Lambda sonda

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Návštěvník »

Tomas-SA píše:...O zachranovanie katalyzatoru mi az tak neide [ten ktovie ako je na tom pri svojom veku], ...
Psal jsi, že tam máš dvě lambdy - předpokládám, že jednu před a druhou za katem. V tom případě tě stav katalyzátoru rozhodně zajímat musí! :idea:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Pitris »

A katalyzátor rovněž potřebuje být zahřátý na pracovní teplotu.
Misojogi píše:tak preco mu nepomoct a nezababusit ho ?
Jo, dej mu na zimu kabát :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Pedro »

Jen aby tě neprekabátil,ríkal kdysi slovenský sportovní komentátor Karol P... 8)
Návštěvník

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Návštěvník »

Ještě k těm dvěma lambdám "v tandemu": stejné rozhodně nebývají, přední je obvykle širokorozsahová, zadní naopak úzkorozsahová - to aby dokázala co nejcitlivěji zjistit, jak účinně pracuje katalyzátor. Nejčastěji odchází ta přední, zadní až v případě, že je kat už kaput. Osobně tipuji, že právě tohle je tvůj případ.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Durex »

Tomas-SA píše:
Sorry, ale "turovat" motor v neutrali je podla mna jedna z najvacsich k*kotin, co moze niekto motoru urobit... Verim, ze si to sem dal, ako ironicky prispevok :)
Já vím,že je to kokotina,ale ty si se ptal,jak vyčistit výfuk bez demontáže ... :lol: Tohle je fakt extrém,kterej motoru nesvědčí. Navíc ten motor je vzducháč,takže o chlazení nemůže být řeč. Tady je krásně vidět,jaký držáky se dělaly v 90-tých letech … Už sem viděl pár motorů,kterým prasknul blok,nebo vylítla ojnice bokem pryč … Bez zátěže to motoru nesvědčí,ale pokud je to krátkodobě,tak proto je tam ten omezovač a prostě se motor do otáček,které by ho měly poškodit nedostane. Líbí se mi,jak štěkaj motorky. Naproti tomu auta bafou ja bernardýn. Hrozně pomalu :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Pedro »

Dvě lambdy mám i v Xsaře. :twisted:
A do motorek to se.ou taky :evil:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Durex »

Serou,ale tam je to jen stejně kvůli homolagaci a měření emisí. Moto jede natvrdo podle mapy. Jinak si nedokážu představit sondu,která by stíhala třeba 10 000 nebo 15 000 otáček za minutu a z toho něco vyhodnocovat a následně korigovat ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Pedro »

To je jasný.
Já teda moto se vstřikováním nedělám,nikdy,ale jestli jde jako u starších plechovek,vykuchat kat a jezdit většinou i s nižší spotřebou. Pokud to ustojí ŘJ a má na to program. Já kat vyndal ze svých předcházejících aut 2x a OK.
A kvůli emisím,nemám pokažené spaní.
Jak je to u moto? Někdy mi připadá že pod nějakou novou motkou je ohromná vana tlumiče. Fuj hnus.
Tomas-SA

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Tomas-SA »

Neviem, ci zadna lambda za katom ma nejaky enormny vplyv na chod motora, mam taky pocit, ze ta je len "kontrolna" kvoli emisiam. Kopa ludi vybera kat z auta a navaria tam trubku a motor im ide uplne normalne. Na chod motora a regulaciu paliva ma hlavne vplyv predna lambda. Aspon mna sa zda, ze je to takto.
Uvidim, ked pridu lambdy spoza mlaky, nahodim ich, otestujem a ako sa to bude spravat. Novy kat sa mi zrovna kupovat nechce. 300 Eur navyse sa mi nechce vysypat. :(
Návštěvník

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Návštěvník »

Tomas-SA píše:...Kopa ludi vybera kat z auta a navaria tam trubku a motor im ide uplne normalne. Na chod motora a regulaciu paliva ma hlavne vplyv predna lambda. Aspon mna sa zda, ze je to takto.
...
Opět se mýlíš a ta "kopa ludí" rovněž! Ta zadní lambda je tam právě proto, aby hlídala "kondici" katu. Kat můžeš vyhodit pouze u systému s jednou - přední lambdou. A pokud ho nenahradíš rezonátorem, ale jen trubkou, přijdeš o točák v nízkých a středních otáčkách. :idea:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Pedro »

Po demontu katu,vždy přímá trubka. Ano,upraví se krouťák,jenže neznatelně,protože je výfukový system dosti dlouhý na to,aby to eliminoval. Pokud někdo dá i poslední tlumič plně průchozí,přijde o Kr.m.,ale mírně se mu zvýší výkon,ale jen v horním spektru ot.
Měřené zkušenosti. Osobní.
Tomas-SA

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Tomas-SA »

Mierna zmena krutaku mi nevadi. Mne vadi, ze mi zasieralo vyfuk kvoli prehnanemu mnozstvu benzinu v zmesi. Ak mi nebude drbat kvantum benzinu a prehrievat motor, tak kat mam na haku.
Budem mudrejsi, ked to otestujem s lambdami, potom sem napisem postrehy.
Návštěvník

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Návštěvník »

Furt nechceš pochopit, že u systému se dvěma lambdami prostě nemůžeš odstranit kat. Ten naopak musí být v pořádku, aby to chodilo, jak má. Já už fakt nevím, jak to ještě napsat jasněji. :(
Tomas-SA

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Tomas-SA »

Ja som ale nikde nepisal, ze idem odstranit kat. Dokonca nikto okrem teba nepisal, ze ten kat bude zly (to sa este uvidi). Ten katalyzator tam zostava a nebudem ho urcite vyberat. Idem tam nahodit nove lambdy, potom vyskusat auto. Potom sa uvidi, v akom stave je katalyzator. Dovtedy je diskusia o vymene, alebo odstranovani katu uplne bezpredmetna. Ak bude kat zly, budem hladat nahradu, ale urcite nie odstranovanie a nahradu trubkou, take som urcite nikde nespominal.
Návštěvník

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Návštěvník »

Mám snad odcitovat, co jsi napsal a co to v kontextu "řešení" daného konkrétního problému znamená? :twisted:
Odpovědět