš-li s ním běžným způsobem (denně či prostě dle potřeby), klidně klasiku N95 či pro lepší pocit hen tu prémii.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Egorich
Příspěvky: 52
Registrován: stř kvě 25, 2022 9:32

Re: Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od Egorich »

Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat? :shock:
Eurooil - OPTIMAL DIESEL bez biosložky + Wynn's Supremium Diesel :lol: :lol: :lol:
BMW E91 320d m47n204d4 12/2006, Helix Ultra Professional AM-L 5W-30
EO optimal diesel + Wynn's Supremium Diesel
Carloss21
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 18, 2022 19:40

Re: Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od Carloss21 »

Děkuji všem za odpovědi. Zatím jsem si všiml, že nejlépe auto jezdí na Vervu 100. Tankoval jsem i MOL a jejich premium palivo ale přišlo mi, že je vyšší spotřeba.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od NO HITS »

@Carlos už jsem to popisoval na Mazdaklanu, mám teda úpravu /optimalizaci jednotky navíc s mojí úpravou mapy časování od Kokeše (mimo jiné využití N98) , ale teď zkouším druhou nádrž Eurooil 95 + Bishop's BiTECH 1-C6-951 - auto jede bez problémů, možná i trochu líp a spotřeba mě zatím klesla o cca 0,5L, což při mých decentních úpravách je zajímavý a s jiným z paliv včetně Vervy 100 (ta je nic moc) nebo MM100 se chová zatím nejlíp
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od lefort »

Můžu se zeptat v čem konkrétně je Verva "nic moc"? Docela mě to zajímá, protože nejspíš téměř všechny prémiovky v ČR budou z jedné nebo dvou rafinerií a rozdíl mezi nimi bude s trochou nadsázky tak na úrovni chyby měření...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od jarson1 »

Isobna skusenost na honde civic - vykonovo/ pocitovo bez rozdielu, spotreba o dost hore. Cena - to vieme vsetci.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od NO HITS »

Už jsem to tu i na mazdaklanu psal několikrát:
Verva 100 vs Mm100 - verva vic kysele smrděla a v zimě daleko více kouřila než motion, také na ni byla vyšší spotřeba, na vervu jsem jezdil několik let, pak jsem několik let jezdil motion. Teď je navic verva E10, motion je E5, podle technickýho listu co mě tenkrát z OMV zaslali se motion vozí z Rakouska (100 a diesel), 95 a obyč nafta jsou od klasického dodavatele - asi Čepro

No a poslední dobou jsem zaznamenal kromě nesmyslné ceny i zvýšenou spotřebu na motion, proto jsem přešel na kombinaci 95 (E5 ONO) + booster což kleslo trochu a nyní mám 2 nádrže obyč Eurooil 95 (tam kde je E0) + booster a spotřeba je znatelně nižší i přes můj živější styl jízdy.
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od lefort »

Aha, takže jen domněnky :?
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od NO HITS »

:D :D četl jsi co jsem psal? Že jsou to věci, co se dlouhodobě projevily? A on napíše domněnky :D :D nějak nechápu jestli lidem v poslední době mrdlo, nebo jsem se omylem dostal do jiný reality :D
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od Colommbo »

Dle mého soudu to s benzínem není tak úplně jednoduchý (dobrý/horší/špatný) a pokud se to vyloženě exaktně nezměří a nespočítá, bude to dycky (tu více, tu méně) subjektivní záležitost. Na spotřebu má vliv vícero faktorů, kteréžto mohou vstupovat "do hry" všelijak a nahodile. Každému motoru (potažmo řidiči) může vyhovovat jiný druh benzínu (a to taky, jak je správně zmíněno, ne pořád, kvalita se může měnit), ale jak už jsem napsal, zobecňovat bych si netroufl. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od NO HITS »

Třeba poslední rok 90% cesty/nádrže jedu cestu do práce a zpět, pořád stejná trasa a až na výjimky i stejný tempo, tankuju typ paliva - stejná čerpací stanice - stejný stojan i když to někdy znamená že čekám dýl než jiní, tankování zapisuju přesně tak jak je na dokladu i včetně podmínek, vždy plná nádrž. Řekl bych že je to dost přesný oproti jiným lidem co to sledují, a pak přijde nějakej inteligent kterej nemá v ruce nic hmatatelnýho a má tu drzost napsat "hmm takže to jsou jen domněnky", tak nevím jak přesněji bych to měl v nelaboratorních podmínkách při běžným sledování auta víc sledovat, nemám rád arogantní lidi co maji nutkání vše vyvrátit aniž by se pokusili vyvratit to co říkám - tím teď nemyslím samozřejmě tebe @Colommbo
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Odpovědět