lpg mazanie ventilov

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od NOVON »

Pitris píše:Já bych se vůbec nebál použít "něco" na přimazávání ventilů, ale taky bych řešil co benzin.
Protože většina lidí jezdících na LPG má benzin v nádrži dost dlouho - tam bych určitě VIF
(nebo něco podobného) nalil - a raději i "prémiovku" bez biosložky, která se časem separuje....
Pitrisi,FL se může dávát i do benzínu,či-li tam je ta komplexní ochrana,netřeba VIF,stačí jedno aditivum.. :wink:
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Návštěvník

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od Návštěvník »

Něco jsem si k tomu přečetl a dospěl k názoru, že ono přimazávání je tam hlavně kvůli zaklepávání sacích ventilů. Jinými slovy, pokud je motor stavěn jako benzínový s nepřímým vstřikováním paliva, po přestavbě na LPG mu jaksi chybí ona vrstvička benzínu, která na dosedací ploše utlumí náraz sacího ventilu do jeho sedla. Z toho zároveň plyne, že pokud je motor stavěn na přímé vstřikování, přimazávání nepotřebuje, neboť i při jízdě na benzín se musí bez oné ochranné vrstvičky na dosedací ploše sacích ventilů obejít.

Osobně mne zaujalo to, co píše NOVON o vyčištění spalovacích prostorů. Nemít tak staré a ojeté auto, asi bych do přimazávání šel: ne kvůli LPG, ale kvůli čistotě spalovacích prostorů a tím i sacího traktu (zasviňuje ho EGR).
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od skodovkar »

Návštěvník píše:... která na dosedací ploše utlumí náraz sacího ventilu do jeho sedla.
To mě trochu překvapilo, v každém případě splachuje otěr (nečistoty obecně), což snižuje následné opotřebení.
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od Misojogi »

po přestavbě na LPG mu jaksi chybí ona vrstvička benzínu, která na dosedací ploše utlumí náraz sacího ventilu do jeho sedla.
vzdy som si myslel ze tvrdene sedla ventilov plne postacuju ...
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
bouchy

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od bouchy »

Misojogi píše:
po přestavbě na LPG mu jaksi chybí ona vrstvička benzínu, která na dosedací ploše utlumí náraz sacího ventilu do jeho sedla.
vzdy som si myslel ze tvrdene sedla ventilov plne postacuju ...
Moje řeč, všechny značky a už od 80. let (u Škody od Favorita...., viz odborná literatura), takže nevím, proč by se měla sedla např u Fordu zaklepávat/ničit.
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od Fahrer »

Narazil jsem na informaci, že např. Focus 1,6 není vhodný na přestavbu LPG, protože sedla tvrzená nemá.
Purkmistr

Re: přísady do nafty

Příspěvek od Purkmistr »

Chci se zeptat, jaké aditiva doporučíte na ochranu ventilů při pohonu na LPG. Mám M6 2.generace 2.0i 147kW LPG systém Teleflex SGI3 nastaven s přívstřikem benzínu. Je nutné dodělání přímazu ventilů při přívstřiku benzínu nebo nutné není? Je nějaké aditivum Přímo do benzinu, které nahradí tento externí přímaz (Flashlube, JML, Liqui Moly apod)?
Napadla mě varianta - nešly by tato aditiva určená do podtlakových dávkovačů přímazu ventilů přimíchat Přímo do benzinu a nechat Stávající palivový systém aby se postaral o toto mazání, když je aktivován přívstřík paliva? A v jakém poměru?

Díky za info:-)

Edit: dal jsem to sem, s naftou to nemá nic společného. Admin. A možná tady najdeš i odpověď.
Naposledy upravil(a) Pitris dne ned lis 09, 2014 21:53, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Přesunuto z jiného vlákna
Návštěvník

Re: přísady do nafty

Příspěvek od Návštěvník »

Purkmistr píše:Chci se zeptat, ... Mám M6 2.generace 2.0i 147kW
Já bych se pro změnu rád zeptal, co že je tohle za auto? :shock:
Purkmistr

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od Purkmistr »

Klidne odpovím: Mazda 6 2.0i 147kW rv 2008 motor LF
Purkmistr

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od Purkmistr »

oprava: 108kW tedy 147 koní
Návštěvník

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od Návštěvník »

No proto! :)

Ale k věci: zeptej se na nějakém forďáckém fóru, je to (mechanicky) stejný motor jako v Mondeu.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od NOVON »

Návštěvník píše:No proto! :)

Ale k věci: zeptej se na nějakém forďáckém fóru, je to (mechanicky) stejný motor jako v Mondeu.
Netřeba se ptát.Motory ZETEC-E (s plastovým deklem ventilů),ZETEC-S (Focus,Fiesta),Duratec-HE..přimazávání bohužel potřebují.. :?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: lpg mazanie ventilov

Příspěvek od NOVON »

Purkmistr: Aditivum pro ochranu sedel lze dávkovat i do benzínu (1000:1) ,ale vzhledem k tomu,že při LPG toho na benzín moc nenajezdíš,tak je lepší dávkovací souprava..Nebo lze dávkování zvýšit.. :wink:
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět