LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od pepoh »

lengy60 píše:A kdo si nechá auto od nova 200.000 km? :D
moment... >90% predanych novych aut je na firmu, takze toto tvrdenie je mimo misu.
nepotrebuju nove auto furt, skor len odpisovat dane atd.
Jerry3 píše:A stále jezdí! :D Dorostly v něm mé děti, tak proč by nemohlo odvozit také vnoučata - jakože i k tomuto účelu dnes věrně a dobře slouží. Ovšem kdyby v něm bylo LPG, už je dávno v prd... :idea:
japonci su preslaveni slabou odolnostou na plyn vseobecne
skodovkar píše:Ty to zřejmě nebudeš, ale je nějaký důvod abych si ho tak dlouho nenechal pokud mi nabízí něco unikátního? Proč bych nemohl najet ročně 20-30tKm a auto si nechat 10 let?
Jsou tací (a dokonce i zde na foru je jeden), kteří měli důvod dokonce pro rozsáhlou investici do takto jetého auta.
sledujem isty cas, ze tvoje nazory mi pasuju. :)

proste sa tu zvrhla negativna nalada na plyn vseobecne, pretoze je lacnejsi, a ludia su nasraty pretoze oni nadalej tankuju draho. a nemaju vnutornu silu a presvedcenie aby isli tiez do toho..
benzinaci by mali nadavat skor na naftakov, ze dotuju naftu, lebo platia najvyssie dane.
(vo vyspelom svete nafta je drahsia, toto je tu iba lokalna eu deformacia trhu :idea: )

sk-cz trh je velmi drobny.
taliani ,poliaci, atd tam je vysoke % plynu. bodaj by nie..

typicke klise na plyn: V6/V8 "sprznit plynom" (protiargument:naco je auto ktore nejazdi ???)
nemozes do garaze (preboha ako casto tam priemerny sofer chodi ??)
zere a nejde (staci vymenit "plynoinstalatera" za odbornika) toto je nazor kvalitnych firiem, ktore sami hovoria ze nespokojnost vznika zo neodbornych montazii.
Durex píše: Proti LPG nic nemám a pokud by někdo postavil přímo motor na LPG,který by byl jednoduchej (což jde) a jel by, tak s tím nemám nejmenší problém a je to podle mě jeden z mála způsobů alternativního paliva ve smyslu cena/bezpečnost/hustota čerpaček/rychlost doplnění paliva/emise
je to sice draha novinka, ale je mozne mat lpg v tekutej fazi - priamovstrek motory. tam je to bez straty vykonu.
(napr stacionar motory vyrobene cisto na plyn maju lepsie parametre, ako 2palivove.)
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Jerry3 »

pepoh píše:proste sa tu zvrhla negativna nalada na plyn vseobecne, pretoze je lacnejsi, a ludia su nasraty pretoze oni nadalej tankuju draho. a nemaju vnutornu silu a presvedcenie aby isli tiez do toho..
benzinaci by mali nadavat skor na naftakov, ze dotuju naftu, lebo platia najvyssie dane.
(vo vyspelom svete nafta je drahsia, toto je tu iba lokalna eu deformacia trhu :idea: )
Já to trochu otočím:
- Ano, to, že doplácím dieselistům na jejich naftu, to mne vyložene se.e, ovšem na LPG-áky pohlížím s patra - jako na chudáky, kteří ve snaze za každou cenu ušetřit doplácejí na to, že si nemohou dovolit jezdit normálně, tj. bez starostí.
- A proč bych měl v sobě hledat sílu jít do něčeho, o účelnosti čehož nejenže nejsem přesvědčen, ale dokonce jsem přesvědčen o pravém opaku?
pepoh píše:typicke klise na plyn: V6/V8 "sprznit plynom" (protiargument:naco je auto ktore nejazdi ???)
Jestliže jsem měl na to pořídit si opici, měl bych mít i na banány. Jenže kdo uzná krutou pravdivost tohoto úsloví?
pepoh píše:nemozes do garaze (preboha ako casto tam priemerny sofer chodi ??)
Průměrný řidič v západní Evropě rozhodně často, dokonce se tomu ani nedokáže vyhnout.
pepoh píše:zere a nejde (staci vymenit "plynoinstalatera" za odbornika) toto je nazor kvalitnych firiem, ktore sami hovoria ze nespokojnost vznika zo neodbornych montazii.
V praxi to probíhá tak, že v případě jakéhokoli problému si všichni myjí ruce: "To si běžte do značkového servisu, problém určitě není v instalaci LPG; to si běžte k tomu, kdo vám to (LPG) tam namontoval, neboť problém bude určitě tam."
pepoh píše:(napr stacionar motory vyrobene cisto na plyn maju lepsie parametre, ako 2palivove.)
Jen jestli to nebude právě tou "jednopalivovostí"! Ostatně právě proto zastávám názor, že motor by měl být provozován na palivo, pro které byl zkonstruován a vyroben.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od pepoh »

banany.... pred rokmi som videl 5.5 V8 nissan titan s plynom.
cena ok, €/km podobne jak 2.5td eu variant....
taka opica je celkom fajn :lol:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:Já to trochu otočím:
- Ano, to, že doplácím dieselistům na jejich naftu, to mne vyložene se.e, ovšem na LPG-áky pohlížím s patra - jako na chudáky, kteří ve snaze za každou cenu ušetřit doplácejí na to, že si nemohou dovolit jezdit normálně, tj. bez starostí.
Budu rád chudák s průměrnou cenou 1,20Kč za kilometr :lol: A rozhodně si nemyslím, že "normálně" znamená bez starostí. Už jen zvyšující se podíl biosložky je slušný bolehlav a teď k tomu přibudou ještě filtry na benziňáky. LPG ten filtr zanášet nebude.
Jerry3 píše:Jestliže jsem měl na to pořídit si opici, měl bych mít i na banány. Jenže kdo uzná krutou pravdivost tohoto úsloví?
Opice žere i plody, semena, listy, kořínky a drobné živočichy. Nikoliv pouze banány a když to sežere, tak proč bych měl kupovat banány?
Jerry3 píše:
pepoh píše:nemozes do garaze (preboha ako casto tam priemerny sofer chodi ??)
Průměrný řidič v západní Evropě rozhodně často, dokonce se tomu ani nedokáže vyhnout.
V našich končinách jsem měl problém jen jednou a to v OC Šantovka v Olomouci, kde jsem musel parkovat na střeše. Kdo jezdí u nás, takt tohle vůbec nemusí řešit. Případně může uvážit CNG.
Jerry3 píše:
pepoh píše:zere a nejde (staci vymenit "plynoinstalatera" za odbornika) toto je nazor kvalitnych firiem, ktore sami hovoria ze nespokojnost vznika zo neodbornych montazii.
V praxi to probíhá tak, že v případě jakéhokoli problému si všichni myjí ruce: "To si běžte do značkového servisu, problém určitě není v instalaci LPG; to si běžte k tomu, kdo vám to (LPG) tam namontoval, neboť problém bude určitě tam."
Každý má volbu a pro co se rozhodne, s tím musí žít ať už je to koupě auta, manželství nebo instalace LPG.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Pitris »

Poslední věc k tomuto, protože kdo chce jezdit na plyn, tak si to pro sebe !! obhájí vlastně čímkoliv. Je to o CNG a ne o LPG, ale to je vlastně jedno. V brněnském dopravním podniku jezdí autobusy na zemní plyn.... No - jezdí. Spíš se plazí :? Motor nemá výkon, jede to pomalu, má to vyšší spotřebu, je potřeba častější servis i údržba, a jeden autobusák vedle druhýho jsou nasr*ní, když vyfasujou ráno plyňák. A ani v SOR-ce, ani u IVECA to určitě nemontovali diletanti....
Jo - a jen tak na okraj: V Salzburku taky před časem s velkou pompou investovali do busů na plyn. Nyní se jich potichu zbavují. Stojí totiž za hov*o :roll: První věc co každý městský dopravní podnik počítá je úspora a finanční stránka věci :idea:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Durex »

Tím,že sem měl auto na LPG sem vlastně nic neušetřil. Jelikož sem za 500 kč najel 500 km,tak sem toho najezdil 2x tolik,protože když je to tak levný ... :lol:

Ale proč píšu. Jasně, LPG je alternativa. Ale je to čistě moje volba! Bio v naftě a líh v benzínu je taky alternativa,ale už není svobodná! Ano,mohu jezdit čistě na benzín,ale musím kupovat prémii.

To,že 10% babišovice v benzínu je fakt na hraně pro neskutečně moc motorů je fakt. Ale to se neřeší. Prostě se to přijme. Přitom emise z LPG jsou daleko lepší,než všechny tyhle čachry s palivem a rádoby zeleným zdrojem podílu paliva.

