LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jenik

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od jenik »

Každý stojan tlačí jinak, koukněte z boku je manometr, některý dokonce pulsují při tankování - není problém 9-14 . Spotřeba je jen orientační zhruba, leda,že by jste jezdili imrvere na jednu pumpu relaitivně ve stejný čas :D teplotu a tlak. Jediné co můžu vyjmenovat, jsou stanice kam bych už v životě nejel tankovat :( LPG jezdím dlouho i celkem po republice, nemám v hlavě všechny samozřejmě,ale par si jich pamatuju, jestli Primagas, Vitogas, FRanta vopršálek gas úplně jedno..... Každý týden jiný plyn klidně na stejnym stojanu a to bez komentářů. V zimě by měly mít lepší poměr butanu ku propanu,ale ne všade to drží. Co je vrchol všeho je, když mi otroubená plynobába na Karlovarce tvrdila,že do bomb je jinej než do aut. Má skoro pravdu :mrgreen: , protože ve sporáku blbej plyn hoří fakt blbě a to bylo stížností,ale auto to pochroupe. Jeden XY pán co obsluhuje LPG na Strakonický mi prozradil jako starý vyučený plynař,že do plynu na místě těžko něco namícháš jako do nafty ale už to přivezou klidně pokurvený pod záštitou třeba pánaboha. Izobutany atd hejbou světem, záměrně blbé poměry P a B. ČOI se zaměřila i na LPG a to nedavno, bylo to publikováno, kupodivu jeden z poměrně známých LPG stanic dostal falstr v 6 nulách. Rozhodně automat co mám to pozná hnedle, řadí úplně jinak, protože auto nemá výkon.
Ještěr

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Ještěr »

Ať hledám jak hledám, našel jsem od ČOI o tom zprávu ale seznam 2013 asi zveřejněn není, co?
jenik

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od jenik »

Byl na netu a určo by měl jít dohledat. Pamatuju jen,že Tomegas Ústí nad Labem měl největší flastr, pak několik dalších po ČR. U několika jsem vloni také tankoval :( - jen jednou cestou kolem :?
Naposledy upravil(a) Pitris dne pát led 24, 2014 19:57, celkem upraveno 1 x.
Důvod: smazána citace minulého příspěvku
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Pitris »

to Jenik: Prosím nekopírovat/necitovat předešlé příspěvky, pokud to není nutné. Stačí Odpovědět
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ještěr

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Ještěr »

Hm, od Tomegasu bere plyn spousta čerpaček, to jsi mě nepotěšil :mrgreen:
Jednou jsem bral na ONO (taky mají Tomegas) a trochu hůř to jelo. To bylo poznat že i manželka si všimla jak je to líný. Někdy to zas ale jelo divočejš než na Flagu ale ve většině případů nepoznám rozdíl mezi "timdlegasem" a "tamtimgasem". Prostě stejný. Ten velkej podíl síry se možná časem podepíše na motoru, Kamarád (dodnes jezdí na lpg ale už s jiným autem) a na růzý nejlacinější plyny na Ústecku a Teplicku namotal s Feldou 300 tis. km a to měla předtím ještě asi 100tis. km na benál...
jenik

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od jenik »

Taky jsem bral kolikrát u ONO :D cena byla výborná, např. v Jindřichově Hradci a jelo to jak ďas, na jiném ONO zase už ne, těžko říct. Nejběžněji beru na 2ou místech kolem bydliště a i plynař mi potvrdil dle filtru před vstřikama,že to byl rozhodně čistý plyn, žádná černota nic jako bývá obvykle. Felda zpucuje všechno stejně jako 120tká má bývalá a ta najezdila ke 300 000 km taky. Síra je problém, dokáže to oddělat motor. Na Strakonický Shellka u Dobříše, jsem nedavno bral a valil oči jak auto svištělo. Třeba v loni v listopadu to byl tak "normál"
Ještěr

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Ještěr »

Tak schválně zkusím tu Shellku na Dobříši, jezdím okolo ní po Strako na chatu. Tam jsem ještě nebral :wink:
jenik

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od jenik »

Nezaručuju úspěch :) ale pojede to určitě minimálně normálně :)
Ještěr

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Ještěr »

Jasně, v pohodě. Koukám, že tam mají dodavatele Kralupol, na to jsem ještě nejel. Musím testnout :twisted: .
Jinak jak se často pomlouvají balkánská paliva - třeba na pumpách INA (1x vlastní zkušenost) nebo PETROL - hlavně N95, tak zase LPG na nich bych hodnotil velmi kladně :wink:
jenik

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od jenik »

Další typ, opět Strakonická o kousek dál OMW vpravo u Chraštiček - chutnej plyn :) Přestávám věřit,že co je nalepeno na stojanu za firmu tak opravdu vždy točí, pokaždé jinej plyn.....
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od ka-spel »

Jak říká Ještěr balkánská paliva (Chorvatsko, Černá Hora, Srbsko, Bulharsko) jsou super. Minimálně o 10% lepší spotřeba. Dodnes vzpomínám jak jsem jel průměr 10/100 s klimou s feldou 1,6 průměrem 120 km/h Rumunsko - Slovensko.
byloObrázek
je Obrázek
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od skodovkar »

Zatím beru u Benziny, bylo mi to doporučeno. Bral jsem i jinde, ale nějaký citelný rozdíl jako znám u benzínu nenastal. Možná kdybych ten motor dal do pořádku, pak možná. Je to starý systém s vyústěním nad karburátorem.
Petr H.

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Petr H. »

Nechci dělat reklamu Agipu, ale po víc 400 tis. Km na vše možné včetně ježdění na láhve je to asi nejlepší plyn. Obzvláště pokud máte auto s ŘJ co umí reagovat na OČ. Letní směs od flagy nebo českého plynu, u mně je tak 20 koní méně a motor k brečí až do zimy. Zlaté časy kdy šlo tankovat čistý propan u opékače kuřat. :-) to byl jinej mazec... :-)
miki

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od miki »

Na Slovensku je všade na pumpách benzín základ Slovnaft - či je to OMV, Shell, Agip.... môžu si dať v Slovnafte niečo primiešať ale ten základ je rovnaký... tak by ma zaujímalo či je to rovnaké aj LPG - to by mal byť "odpad" produkt pri rafinácii ropy tak nepredpokladám že by to každý predajca vozil zo svojho zdroja... máte nejaké info? Aká je tu úloha skladovania? filtrov? typu nádrží?
Petr H.

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Petr H. »

Mám, existují technické plyny bez spotřební daně... nevhodné pro motory, ale hoří.
Odpovědět