Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od jarson1 »

Ja by som sa teda urcite pre toto nijako nevzrusoval. Padla otazka, dostal odpoved(e).
Nech s tym naloží ako uzna za vhodne.
Niekto sa poučí, iný musí vyskúšať. Tak nech si to skúsi sám na svojom aute a svojej peňaženke. Je to kazdeho slobodna volba.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od rousini »

Status quo s dováženým vysokooktanovým benzínem padl. V Kralupech se dělá taky. A dle JPP obsahuje etanol, takže výhoda dlouhodobého uskladnění je v ...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od Colommbo »

NO HITS píše:Třeba poslední rok 90% cesty/nádrže jedu cestu do práce a zpět, pořád stejná trasa a až na výjimky i stejný tempo, tankuju typ paliva - stejná čerpací stanice - stejný stojan i když to někdy znamená že čekám dýl než jiní, tankování zapisuju přesně tak jak je na dokladu i včetně podmínek, vždy plná nádrž. Řekl bych že je to dost přesný oproti jiným lidem co to sledují...
Dělám to úplně stejně jako ty, poslední roky tankuju výhradně u EO N95 obyč. + VIF, krátké i dlouhé jízdy a spotřeba na celou nádrž (nádrž na 70 dotankovávám kolem 50 litrů doplna) mi tak porůznu kolísá v rozmezí půl litru, někdy i víc. Proto dokážu napsat, že na průměrnou spotřebu má vliv vícero faktorů, nejen benzín samotný. Shodou okolností jsem minule natankoval N95 u Benziny a ecce - spotřeba zrazu o šest deci míň, ale netroufal bych si říct, že by to palivo bylo třeba lepčí než EO. :)
NO HITS píše:...a pak přijde nějakej inteligent kterej nemá v ruce nic hmatatelnýho a má tu drzost napsat "hmm takže to jsou jen domněnky", tak nevím jak přesněji bych to měl v nelaboratorních podmínkách při běžným sledování auta víc sledovat, nemám rád arogantní lidi co maji nutkání vše vyvrátit aniž by se pokusili vyvratit to co říkám...
Leforta znám už několik let osobně. Je to chytrej a moc prima kluk, rozhodně ne konfliktní typ, naopak spíš mírnej a o věcech dokáže přemejšlet a auta ho fakt baví. Nejen proto si myslím, že tvůj kategorický odsudek si nezaslouží. Já bych si o tobě taky nedovolil napsat, žes sežral všechnu moudrost. Na vyvracení prakticky všeho jsou tu na fóru jiní. A tedy prosím, nenech zlost cloumat svým majestátem a mír v duši! Díky a buďmež rádi, že je tu konečně jaro! :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od Pitris »

Já u Benziny už skoro 3 roky nebyl, ale dříve když jsem vzal jejich Vervu 100 tak byla (při + / - stejných jízdách, a ve srovnání s "N98+" od EO, Km-Prona, OMV a Robin-oil) asi o půl litru vyšší spotřeba na 100.
A nedělám si iluze že by se kvalita Vervy - co Benzinu před nějakými dvěma lety zcela "sežral" Orlen nějak zvedla. Už tam neberu a jezdím převážně k EO. Buď 95 a Millers PPE, nebo 98 a Wynn's.
rousini píše:Status quo s dováženým vysokooktanovým benzínem padl. V Kralupech se dělá taky. A dle JPP obsahuje etanol, takže výhoda dlouhodobého uskladnění je v ...
:arrow: Benzín se označuje písmenem E a číslovkou 5 či 10, která neodkazuje pouze na maximální obsah biosložky (biolihu), ale i na maximální koncentraci kyslíku. Verva 100 NEOBSAHUJE standardně používaný biolíh, ale je založena pouze na bázi ETBE (ethyl terc-butylether). Ten je kyslíkatou sloučeninou a jeho aditivací do Vervy 100 se zvýšil podíl kyslíku nad 2,7 hm. %. Proto se Verva 100 musí označovat symbolem E10, i když neobsahuje žádný biolíh. Zdroj:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od rousini »

Na nějakém fóru psal někdo, že zaváží cisternou právě z Kralup a v dodáku měla Verva 100 uvedený etanol... Nic víc jsem tím nechtěl říct a už vůbec né tvrdit.
Nicméně v článku o benzínech z tohoto roku (auto.cz) je porovnávaná Verva vč. složení a o etanolu se nic neuvádí. Značení E5 (10) rozumím :wink:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Mazda Xedos 9 - jaké palivo mám tankovat?

Příspěvek od jarson1 »

Už nejaký čas mame u nas Orlen a ten ako je známe ponúka ako premiovku práve Vervu100. Podla info od obsluhy ( ktorá je samozrejme tá istá už roky, len dostali "nové tričká" ) je to síce E10 ale s tým , že je to len s ETBE. Každopádne to však nepovažujem za nejakú výhru. Totiž , kto vie ako sa % v tomto prípade počíta, vie aj to, že teoreticky na to treba 2 diely ETBE na 8 dielov benzínu. Ano, nie je tam biolieh, lenže toho by stačilo tých realnych ( do) 10%. Takto je tam sice niečo "menej škodlivé" ale zase je tam toho 2x tolko. Takže vo výsledku ako vravím, žiadna výhra.
Co sa týka sledovania spotreby mám to podobne ako kolegovia niektorí, používam na to spritmonitor.de ( kludne si tam moje auta možete kto chce nájst a pozriet). A potvrdzujem, že s Vervou 100 je spotreba vyssia. Na druhej strane cenova politika (aspoň nateraz) Orlenu je taká, že sa drží pod Slovnaftom a este ponúka zlavu na tankkartu. Takže , nakolko auto nie je stredobodom vesmíru a su aj iné priority , ktore treba financovat, tak práve z týchto dovodov brávam aj toto palivo. V poslednom čase to dokonca mixujem v 2/3 pomere s "poctivou" EVO100 od slovnaftu. Tak si čiastočne kompenzujem cenu a žijem vo viere, že výsledný mix má ako tak rozumnú koncentráciu tejto náhražky voči množstvu skutočného paliva niekde okolo tých 15%.
A ked chcem starenke dopriat, tak zabehnem za rieku na západ a dám jej napiť poctivej českej 95-ky :D
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Odpovědět