Mazací schopnost rostlinného oleje

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

batoo

Příspěvek od batoo »

Jestli to bude Bosch, tak ten vydrzi, jestli jsi natrefil na kousek s Lukasem, tak ten ne:)
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Durex »

To je úplně jedno co tam je! Zadře se vstřikovací jehla v uložení,protože tam je tak velkej tlak, že olejovou vrstvu vytlačí a jde to kov na kov. Kdežto s naftou bylo počítáno a tak ta tento tlak vydrží a film se tam udrží. Bavily sme se o tom i v Kutné Hoře ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
batoo

Příspěvek od batoo »

Ja v 309 na olej najezdil neco oleje a nikdy se mi cerpadlo nezadrelo, takze bych to nevidel tak cerne....
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Durex »

Měl si stěstí. To ještě ale neznamená, že nemám pravdu. Taky jsem nepsal, že se to stane během 100 km. Může to být třeba po 20 000 km,ale prostě jednou to přijde. Čím novější auto popř. auto s menším motorem, tím dřív.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
batoo

Příspěvek od batoo »

Ale tady se nebavime o novem aute, ale o stare rotacce v 205ce, najel jsem s tim priblizne 2roky (70 000km) a bez problemu, znam mnoho dalsich lidi a taky bez problemu, akorat to musi byt Bosch a ne Lukas.

Jinak na zimu pozor, pokud z toho nebudes delat MERO, tak se olej dokonale nesmisi s benzinem a opravdu hrozi poskozeni.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Durex »

Já naprosto vím, o čem se bavíš. Taky jsem psal čím novější nikoliv nové! Takže klidně 13 let staré je ale novější než 16 let staré ... Nicméně nejsem zastáncem ježdění na cokoliv. Když chci šetřit, tak si pořídím Benzin v LPG. To je jediná a podle mě správná alternativa, jak mít dlouhou výdrž motoru, nízký emise, výkon a uživatelskou přívětivost ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
batoo

Příspěvek od batoo »

Emise jsou s jizdou na olej o dost nizsi nez na naftu.
V pohode je to tvuj nazor neberu ti ho, ja nemam benzin/plyn rad.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Durex »

Z jakýho důvodu smým li se zeptat.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
batoo

Příspěvek od batoo »

Jsou to ciste subjektivni duvody, ale proc je nenapsat.
Vadi mi smrad plynu za autem, omezeni ulozneho prostoru a nebo nemoznost mit rezervu.
Uz je to dele, kamaradovi bouchla / horela (spis asi horela) LPG bomba v aute a dodnes vidam jeho dcerku osklive popalenou.
A celkove mi vadi prubeh benzinu - ale je mozne ze az budu starsi dojdu k opaku :).
Tak nejak mi vadi pocit, ze mam neco natlakovaneho v kufru.

Mel jsem samuraje na plyn (tam byl karbec) a to to jeste docela slo, cas od casu se to poladilo a jezdilo to obstojne.
Pak jsem mel sluzebni strikacku (sekvenci vstrikovani plynu) myslim, ze to byla Fabie 1.4 MPi a to se furt sralo.
A jeste me hodne stvalo, ze jsem nemohl do podzemnich garazi, ale to jsem cetl, ze to snad ted uz zmenili.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Durex »

Samozřejmně ti nemohu tvoje přesvědčení vyvracet ale:
Za 1) Dnes už za autem plyn nesmrdí (za žigulem ano ...)
Za 2) Toroidní nádrž neomezuje kufr a rezervu stejně nemám - sprej to jistí
Za 3) To měl ofiko dělané a nebo se v tom sám vrtal?
Za 4) Mě zase vadí šílená nespolehlivost a servisní nároky dnešních ropáků
Za 5) Plyn a jeho nádrž je x krát bezpečnější než benál! Nebo co se stane s plastovou nádrží hozenou do ohně? S plynovou totiž nic ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
batoo

Příspěvek od batoo »

Jak je to s tema garazema?

Jestli to mel delany a nesah do toho to nevim, vim ze to byl 6valec snad BMW e30.
No i dnes kdyz jedu za autem na plyn tak to je citit.
S tou nespolehlivosti u nove nafty s tebou souhlasim, nicmene bohuzel i benzinaky alespon jak to vidim na firemnich vozech, se docela dost serou (Skodovky Fabie, Octavie) ale je fakt, ze dostavaji za usi.
Ted tu jsou hlavne 1.2TSI, tak jsem zvedav jak casto se bude menit turbo.:))
Netvrdim, ze plyn neni vice nebezpecny nez benal, ale celkove nerad jezdim v traskavych vecech:)
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Durex »

To že se sypou oktávky s těmahle motůrka, tak to mě nepřekvapuje. Když je to firemní, tak tomu každej dává čočku, tak to taky nepřekvapí. Zatím se tam nesmí,ale na to nějak bodám-nejezdím teda do podzemních,ale normálně do větranýho přízemí obchodáků. Pokud je ten plyn udělanej tak jak má a člověk se na to občas koukne, jestli to vše těsní,tak nemá co bouchnout! A v souvislosti s dopravníma nehodama. Kolik aut na plyn začalo hořet nebo dokonce bouchlo od plynu? Žádné. A benzínových ... ?
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

batoo: omrzel ta už DP...?



..tiež sa musim zastať oleja ako takeho sry Durex :)


kedysi som vo fiat tempra jazdil na olej kupil som v lidl a na parkovisku som to lial do nadrže,to vam bolo pohladov hehe som sa dobre bavil,teraz ked je cena vysoka už olej nekupujem a do CR už by som ho nedaval...


..inak kamoš ma auto kde je VP44 a veselo jazdi na filtrovany olej z reštiky :wink:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Durex »

Jasně každej má svůj názor. Z mýho pohledu má olej samý nevýhody. Cena za provoz bude stejnejá jak LPG. Budu mít problémy v zimě. Nemožnost ho lít do jakéhokoliv auta. To že vlastně okrádám stát o spotřební daň už nereším.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..štaát okráda hlvane nás ;) a to je to posledne čo by ma trapilo,kurvy tiež neplatia dane a dobre je..


..nepovedal som že som jazdil v zime na olej,petrolej je drahy takže v zime sa tantovalo podstivo,pre mna ma olej hlavne tu vyhodu (alebo mal) že v reštike ti ho daju takmer zadara prefiltruješ a nejaka 1.9D si bude pochutnávať to je cele
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět