LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
RomanHGT
Příspěvky: 13
Registrován: pát zář 16, 2011 19:11

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od RomanHGT »

A kdyz jezdite na lpg resite ty podzemni garaze? Co jsem si vsiml tak v nemecku jsem nikdy nevidel zakaz do garaze. A u nas parkuju vsude a nikdy jsem s tim nemel problem. Jak nekdo dokaze ze mam v aute lpg kdyz to neni videt? Nehlede na to ze si myslim ze benzinova nadrz je vic nebezpečná nez ta plynová.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Jerry3 »

Tak to určitě ne! A pokud se něco stane, zaplatíš veškeré škody ty sám, bez pomoci pojišťovny.
RomanHGT
Příspěvky: 13
Registrován: pát zář 16, 2011 19:11

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od RomanHGT »

a co se muze stat? Kdyz bude pozar tak první stejne bouchne benzinova nadrz. A fakt jsem se nikde v zahranici nesetkal ze by se to nekde resilo v nemecku parkuju casto v podzemnich garazich a zakaz jsem na žádné nevidel.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Jerry3 »

Tak si o tom napřed něco zjisti, a pak můžeš filosofovat!

P.S.: Každému, kdo takový zákaz poruší, bych rovnou přišil obecné ohrožení, jak to dělají ve Švýcarsku.
RomanHGT
Příspěvky: 13
Registrován: pát zář 16, 2011 19:11

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od RomanHGT »

Nepotrebuju si nic zjišťovat logicky kdyz tam zakaz neni tak tam muzu neno ne? Asi zalezi jak je reseno odvetravani atd.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Jerry3 »

Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Shi »

Zatímco CNG odvětrá vzhůru samo, tak LPG je těžší než vzduch a v případě netěsnosti vyteče do podzemních prostor. Rozdíl je ten, že zatímco benzín když tak hoří, tak LPG prostě vybouchne. To není věc zákazu, to je fyzika. Nedivil bych se, kdyby v některých zemích měli zákaz parkovat LPG pod zemí přímo v zákoně.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Jerry3 »

Shi píše:...Nedivil bych se, kdyby v některých zemích měli zákaz parkovat LPG pod zemí přímo v zákoně.
aniž by tam nutně musela být nějaká cedule, přestože tam povětšinou je. Např. v AT, CH a FR úplně všude, a to dokonce i v hromadných krytých nadzemních parkovacích domech, např. u haly Palexpo v Ženevě, kde se vždy počátkem března konají autosalony. Za vjezd do takového prostoru s LPG hrozí v CH zabavení auta a vazba s následným trestním stíháním.

A ještě vysvětlující "obrázek" k příspěvku uživatele Shi:
https://www.gibgas.de/Fakten/Mobilit%C3%A4t/Tiefgarage
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od pepoh »

pre stavitela je lacnejsie dat znacku zakazu, ako montovat vetraci system.... :mrgreen:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od skodovkar »

pepoh píše:podzemna garaz je to posledne co ma trapi. zriedkavy vyskyt, takze o com to je ?
:wink: Měl jsem LPG krásných 11 měsíců a vždy jsem našel místo ať na klasickém parkovišti nebo na střeše. Sice rád jezdím do podzemí, ale v mém okolí je dost alternativ. V tuzemsku to (kromě Prahy) nevidím jako závažný problém. Jinými slovy bych klidně znovu LPG bral a určitě mi stálo za provozování.
Jinak auta s LPG a CNG musí být, zejména kvůli hasičům, označena nálepkou, takže to lze jednoduše poznat.
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Misojogi »

Jinak auta s LPG a CNG musí být, zejména kvůli hasičům, označena nálepkou, takže to lze jednoduše poznat.
na nalepku das magneticku samolepku (a tak ju zakryjes) ked ides do garaze a vybavena vec :-D
aspon tak radia na internete ... :oops: :D
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Pitris »

A co radí internet až to bouchne :?: :!: Co když zaparkuje vedle tebe :?: Při "kvalitě těch montoven plynu" a při všeobecném přístupu většiny lidí vojebat na STK všechno co jde, bych tomu čurá*ovi co by to s tou nálepkou udělal a vjel tam, nechal okamžitě to auto zabavit a sešrotovat :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od tonny »

Jarku, máš bohužel pravdu s tou vlastností lidí co nejvíce šetřit, ojebávat. Každý si myslí, že mě se to nemůže stát, projednou... Prostě nám tu chybí přirozená odpovědnost za své činy.

Já než jsem si pořídil LPG, snažil jsem se o co nejkvalitnější systém a mít nádrž venku nejen aby nezabírala kufr ale při havárii se počítá s tím, že nádrž opustí vozidlo (způsob uchycení). Bral jsem to jako určitý kompromis mezi vozidlem co potřebuji a rozumnou spotřebou. Prostě určitý kompromis mých potřeb s určitým handicapem, což je vlastně jen to parkování v parkovacích domech. U nás v okolí nesou a když potřebuji se někde do města dostat, mrknu na Google a najdu něco vhodného v okolí.
Nějaké nevýhody typu dražší emise, STK a revize jsou směšné, alespoň já s tím nemám problém.
Jediný problém vidím ve vhodnosti montáže pro daný motor = čím menší motor (obsah), tím více trpí.

Co se týče tankování, před třemi lety co jsem začal, se občas našla nějaká čerpačka, kde zavážely přímo z Rakouska nebo Německa a tam byl poznat výkon s dojezdem na nádrž. Dnes už je to díky tlaku na ceny úplně jedno. Nechtějí vám ukázat odkud je původ, prý neví, dokonce ani šofér, co to veze. Občas někdo prozradí, že je to vše z Polska. Prostě jde jen o cenu a můžeme si za to sami.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Misojogi »

Při "kvalitě těch montoven plynu"
na slovensku je ina situacia, podmienky su tak prisne ze to nikto nechce robit a ostalo len asi 10-15 firiem na cele slovensko aj z toho niektori idu do dochodku a balia to ...

ale pointa je taka ze v Taliansku do podzemnych garazi mozno s LPG autom chodit bez problemov
nerozumiem preco, v com je rozdiel oproti nam?
Ak je to nebezpecne tak preco to neriesia
a zasa opacne ak je to bezpecne naco my mame zbytocny predpis?
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Jerry3 »

Misojogi píše:ale pointa je taka ze v Taliansku do podzemnych garazi mozno s LPG autom chodit bez problemov
A jak jsi na takovou píč.vinu přišel? Viz
https://www.interparkingitalia.it/en/Pa ... archeggio/
Misojogi píše:...naco my mame zbytocny predpis?
Zbytečný? Říká se tomu fyzika! :idea:
Odpovědět