A když se nad tím člověk zamyslí,tak LPG tu bude tak dlouho,jako tu bude ropa. Dokonce je LPG i vedlejším produktem. Není problém se skladováním,tankováním,vyhřevností,bezpečností i ekologičností. Tak sakra kde je problém? Navíc nemusím měnit technologii motoru. To vše už mám. Dokonce mě stačí i 12V palubní síť ...

Naproti tomu se snaží protlačit elektroauta,které sice při provozu negenerují CO2,ale sakra hodně ho produkují při nabíjení. Rovněž při výrobě se drancuje příroda a navíc se výroba aku neobejde bez vzácných kovů. A to nemluvím o recyklaci. https://zoommagazin.iprima.cz/zajimavos ... hnologiich

Nejsem zelená hlava. Jen kdybych si měl vybrat mezi autem na elektriku, na palivový článek a nebo "jen" na LPG,tak si vyberu tu sockovou dobastlenou V8 v plynu ...

A ačkoliv je LPG na živu kvůli provozním nákladům,tak na jednu stranu proč platit víc,když bych primárně nemusel. Jen proto,že na to mám? Proč jezdit ke garažníkovi? To je sociální. Přece jen do autorizáku. A pěkně ve značkových hadrech. Jenže oni ty značkový hadry nemusí vydržet to,co vydrží stejný hady z tržnice. On ten garážník může být kolikrát lepší volba,než ten autorizák. A auto s vhodným motorem na LPG může být spolehlivější,než ty přecitlivělý naftoví a teď už i ty čistokrevný přešlechtěný benzínový plemena ...

A jelikož mám rád zvuk spalovacího motoru a rád najíždím porce km,tak pokud ty ceny půjdou tak nahoru,že budu moct jen 4x do měsíce na výlet s benzínem a nebo lítat pořád s LPG,tak beru druhou variantu.

Nehledejte v tomto článku žádný poselství. Je to jen pohled garážisty,co právě přišel domů v teplákách z tržnice a před chvilkou se snažil oživit ty plnokrevníky ... :)

PS: Jasně, benzín vede,o tom žádná. Voní,zní a je potřeba zapálit. Ale když dělám na Citroenu,tak jen smrdím naftou a požitek nikde :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Jerry3 »

Nebudu citovat, ale pár věcí si z předchozích příspěvků diskutujících tzv. "vyzobu".

- LPG vs. CNG
Ano, LPG se váže na ropu, a v tom je ten problém. Otázka odpovídajícího uvalení spotřební daně je jen otázkou času, nikoli lidumilského principu. V zásadě nejde ani tak o to, že by výrobci neuměli nabídnout motory na LPG jaksi už z výroby (velkým počinem byla v tomto ohledu Multipla), ale v rámci sociální dohody to nedělají, poněvadž v momentě většího rozšíření LPG jako paliva pro motorová vozidla dojde k tomu, že ten "odpad" už nebude stačit a bude se muset začít programově vyrábět. Jenže proti zájmu malé skupiny automobilových "socek" (tím odkazuji na sociální dohodu, resp. zájem sociálního smíru, a nemám na mysli nic pejorativního), které díky nižším provozním nákladům pak najezdí dvakrát tolik, než by mohly, tu stojí zájem velké množiny obyvatelstva, která je na LPG odkázána z hlediska otopu obydlí, ohřevu teplé vozy a vaření. Nebo jste snad nikdy nebyli v Alpách? Vždyť ty krby s plápolajícími poleny jsou vlastně jen funkční dekorací pro hlavní obývací místnost, vše ostatní jede na zásobník LPG schovaný někde na zahradě za domem. :idea: A jak už dobře víme, dvojí sazba daně na totéž palivo v praxi nefunguje, resp. je příliš složité a hlavně nákladné to uhlídat.

K CNG pak napíšu jen to, že právě jemu patří v dopravě budoucnost. To jen abych nebyl obviňován z toho, že jsem "antiplynový". Jenže si to vyžaduje náklady spojené s výstavbou skladovacích a výdejních kapacit v hustotě odpovídající hustotě stávající sítě čerpacích stanic v té které zemi, přičemž v ČR je výrazně "přečerpačkováno" a v řádu 10 let se dočkáme redukce hustoty sítě.

- Rozdílnost fyzikálních vlastností plynu/plynů a kapalných paliv
Proč si někteří stále dokáží nalhávat, že všechny PHM jsou vlastně stejné? To, že všechny hoří, je sice OK, ovšem každé palivo hoří jinak. A tak LPG má dostatečně jiné vlastnosti než benzín a dokonce si vyžaduje jiný směšovací poměr. Odtud také plyne část problémů "dvoupalivových" motorů, včetně výkonového omezení v případě jízdy na plyn. Pokud bych chtěl být novátorem (to je pojem z marketingu, kterým se označují dostatečně movití zákazníci pasoucí po tržních novinkách) a žil ve Švýcarsku (průměrný Švýcar nejezdí do zahraničí autem), rád sáhnu po autě na CNG: tankovací síť už je tam dnes dostatečně hustá, k tomu nějaké ty daňové úlevy díky "zelenosti".

- "Opice"
Ano, momentálně mám na banány a jejich spotřeba mne zajímá jen z důvodu velikosti zásobníku (nádrže), nicméně jsem zažil i období, kdy na banány nebylo. Ale nikdy mne ani ve snu nenapadlo začít ji krmit semínky, přestože jsem dobře věděl, že to tak někteří dělají. Opičky to totiž zhusta nerady, dáví se a vůbec jim to neprospívá. To už je prospěšnější redukční dieta... :lol: A jelikož osobně dávám přednost pěkným, zralým, krásně žlutým banánům, nakupuji ty prémiové.

- "Pokrok"
S hrůzou jsem zjistil, že od 1. září se nesmějí prodávat halogenky pro domácnost. Objel jsem pár větších obchodů, abych s ještě větší hrůzou zjistil, že fakt. Tedy jsem začal zjišťovat, jak přestavět bodovkový systém osvětlení v obýváku z r. 1996 (tři okruhy spínané a z hlediska intenzity regulované jedním dálkáčem) na LEDky, abych záhy zjistil, že to vlastně nejde, třebaže prachy na to mám a jsem ochoten je vynaložit. A tak jsem včera vyrazil shánět zbytky zásob halogenek na pultech menších prodejen. Mise byla úspěšná, předzásobil jsem se na roky dopředu! :D
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od pepoh »

ci mam 60kW alebo 55kW je jedno
€/km mam priblizne mensi nez naftova verze, bez naftovych kurvitok.

Durex píše: A když se nad tím člověk zamyslí,tak LPG tu bude tak dlouho,jako tu bude ropa. Dokonce je LPG i vedlejším produktem. Není problém se skladováním,tankováním,vyhřevností,bezpečností i ekologičností. Tak sakra kde je problém?

Nejsem zelená hlava. Jen kdybych si měl vybrat mezi autem na elektriku, na palivový článek a nebo "jen" na LPG,tak si vyberu tu sockovou dobastlenou V8 v plynu ...
:wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Jerry3 »

pepoh píše:ci mam 60kW alebo 55kW je jedno...:
Že by i zde platilo ono okřídlené, "účel světí prostředky"? Ale ano, musím si přece nějak zdůvodnit, že "odměnou" za nízké provozní náklady je, že mi to nejede. :mrgreen: A to se vyplatí! :P
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od tonny »

Jardo. Připadáš mi tu jako ovčácký pes, který se snaží donutit stádo chovat se a uvažovat jinak. Jak jistě víš, žádnému se to nepodařilo. Chtějí se jen s co nejmenší námahou napást.

Ale zpět k založenému tématu. Posledních několik nádrží lpg jsem tankoval tu nejlevnější za 13,10, neví odkud dodavatel, asi z Polska. Oproti 15,40 super, dokud jsem si nespočítal spotřebu 18,5. Pak zdražil na 14,50, tak jsem jel přes cestu k druhému, co to dříve vozil Schwechatu, tam jsem měl spotřebu 16,5 a jelo to!!! Jenomže ceny ho donutili brát od Flaga a opět nic moc svezení se spotřebou o litr vyšší. Nejraději tankuji v Hodoníně TOMEGAS, který údajně vozí z Německa, nevím, jestli se jim to vyplatí ale jede mi to, jen na tu stranu moc nejezdím.

Jinak když mi to jede (na kvalitní lpg), nepoznám ve výkonu rozdíl (pochopitelně jsem to neměřil na brzdě).

