kvalita benzinu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

kvalita benzinu

Příspěvek od Brembo »

tak pani,nedavno som v CR najazdil cca 1800 km a musim povedat,ze je to s kvalitou phm u Vas dost ubohe. Najcastejsie sa prejavovali problemi pri tankovani u pump Benzina a cim to bolo dalej od hranic,tym ta kvalita akosi klesala. Zial tento problem som nepocitoval len sam,i ked to nebolo take markantne ako u predhistorickych motorov HD,ktore mali problem sa vobec udrzat v chode. kvalitu nafty posudit neviem,tu som netankoval.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Naštěstí mám jiné zkušenosti, bereme hlavně ve městě a ještě dolívám VIF. Jestli tvé zkušenosti nejsou dány tím, že v ČR budeme mít (nebo už máme?) nejvíce ekosrajdy v benzínu.
modelář

Příspěvek od modelář »

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Harry píše:....Subaru Diesel je z konstrukčního hlediska jeden z nejlepších motorů své třídy i doby.
Nicméně, podle mého soudu, je velkým risikem si jej pořídit, pokud si nemohu kupovat naftu v Německu nebo v Rakousku.... Na kvalitu a čistotu nafty je citlivý na evropské poměry až příliš (, na české "nepříčetně"). :wink:
Podobný problém - s (někdy) horší kvalitou u nás prodávaného benzínu - svého času řešilo i Mitsubishi se systémem GDI - tedy jejich majitelé. Jeden z nejlepších motorů své třídy i doby - a špatný benzín
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od Itall »

Autoxxxrady píše:Benzina Vysoké Mýto 32.90kč/l Natural 95
Však v Mýtě také mají ONO 8) . V takom připadku bych natankoval u Benziny, i když zásluhu na nízké ceně má ONO. Páč zas ten benzin... Předpokládám, že na Benzině asi neprodávají nějaký jiný (horší) benzin, jestliže je vedle ONO a musejí zlevnit. U jiných pump (Agip, Shell) se mi to tak zdá. O Shellu jsem nikdy neměl valné mínění, ale Agip celkem fungoval. Ten jejich levnější (Supertech, či co) se mi zdá, dle reakce motoru, celkem průměrný.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od skodovkar »

Tak my berem řekl bych převážně u Agipu, protože máme slevovou kartu a s kvalitou problém necítíme. Prdnu tam ještě VIFíka a válce se mohou strhat :lol:
Itall

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od Itall »

Neříkám problém s kvalitou, jen ten "nesupertech" byl, podle mě, lepší (a dražší). Benzina má kvalitu vyrovnanou a velmi dobrou, jen cenu by šroubovala do nebes, nebýt konkurence.
Autoxxxrady

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od Autoxxxrady »

Itall píše:
Autoxxxrady píše:Benzina Vysoké Mýto 32.90kč/l Natural 95
Však v Mýtě také mají ONO 8) . V takom připadku bych natankoval u Benziny, i když zásluhu na nízké ceně má ONO. Páč zas ten benzin... Předpokládám, že na Benzině asi neprodávají nějaký jiný (horší) benzin, jestliže je vedle ONO a musejí zlevnit. U jiných pump (Agip, Shell) se mi to tak zdá. O Shellu jsem nikdy neměl valné mínění, ale Agip celkem fungoval. Ten jejich levnější (Supertech, či co) se mi zdá, dle reakce motoru, celkem průměrný.
V Mýtě je vedle sebe Shell, Euro Oil a Benzina bez obsluhy pod jménem (Expres 24 ) a cena je u nich skoro pořád stejná jako o pár km u Tank ONO.
Jinak tankuju jen tam kde mají pečeť kvality. Nejčastěji Benzina nebo Euro Oil http://www.dobrapumpa.cz/cs/zakaznik/kdo-je-drzitel-pk/
Autoxxxrady

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od Autoxxxrady »

Návštěvník píše:O pouhé 2km dál směrem na Čáslav, před Církvicí, máš ONO se stejnou cenou benzínu! :lol:
Shell všude kde má čerpací stanice a je tam Tank ONO v blízkosti, tak má cenu jako oni. Snaží se proti nim bojovat. Tank ONO nemá kvalitní paliva. Stačí se kouknout na kontroly ČOI. Proč asi má Tank ONO, tak nízkou cenu :D a Shell je v programu pečeť kvality.
Ale jinak tankujte u Tank ONO komu stačí nekvalita za nízkou ceny. Alespoň bude ONO prosperovat a my ostatní si díky konkurenčnímu boji koupíme kvalitní paliva za stejnou cenu u kvalitních dodavatelů :wink:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9849
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od Colommbo »

Netroufám si tvrdit, že benzín na Ono je špatný ani že u Shellu je nejlepší a taky chápu, že mnozí lidičkové hlídají spotřebu a náklady, jen asi prostě z principu (a možná naivně) se snažím tankovat dobrý benzín a na ten Shell jsme si s Omčou za ty roky už tak nějak zvykli... Cenu ani spotřebu nijak zvlášť, zaplaťpánbu, řešit nemusíme, ale samozřejmě je-li cena přizpůsobena okolní "konkurenci", působí to radost a jistě nejen mně... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Autoxxxrady

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od Autoxxxrady »

nk Ono už roky čelí podezření z nákupu daňově ošizených paliv. "Není to ale pravda. Lacino prodáváme proto, že si účtujeme hodně nízké marže. Řádově desetníky z litru. A při vysokém prodeji se nám to vyplatí. Ostatně i Shell nedávno u několika svých pump snížil své ceny na naši úroveň. A chcete snad říct, že v Shellu nakupují od podvodníků?" reaguje Jiří Ondra.

Jenže tentýž Jiří Ondra přiznal před třemi lety v Petrol Magazínu, že Tank Ono nakupovalo výhodně od podnikatele Martina Uhra, který při prodeji benzinu a nafty neplatil DPH, státu dlužil přes 700 milionů a pak jeho firma zkrachovala. Jde o nejčastější trik, kterým se lze i dnes vyhnout platbě daní. "Víme, že firma Uher, která nám asi rok vozila pohonné hmoty, zanechala dluh 750 milionů. Já si s ním vykal, ani jsem ho pořádně neznal," uvedl Ondra pro Petrol Magazín v roce 2009. Dnes však Ono podle Ondry nakupuje z 80 % z ověřených zdrojů - přímo z rafinerie nebo od státního distributora Čepro.
Když u kámoše tankuju benzin za 25kč, tak si s nim taky vykám 8)

http://www.petrol.cz/aktuality/archiv/2 ... u-574.aspx
Naposledy upravil(a) Autoxxxrady dne čtv pro 20, 2012 0:22, celkem upraveno 1 x.
Autoxxxrady

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od Autoxxxrady »

Prémiová čerpací stanice Čepro

Jsem si všiml, že čerpací stanice neznámý značky, kde měly problémy s kvalitou pohoných hmot se najednou jmenují prémiové čerpací stanice čepro. Že by vylepšily svoje služby a šly do sebe?

Podmínky
Stačí pouze podepsat se společností ČEPRO, a. s., smlouvu na minimálně polovinu potřeb pohonných látek svých čerpacích stanic a zároveň odebírat pohonné látky z kvalitativně i daňově bezpečných zdrojů.
Tato lukrativní nabídka spolupráce je navíc zastřešena také marketingovou podporou. Čerpací stanice zapojená do projektu ponese označení "Prémiová čerpací stanice" (samolepka, označení loga na atice, vlajka ČEPRO). Prezentace projektu funguje také formou marketingových kampaní (direct maily, odborný tisk a další média).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Když jsem zjistil podmínky, tak je mně to jasný :D Abych najednou působil jako kvalitní prodejce, protože v okolí jsem už znám svým kvalitním produktem a obchod uvadá :wink: nasmlouvám si polovinu paliva od Čepra a druhou polovinu můžu vesele prodávat tu svoji klasiku míchanou nebo nezdaněnou. Že je kvalitativně i daňově z bezpečných zdrojů doložim papírem. :wink: A dostanu nálepky a vlaječky. To má styl 8)
Všichni určitě nejsou špatní, ale svezli se s něma i ty špatní, aby působily "kvalitně"
Návštěvník

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od Návštěvník »

Kardinální otázkou ovšem je, zda koncová cena pro zákazníka a původ (zdroj) mají nějakou vypovídací schopnost o kvalitativních parametrech prodávaného paliva. Tím teď nemyslím to, zda se vejdou či nevejdou do normy, ale zda se do té normy vejdou s dostatečnou rezervou, resp. zda jsou v něčem lepší, než paliva konkurence. Přinejmenším jeden nejmenovaný významný hráč byl už opakovaně usvědčen z toho, že na českém trhu, na rozdíl od vyspělejších zahraničních trhů, prodává obyčejná paliva za prémiové ceny! Mně osobně je rozhodně milejší, když si prodejce obyčejného produktu (v obecném slova smyslu - nemusí se to týkat zrovna paliv) na nic nehraje a ten obyčejný produkt prodává na velmi přijatelnou cenu, aniž by si mne uvazoval nějakým zákaznickým programem s řadou dodatečných podmínek, které musím splnit, pokud mám zájem o "slevu z neoprávněně vysoké ceny", tj. abych se dostal na "férovou cenu".
Autoxxxrady

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od Autoxxxrady »

Kardinální otázkou ovšem je, zda koncová cena pro zákazníka a původ (zdroj) mají nějakou vypovídací schopnost o kvalitativních parametrech prodávaného paliva.
Když je cena moc nízká, tak to může být způsobeno buď 1) jenom samotným daňovým únikem. Pak to na kvalitu vliv nemá. A nebo to může být způsobeno 2) přimícháváním různých bio dobrot ve většim poměru než je podle norem přípustné, protože bio dobroty jsou osvobozeny od spotřební daně.

1) Princip podvodu

- Podvodná firma nakoupí např. v rafinerii v Ingolstadtu benzin za 27,20 Kč/l (včetně spotřební daně 12,84, ale bez daně z přidané hodnoty).
- Cisternu převeze do Česka, kde pohonné hmoty uloží do skladu.
- Benzin si mezi sebou přeprodá během krátké chvíle až 10 firem s fiktivně připočtenou DPH ve výši 6 Kč/l.
- Jedna z firem - bílý kůň - přizná DPH, ale nezaplatí a zkrachuje.
- 210 000 Kč ušetří podvodník na jedné cisterně (dopraví 35 tisíc litrů benzinu).
- Většinu "výdělku" si podvodníci nechají, pumpy od nich kupují litr benzinu ve srovnání s legálními dodavateli levněji zhruba o 2,50 Kč
- Průměrná cena litru benzinu u čerpacích stanic je 35,50 Kč, při nákupu od podvodníků se může dostat pod 33,00 Kč
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatní - zejména malé nezávislé stanice - jsou nuceny buď také přistoupit na početné nabídky k dodání evidentně daňově ošizeného paliva, nebo oželet zákazníky a zkrachovat. O tisíce tankujících řidičů přicházejí i velké petrolejářské firmy. Vyhlášením cenové války to řeší například Shell. Na jaře u svých 10 pump z celkového počtu 181 snížil cenu na úroveň nejlacinější konkurence v Česku a dnes už - pravděpodobně pod svými náklady - prodává za nejnižší ceny na trhu u 29 čerpacích stanic.
Návštěvník

Re: Kvalita benzinu

Příspěvek od Návštěvník »

Cenová válka je přirozenou součástí tržního hospodářství, nijak neodporuje jeho principům a nenarušuje ho, tudíž ani není postižitelná - na rozdíl od kartelové dohody, opaku cenové války, na kterou ovšem zákazník doplácí. Na co přitom doplácí či nedoplácí stát, to je věcí jeho schopnosti a ochoty vybrat daně a vynutit si plnění nějak nastavených předpisů. A toho český stát zjevně není schopen, nejeví patřičnou ochotu, neumí si to vynutit, nemluvě o tom, jak jsou předpisy nastaveny, což sice není věcí koncového spotřebitele, nicméně to něco vypovídá o jeho vůli jako voliče, neboť je to právě on, od něhož se odvíjí tvář celého státu. :cry:
Odpovědět