LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Novon - za kolik s tim 100 kW Mondeem jezdis?
FF

Příspěvek od FF »

NOVON píše:U nás 17,90 kč/l :?
...to je podľa dnešného kurzu ČNB 0,74€ a to je aj tých 0,71€/l vlastne "super" :oops: , ale konečne sa mi podarilo cez víkend objaviť LPG za 0,65€/l, čo je v prepočte dnešným kurzom ČNB 15,74 CZK.
U vás je nejako draho "čéče"! :shock:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Ale nejde jen o cenu, ale i o kvalitu. Známý od Prahy si naše LPG moc pochvaloval, že mu prý vydrželo déle a snad i lépe jelo.
FF

Příspěvek od FF »

To mám ošetrené takou "úchylkou" a síce, že si každé tankovanie zapisujem do takého zošitka a pozorujem spotrebu - ak u niekoho prudko stúpne, tak viem, že predáva šmejd!
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

byloObrázek
je Obrázek
FF

Příspěvek od FF »

Človeče, tá Felicia 1.6 žerie minimálne o 1l/100km viac LPG a o cca 1,5l/100km viac N95 ako moja 1.3MPi 40kW... ...ale zato bez klímy :D .
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Durex »

Demo píše:Novon - za kolik s tim 100 kW Mondeem jezdis?
Sice nejsem on, ale já s mondeem 2,0 147k (107kW) r.v.2002 jezdím 9l/100 km. Když jsem jel dovču (5000 km za 14 dní) tak to bylo neskutečných 7,5l/100. Za mě je plyn nejlepší palivo (poměr výkon,cena,servisní náklady)
Petr H.

Příspěvek od Petr H. »

Pkod píše:Jestli on ten rozdil nebude v pomeru propan/butan. Maji rozdilnou vyhrevnost, hustotu... Taky bod varu a proto se tankuje povetsinou smes.



http://www.vitogaz.cz/specialni-plyny/isobutan/
http://www.vitogaz.cz/specialni-plyny/n-butan/
http://www.vitogaz.cz/specialni-plyny/p ... orizovany/

budu hádat, na technické plyny není spotřební daň? :lol:

Jinak na ten propan jsem kdysi jezdil a jede to jak šlak... :wink:


P.S pozor narazil jsem už na čerpačku kde se netankuje od 0,- Kč ale naskakuje rovnou 20,- Kč. A přišel jsem na to úplně náhodou, hned po zapnutí spadlo čerpadlo. Tak si hlídejte jak rychle běžej penízky. Možná taky natankujete něco jiného, než si zaplatíte.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Durex píše:
Demo píše:Novon - za kolik s tim 100 kW Mondeem jezdis?
Sice nejsem on, ale já s mondeem 2,0 147k (107kW) r.v.2002 jezdím 9l/100 km. Když jsem jel dovču (5000 km za 14 dní) tak to bylo neskutečných 7,5l/100. Za mě je plyn nejlepší palivo (poměr výkon,cena,servisní náklady)
DEMO: Jak píše DUREX.Jezdím taky za nějakých 9-10 litrů LPG..Zajímavé je,že ted mám 2.0 kombi a "žere" méně než předchozí 1.8 hatback..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

FF píše:Človeče, tá Felicia 1.6 žerie minimálne o 1l/100km viac LPG a o cca 1,5l/100km viac N95 ako moja 1.3MPi 40kW...
NOVON píše:Jezdím taky za nějakých 9-10 litrů LPG..Zajímavé je,že ted mám 2.0 kombi a "žere" méně než předchozí 1.8 hatback..

To je celkem normální - to FF: na LPG bývá spotřeba vyšší, než na benzin....
to NOVON: pokud se jezdí "normálně", tak (přiměřeně) objemější (vyšší výkon i krouťák) motor může mít nižší spotřebu, protože na to nemusíš tolik "šlapat".... (prosím nesrovnávat třílitr s jednadvojkou :P ale u dvoulitru a jednaosmičky tomu tak být může).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Pitris píše:
FF píše:Človeče, tá Felicia 1.6 žerie minimálne o 1l/100km viac LPG a o cca 1,5l/100km viac N95 ako moja 1.3MPi 40kW...
NOVON píše:Jezdím taky za nějakých 9-10 litrů LPG..Zajímavé je,že ted mám 2.0 kombi a "žere" méně než předchozí 1.8 hatback..

To je celkem normální - to FF: na LPG bývá spotřeba vyšší, než na benzin....
to NOVON: pokud se jezdí "normálně", tak (přiměřeně) objemější (vyšší výkon i krouťák) motor může mít nižší spotřebu, protože na to nemusíš tolik "šlapat".... (prosím nesrovnávat třílitr s jednadvojkou :P ale u dvoulitru a jednaosmičky tomu tak být může).
PITRIS: Jasně..já jsem spokojen.Na to,že to auto váží i s LPG cca 1600kg prázdné je spotřeba velice dobrá...(no nesmíš se nechat vyprovokovat nějakým závodníkem)... :D
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
FF

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od FF »

...neviem čím to je, ale za posledného cca pol roka som tankoval veľmi často (v drvivej väčšine - vyskúšal som protiúlohu k tomu, ako som to robil predtým) u malých "no name" LPG púmp, a spotreba a kvalita sú O. K. - čím to je?!
Kedysi som mal u "nonamákov" vždy vyššiu spotrebu a pocit, že to ide slabšie, ale za posledný polrok je všetko na 100%. :!: :?: :idea:
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od ka-spel »

Asi u vás víc chodí Soiky (u nás Čoiky). :D
byloObrázek
je Obrázek
FF

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od FF »

...a teraz po amnestii (u vás aj u nás) aj ČORKY... :? :!: :(
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od ka-spel »

Taková nepřímá forma zdanění. Co by na ně stát měl vynaložit, to si na svobodě vezmou sami lidem.
byloObrázek
je Obrázek
Odpovědět