Člověk by řekl, že ten plyn se nedá pančovat ale i zdroj a nastavená kvalita zpracování se mohou lišit.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Jerry3 »

Však já vím, Toníku, já vím. :)
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Durex »

Je to opravdu nekonečná debata. Já vycházím ze své zkušenosti - pravda 2 auta na plyn. Pak sem měl 1 na benzín a teď mám 2 na naftu. Takže to na velký závěry není.

Ale když se vrátím do pravěku,tak toho favorita sem si seřídil tak (elektrodová vzdálenost,předstih a ventilové vůle),že mi chodil líp,jak na benzín. Na 2-ku sem ho rozmotal na tachometrových 90 - to mě jen zajímalo,kam to doleze - pak sem zařadil 5-ku :lol: )

S mondeem se laboroval jen se svícema a se vzdáleností elektrod. Nevím,kolik bylo na plynu najeto,když sem to koupil,ale byl tam 2 roky. Sám sem s tím namotal 100 000 km. Ten motor měl najeto celkem 345 000 km a jezdí pořád. Je pravda,že ke konci byly slyšet plynové vstřiky a občas byl problém s volnoběhem - ale to nebyl problém plynu.

Za celou dobu sem nemusel nic měnit. Teda jo. Jeden kyneťák,všechny tlumiče,brzdové kotouče a desky, stabilizační tyčky,zapalovací svíčky,filtry olej, gumy a jednou přední halogenky. Ale mám takovej pocit,že by to asi odešlo i při jízdě na benzín. Ale nebudu hádat ... :lol:

Spousta věcí,co tu psal Jerry je pravda. Na druhou stranu jsou zemně,kde je vysokooktanový kvalitní benzín přízrak - a to nemusíme zase tak daleko. Ale sehnat tam kvalitní LPG není problém. V tomto případě by auto na plyn přežilo podstatně déle než jeho čistokrevný kolega.

Já sem auto do LPG nikdy nepřestavoval - vždy sem koupil čerstvou přestavbu. Auto po 10 letech na LPG bych si nikdy nekoupil. To se prostě nevyplatí,protože bude vše už ko.

Ale pokud bych měl být teď pro nějakou alternativu k benzínu, jdu do LPG opět. Ale nic mě k tomu nenutí,když MB jezdí za 6l na 100 km. Být to v benzínu,tak to má lepší zvuk. Ale nejezdil bych s tím každej den do práce.

O CNG sem přemýšlel a sháněl sem dodávku na CNG. Jednak byla asi jen 1 v ČR, navíc dost jetá a k tomu po přečtění pár zahraničních fór totálně nespolehlivá.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od skodovkar »

CNG v DPO má smysl, protože to jezdí pořád a v ulicích mezi lidmi. DP kupoval rovnou Solaris Urbino 12 CNG (90ks) a Solaris Urbino 18 CNG (15ks) https://www.dpo.cz/o-spolecnosti/vozy/autobusy.html
Kupovalo se to jako CNG a žádné negativní zvěsti se ke mně nedostaly. Převodovka je automat, takže jen šlapeš a kroutíš volantem. Vůbec nesmrdí a jsou tišší. S přibývajícími kilometry nebude produkované znečištění narůstat jako třeba u letité nafty. Jako občan jsem se službou velice spokojen. Je třeba to brát jako autobus, má mě to jen přepravit.

Jerry:
Však si ty krásné banány kupuj, nikdo ti nic nevnucuje (krom rostoucího podílu babišovice). Jenom jako mladý člověk mám/budu mít jiné priority než sypat svou zdaněnou výplatu ještě jednou Babišovi. Raději to zainvestuji jinam nebo dám do rodiny :idea:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Jerry3 »

Jestli k ježdění přistupuješ jako k tomu autobusu, budiž. A pokud jde o ty jiné priority, pak věz, že není nač čekat, neboť bude jenom hůř. Jinak řečeno, nikdo ti nevezme pouze jediné: to, co sis stačil užít. :idea:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Pitris »

skodovkar píše:CNG v DPO....Kupovalo se to jako CNG a žádné negativní zvěsti se ke mně nedostaly. Převodovka je automat, takže jen šlapeš a kroutíš volantem....
Ty máš blíž k DPO bo si z Ostravy, já zase k těm plynovým autobusům. A ty negativa neznamená že když o nich nevíš že nejsou. Jestli Ti náhodou uniklo tak se kolem těch busů pracovně pohybuji.
A Tvoje definice městského autobusu je asi jako od dítěte ze školky :?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět