LTO

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
nn

LTO

Příspěvek od nn »

Jeden ing.chemie mi řekl,že můžu bez problému jezdit ve svém starém dieslu na LTO.Co vy na to???
Luboš T.
Příspěvky: 122
Registrován: sob bře 27, 2004 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Luboš T. »

Pokud se jedná o LTO typu (Extra Light) Extra lehký topný olej, který je obarvený na červeno tak můžete, dokud Vás nechytnou. :(
Je to v podstatě motorová nafta s barvivem a tzv.značkovačem, tedy chemickou látkou, pomocí níž lze LTO jednoznačně v palivu identifikovat a doměřit tak uživateli DPH o níž se stát nechce nechat připravit :cry:
Zatím jsem však policii vybavenou pipetami pro odběr vzorků z nádrže ještě nepotkal :wink:
drgi

Příspěvek od drgi »

Luboš T. píše:Pokud se jedná o LTO typu (Extra Light) Extra lehký topný olej, který je obarvený na červeno tak můžete, dokud Vás nechytnou. :(
Je to v podstatě motorová nafta s barvivem a tzv.značkovačem, tedy chemickou látkou, pomocí níž lze LTO jednoznačně v palivu identifikovat a doměřit tak uživateli DPH o níž se stát nechce nechat připravit :cry:
Zatím jsem však policii vybavenou pipetami pro odběr vzorků z nádrže ještě nepotkal :wink:
nie DPH, ale spotrebna dan z ropnych paliv a maziv.

co s tou farbou a znackovacom, nemoze uskodit palivovemu systemu, alebo sa niekde usadzovat?
Luboš T.
Příspěvky: 122
Registrován: sob bře 27, 2004 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Luboš T. »

Jistě, popletl jsem to jedná se o spotřební daň, která uniká státu nikoli DPH :oops:
Barva ani značkovač palivovému systému neuškodí, jsou tam toho jen ppm.
realista

LTO

Příspěvek od realista »

LTO normativně je daleko horší než motorová nafta. Skutečnost je však taková, že rafinerie je ohromě složitá fabrika a nevyplatí se jí přejít na horší LTO (prodá se asi 3-5% výroby) a rozhodit si tím technologii, tak trochu motorové nafty formálně překlasifikoje na LTO. Pokud by ale někdo využil normu LTO a namíchl co mu přijde pod ruku, tak by byl problém.
Tirika

Příspěvek od Tirika »

Policie sice vybavená není,ale celníci ano,neboť jsou ze zákona správci daně... A případný nemalý flastry a doměření spotřební daně za to nestojí
Odpovědět