LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od pepoh »

https://www.youtube.com/watch?v=64Whdw6CwMo
Zvažujete LPG? Prídu dotácie a zrušenie zákazov v podzemkách
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Jerry3 »

Jerry3 píše:
Ukaž mi jediného výrobce, který vítá předělávku na LPG, pokud tak nečiní on sám! :twisted:
pepoh píše:hromadne schvaleny typ motora vyrazne zjednodusuje prestavbu na plyn. v opacnom pripade je to byrokraticka pohroma.
vyrobca tymto sposobom podporuje montaze plynu. oni maju z toho hovno..
Přiznám, že ani jednomu jsem neporozuměl. Můžeš být, prosím konkrétnější?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Jerry3 »

Řekl bych, že tobě jde výhradně o legislativní stránku věci a klidně se vsadím, že s technickou stránkou či dokonce se "schválením" ze strany výrobce motoru/ů to nemá společného ale vůbec nic. :idea:
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od pepoh »

priebezne citam diskusie na tema plyn, zaujimave s cim sa clovek stretne...
ludia maju strach z plynu nepravom, radsej nech sa boja jaky idiot im to namontuje.
Na běžný servis mi přijela Octavia I 1.6 75kw lpg BRC (vím, že to není Honda, ale princip stejný HaHaaa) ale navíc s tím, že od montáže zlobí LPG (přepíná se do benzínu, při vysokých otáčkách výpadky zapalování při běhu na LPG atd.
Takže jsem klasicky zkontroloval cívku, svíčky, kabely > kabely, svíčky jsem vyměnil za NGK, ale problém zůstaval. Takže jsem vzal diag a sledoval parametry jednotky LPG. A hle .. teplota vody i při prohřátém motoru byla pouze 30°c a teplota plynu nejvýše 10°C, ale spíše mínusové hodnoty při delší akceleraci. Takže jsem ohmatal reduktor a uplně studený i po půl hodině ježdění v otáčkách, zkoušel jsem vyvakuovat/odvzdušnit system a bohužel nepomohlo. Zkontroloval jsem kam je reduktor napojený a byl špatně. Voda vubec necirkulovala, protože byl prakticky napojený na jednu větev > výstup a vstup reduktoru šel proti sobě HaHaaa. Reduktor jsem přepojil, aby voda cikulovala > reduktor horký, telota plynu 20°C až 40°C a zmizely výpadky zapalování při jízdě na plný plyn. Bohužel zůstávalo náhodné přepínaní do benzínu, takže jsem vyčistil vstřiky, přeladil (nepomohlo) a laboroval dál. Vypozoroval jsem, že mi LPG shazuje parametr Delta P. Vždycky když klesla delta P při prudkém šlápnutí plynu pod 500mbar, tak to přeplo do benzínu. Zkontroloval jsem podtlaky, membránu reduktoru = vše OK. Vzhledem k tomu, že Delta P je rozdíl tlaku plynu P1 a map senzoru tak mě napadadlo zvýšit tlak na reduktoru, protože s hodnotou MAP člověk nic nezmůže. Na volnoběh tam bylo cca 1300mbar, tak jsem to zvednul na 1450mbar. Což pomohlo a auto jezdí perfektně ve všech stylech, teplý, studený.
http://www.honda-club.cz/forum/viewtopi ... start=4410
na honda fore maju plyn vcelku rozbehnuty :shock: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Misojogi »

Zvažujete LPG? Prídu dotácie a zrušenie zákazov v podzemkách
ako vyzera situacia?
pokial viem hlavne sa mali zjednodusit schvalovanie individualnej prestavby (znizit poplatky zo 400€ na 20-50€)
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Jerry3 »

Misojogi píše:Zvažujete LPG? Prídu dotácie a zrušenie zákazov v podzemkách
V zásadě platí, tedy přinejmenším v ČR, že legislativně nic nebrání tomu, aby takový zákaz neplatil, "jenom" je zapotřebí, aby ty podzemní garáže splňovaly určité podmínky. Jenže ty staré podzemky je nemají šanci splnit a nově stavěné se nestaví tak, aby ty podmínky splnily, poněvadž je to příliš nákladné. :idea: Takže si klidně nech(te) zajít chuť! :P
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od pepoh »

podzemna garaz je to posledne co ma trapi. zriedkavy vyskyt, takze o com to je ?
v praci to iste, furt jalove argumenty :mrgreen: ked sa opytam kolkokrat boli v podzemke, potom je hrobove ticho :mrgreen:
keby niekomu kvapal benzin, za bezvetria vypary by rovnako isli dolu, su tazsie nez vzduch....a teraz co? zakazeme aj ostatnych ? :mrgreen:
odparkovana tesla zacala horiet v garazi a znicila vedlajsie auta...ich rovnako treba zakazat :mrgreen:
a dokonca oni tam maju aj tankovanie-nabijanie !
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Jerry3 »

Představ si, že někteří jsou na podzemní garáže odkázaní. Nikde jinde totiž legálně nezaparkuješ. Třeba v mém případě by se dopravní prostředek na plyn stal z těchto důvodů zcela nepoužitelným.
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Fahrer »

Prima informace byla i včera v TV. Zdražení CNG o 3,- Kč. Má to ještě smysl takové auto provozovat? Zrovna plyn mi připadal jako poměrně ekologická a akceptovatelna varianta.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Durex »

Až se zdraží elektrika a uvalí se na ní spotřební daň, má to ještě smysl takové auto provozovat? Zrovna elektrika mi připadal jako poměrně ekologická a akceptovatelna varianta. :twisted: :lol:

Myslím si,že v současné době v tak masovém měřítku,jako celosvětová spotřeba pohonných hmot je,je pořád benzín/nafta to nejlepší a v podstatě i to nejekologičtější,co můžeme mít. Časem to vidím na vodík a vesmírnou energii :wink: :D
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od tonny »

Jerry3 píše: co konzumuji pránu
:wink:
Dej vědět, kam jsi se až dostal.

LPG má výhodu, že není až tak rozšířeno a je ho potřeba spotřebovávat. Až budou baterkoauta více rozšířena, také elektřina hóóódně podraží.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Fahrer »

Durex: nepochopeno, ale nevadí. Samozřejmě až se elektrovozy rozšíří, tak se el zdraží. Jinak čekal jsem to až za delší dobu, ale vzhledem ke stavu státní pokladny a nastaveným dalším procesům to přijít muselo.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Durex »

Fahrer: No jen že s tou elektrikou je to stejný jako s tím cng. Lidi to zkouší a jezdí na to jen proto,protože je to levnější nebo jinak zajímavý. Ale až to pomine,tak má to vůbec smysl?

A je to vlastně úplně stejný,jako kdyby najednou všichni měli jezdit na plyn. Co topení v zimě?

A co když budou všichni jezdit na elektriku? Ovšem tady se obávám toho,že by mě vůbec nepřekvapilo,kdyby se výrobce a distributor(nebo třeba stát) nepoškrábal na hlavě a nespočítal si,že proč by měl prodávat levněji elektriku lidem domů,když by tu samou a daleko dráž mohl prodat na rozpohybování plechovky ... Samozřejmě v případě,že jí bude nedostatek,což by bylo
Naposledy upravil(a) Durex dne pon lis 25, 2019 14:42, celkem upraveno 1 x.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Pitris »

Jerry3 píše: co konzumuji pránu
tonny píše:Dej vědět, kam jsi se až dostal.
Dále v Ostatním v Ostatním
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět